Kapr naštval vršovickou Bohemku. Nechal její hráče prohledat

Sport Sport
2. 6. 2013 20:00
Boj mezi znepřátelenými kluby Bohemians Praha a Bohemians Praha 1905 pokračuje.
Vedle hráčů a vedení Bohemians Praha 1905 se zlobili i fanoušci, kteří museli celý zápas stát na dešti.
Vedle hráčů a vedení Bohemians Praha 1905 se zlobili i fanoušci, kteří museli celý zápas stát na dešti. | Foto: Eduard Erben

Příbram - Boj mezi znepřátelenými kluby Bohemians Praha a Bohemians Praha 1905 pokračuje.

Olej do ohně přililo sobotní vzájemné střetnutí v rámci 29. kola Fotbalové národní ligy, které se kvůli obavám pořádajícího týmu a radnice Prahy 9 o zabezpečení zápasu nehrálo na hřišti Bohemians Praha v Praze na Proseku, ale bylo přesunuto na hřiště prvoligové Příbrami.

A domácí klub, tedy "střížkovská" Bohemka, zvolil zvláštní opatření. Kromě rozhodčích, pořadatelů a vedení a hráčů domácího klubu museli všichni ti, kteří se chtěli dostat na stadion, projít důkladnou osobní prohlídkou.

Weber: Příště si vezmu sváteční prádlo

Tedy i hráči a realizační tým "vršovické" Bohemky, která se zápasem v Příbrami loučila minimálně na rok s druhou nejvyšší soutěží, protože si už dříve zajistila postup do Gambrinus ligy. Nic na tom tedy nemohla změnit ani sobotní prohra 2:3.

"Nikdy jsem nic podobného nezažil, co si asi pořadatelé mysleli, že u sebe máme?" řekl pro klubový web stoper Bohemians 1905 Jiří Ptáček, který v prvním poločase vstřelil dva góly. "Domácí" tým však skóre díky třem gólům v rozmezí 64. a 66. minuty otočil.

"Mohli nám říct dopředu, že budeme absolvovat takovou prohlídku, pak jsme mohli klukům říct, aby si vzali nějaké svátečnější prádlo, aby se chlapci u prohlídky pokochali," doplnil jej trenér vršovické Bohemky Jozef Weber.

S ním však nesouhlasí předseda představenstva střížkovské Bohemky Karel Kapr, podle nějž to bylo standardní opatření, aby nikdo nemohl pronést na stadion pyrotechniku, a jeho klub tak předešel pokutě.

Fanoušci zuřili, že stáli na dešti

Vedle hráčů a realizačního týmu Bohemians Praha 1905 byli roztrpčení i jejich fanoušci, kteří si stěžovali, že jim pořadatelé nedovolili vstoupit do sektoru se zastřešenou tribunou, a museli tak stát celý zápas na dešti.

Zhruba pětistovka fanoušků vršovického klubu nebyla vpuštěna pod střechu, protože se pořádající klub obával o to, že fanoušci soupeře poškodí zařízení vypůjčeného stadionu.

 

Právě se děje

Další zprávy