V Kuusamu vyhráli Kasai a Ammann, Koudelka šestý

Dva vítězové, rekordní "dědek" Kasai i ošklivé pády
Třetí individuální závod Světového poháru skokanů na lyžích v Kuusamu měl dva vítěze. Simona Ammanna...
.. a Noriakiho Kasaie. Ten v rekordním věku 42 let vyhrál svůj sedmnáctý podnik SP v kariéře.
Větrný závod poznamenaly i dva ošklivé pády. Němec Andreas Wellinger spadnul už na bubnu a trvalo snad pět minut, než jej lékaři odvezli z doskočiště.
Osmnáctiletý Slovinec Anže Lanišek utrpěl pád až v doskokové fázi, ale také to pro něj nebylo nic příjemného.
29. 11. 2014 17:59
Sobotní závod Světového poháru skokanů na lyžích vyhráli se stejným bodovým ziskem Noriaki Kasai a Simon Ammann, Roman Koudelka skončil šestý.

Kuusamo - Třetí individuální závod Světového poháru ve skocích na lyžích měl hned dva vítěze. O triumf se se stejným bodovým ziskem 272,2 bodu podělily legendy tohoto sportu - Japonec Noriaki Kasai a Švýcar Simon Ammann. Kasai se zároveň stal nejstarším vítězem závodu SP. Na třetí příčce se umístil Severin Freund z Německa, který získal 268,7 bodu.

Lídr českého týmu Roman Koudelka obsadil tentokrát šesté místo, když za oběma vítězi zaostal o 13,8 bodu.

Pětadvacetiletý Koudelka se tak i v třetím závodu v sezoně SP umístil v elitní desítce, poté co před týdnem v Klingenthalu poprvé v kariéře vyhrál a v pátek byl desátý. V průběžném pořadí seriálu mu patří třetí místo.

Po prvním kole byl Koudelka za skok 135,5 metru osmý s odstupem pěti bodů na medailové pozice. Druhým pokusem 133 m si o dvě příčky polepšil a o šestou pozici se dělil s Norem Andersem Fannemelem.

Děleným umístěním skončil také souboj o vítězství v závodě. Z šesté pozice po prvním kole zaútočil skokem 144 m čtyřnásobný olympijský vítěz Ammann a zopakoval svou výhru z pátku. Dvaačtyřicetiletý Japonec Kasai neudržel náskok z prvního kola, nicméně zůstal na první pozici a mohl spolu se Švýcarem slavit triumf.

Z českého kvarteta dosáhl na body ještě dvacátý Jan Matura. Pro Antonína Hájka skončil závod 34. místem v prvním kole a Jakub Janda neprošel kvalifikací.

Závod SP ve skocích na lyžích v Ruce (Finsko):

1. Kasai (Jap.) 272,2 b. (145+131,5 m) a Ammann (Švýc.) 272,2 (135,5+144), 3. Freund (Něm.) 268,7 (135+137,5), 4. Prevc (Slovin.) 266,5 (139,5+135), 5. Hayböck (Rak.) 263,8 (143,5+132), 6. Fannemel (Nor.) 258,4 (140,5+131) a Koudelka (ČR) 258,4 (135,5+133), 8. Bardal (Nor.) 255,7 (138,5+130), 9. Damjan (Slovin.) 247,0 (136+127), 10. Velta (Nor.) 245,7 (133,5+131), ...20. Matura 212,8 (120,5+130), 34. Hájek (oba ČR) 84,7 (120).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 32 závodů): 1. Ammann 236, 2. Kasai 200, 3. Koudelka 166, 4. Fannemel 130, 5. Prevc 124, 6. Kraft (Rak.) 120, ...23. Matura 23, 41. Hájek 1.