Česká fotbalová reprezentace

Česká fotbalová reprezentace je tým, který reprezentuje český fotbal na mezinárodních akcích typu mistrovství světa ve fotbale či Euro.

V nedávné době se Čechům podařilo postoupit do čtvrtfinále Eura 2012, naopak v kvalifikaci o MS 2014 v Brazílii vypadli a od týmu se poroučel trenér Michal Bílek.

Od Nového roku 2014 vedl reprezentaci někdejší lodivod Plzně Pavel Vrba, který po Euro 2016 odešel do ruské Machačkaly. Nahradil ho Karel Jarolím. Kapitánem zůstal Tomáš Rosický

Nejlepším střelcem historie českého národního týmu je s 55 brankami Jan Koller, nejvíce startů má z aktivních hráčů na kontě Petr Čech, který ale jako řada dalších ukončil po ME 2016 reprezentační kariéru.

Největším týmovým úspěchem samostatné české reprezentace jsou stříbrné medaile z Eura 1996 v Anglii a bronz z ME v Portugalsku 2004. Na Euru 2016 zklamala, když skončila poslední v základní skupině.

Komentář: Reprezentace dosáhla maxima, zpackaný závěr v Bulharsku je ale varováním
Reprezentace

Nyní je zase fotbalistů všude plno. Jednak kvůli netradiční barvě dresů, ale především zásluhou postupu na fotbalové Euro.
Pro výhru jsme udělali málo, takhle to nejde, řekl naštvaný Ondrášek

"Jedna polostřela za 80 minut, to je na útočníka strašně slabé," nevyjmul fotbalista Dallasu z kritiky ani sebe.
Hráli jsme pomalu, kritizoval Šilhavý. Před Eurem musí Češi pracovat na ofenzivě

Trenér Jaroslav Šilhavý si nepředstavoval, že se čeští fotbalisté po čtvrtečním postupu na evropský šampionát rozloučí s kvalifikací porážkou.
Češi poprvé v historii prohráli s Bulharskem. Jediný gól zápasu neměl platit

Svěřenci Jaroslava Šilhavého na závěr kvalifikace o Euro 2020 prohráli 0:1 v Bulharsku.
Kolář vyhlíží reprezentační premiéru. Když nejde o body, jde o prestiž, říká Šilhavý
Euro

Češi mají po výhře 2:1 nad Kosovem jistý postup na Euro, ale k poslednímu kvalifikačnímu duelu v Bulharsku rozhodně nechtějí přistoupit lehkovážně.
Chcete jet za Čechy na Euro? Čekat vás můžou dlouhé cesty, hraje se i v Ázerbájdžánu

UEFA se rozhodla pro experiment. Pořádání Eura se zhostí hned dvanáct zemí včetně Ázerbájdžánu, Ruska nebo Maďarska. Finále bude ve Wembley.
"Jste bombarďáci!" Takhle se třásla česká kabina při oslavách postupu

Podívejte se, jak to vypadalo v šatně českých fotbalistů bezprostředně po postupu na Euro 2020.
Na Euru budeme ještě silnější, vzkázal Šilhavý. A ani nevěděl, co si počít s radostí

"Ukázal se opět charakter týmu," chválil kouč, jak jeho svěřenci zvládli kritický moment a otočili klíčový duel s Kosovem.
Že to byl gól Čelůstky? Žádal jsem ho, ať si to nechá pro sebe, řekl po postupu Král

Záložník Alex Král označil svůj gól proti Kosovu, kterým pomohl k výhře 2:1 a postupu na ME, za jeden z nejdůležitějších a nejhezčích zásahů v kariéře
KRÁLovská radost! Češi zdolali Kosovo a mají jisté Euro. Pecka, jásal hrdina večera

Čeští fotbalisté posedmé za sebou postoupili na závěrečný turnaj mistrovství Evropy. Los se uskuteční 30. listopadu v Bukurešti.

Fotbalová jednadvacítka rozdrtila v kvalifikaci San Marino 6:0

Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili ve čtvrtém utkání kvalifikace mistrovství Evropy nad San Marinem 6:0. "Lvíčata" dala v Chomutově v každém z poločasů tři góly, dvakrát se trefili Adam Hložek, Dominik Janošek a Ladislav Krejčí. Mladíci mají po čtyřech zápasech šestičlenné skupiny na kontě dvě výhry a dvě remízy a posunuli se o skóre do čela neúplné tabulky.

Po sérii čtyř domácích utkání se svěřenci trenéra Karla Krejčího v pondělí poprvé představí venku, od 18:00 nastoupí v Chorvatsku. Přímý postup na šampionát v Maďarsku a Slovinsku si zajistí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst bez zápasů s šestým týmem tabulky. Zbylých osm mužstev na druhých příčkách si zahraje baráž a úspěšná čtveřice zkompletuje 16 účastníků mistrovství.

Mladíci proti outsiderovi skupiny ze San Marina, který ještě v této kvalifikaci nedal gól, od úvodu jasně kralovali. Skóre otevřel v 11. minutě hlavičkou po rohu Hložek, ve 14. minutě poslal k tyči odražený míč Janošek a skóre první půle uzavřel na zadní tyči po centru Krejčí. V tu chvíli už bylo jasné, že "Lvíčata" bodově napraví říjnové domácí remízy s Řeckem a Skotskem.

Krejčí, který hrál netradičně na pozici stopera, v 67. minutě z podobné pozice přidal čtvrtý gól a poté se podruhé v utkání trefil i další sparťan Hložek. Osm minut před koncem pak po dalším odraženém balonu zamířil podruhé přesně k tyči také plzeňský Janošek.

Utkání skupiny 4 kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Chomutově:

ČR - San Marino 6:0 (3:0)

Branky: 11. a 69. Hložek, 14. a 82. Janošek, 38. a 66. L. Krejčí. Rozhodčí: Jónasson - Gudmundsson, Árnason (všichni Isl.). ŽK: Franciosi, Ceccaroli, Moretti, Conti (všichni San Marino).

Sestava ČR: Trmal - Holík (76. Souček), Chaluš, L. Krejčí, Sadílek - Janošek, Havelka (85. Granečný) - Bucha (76. Hlavatý), Šulc (64. Vaníček), Žitný (64. Kohút) - Hložek. Trenér: K. Krejčí.

6. San Marino 5 0 0 5 0:23 0
Kosovo bere duel proti Česku jako největší v historii. Slavili by týden, říká Simitči

Zatímco Češi od roku 1996 na Euru ještě nechyběli, Kosovo by v případě postupu dosáhlo na historický úspěch.
Takové chyby jako v Kosovu už neuděláme, slibuje před zápasem roku Šilhavý

Trenér Jaroslav Šilhavý si vůbec nepřipouští, že by čeští fotbalisté ve čtvrtečním předposledním utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Kosovem v Plz
Kam až můžeme klesnout, ptá se Kodeš. Rozčílil ho nový dres fotbalové reprezentace

K negativním ohlasům na novou podobu dresů fotbalové reprezentace se nejnověji ostře připojila tenisová legenda Jan Kodeš.
České fotbalistky přišly o remízu s Anglií chvíli před koncem

České fotbalové reprezentantky prohrály v přípravném utkání v Českých Budějovicích s Anglií 2:3.
Reprezentaci čeká klíčový zápas kvalifikace. Bude to o hlavě, tuší Vaclík

Národní tým se ve čtvrtek utká s reprezentací Kosova o postup na Euro 2020. Podle Tomáše Vaclíka Češi ukáží, že na vrcholný turnaj patří.