Koudelka: Nový trenér změnil úplně všechno. Věřím si

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
7. 10. 2014 16:24
Skokan Roman Koudelka si po dvou promaroděných sezonách věří na dobré výsledky.
Roman Koudelka s Janem Maturou na předsezonní tiskové konferenci.
Roman Koudelka s Janem Maturou na předsezonní tiskové konferenci. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Skokan na lyžích Roman Koudelka dosáhl minulý týden v závěrečných dvou závodech letní Grand Prix dvou vynikajících výsledků. V rakouském Hinzenbachu zvítězil a v německém Klingenthalu obsadil druhou příčku.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz netajil, že při dobrém zdravotním stavu chce být  úspěšný i v zimě. " Pokud mně vydrží současný velice dobrý zdravotní stav, tak věřím i v dobré výsledky."

Základ pěkných výsledků je většinou především v kvalitní přípravě. Lze to říci i ve vašem případě?

Určitě! Příchodem staronového trenéra Richarda Schallerta se změnilo všechno, co změnit šlo. Počínaje nájezdovým postavením, přes posilování s více činkami, změny v nájezdovém postavení až po snižování tělesné váhy. Ukazuje se, že jsme se vydali správným směrem a lze si jen přát, abychom z této cesty nevybočili.

V posledních dvou letech jste měl nemalé zdravotní problémy. Jak se cítíte před zahájením nové sezony?

Jsem v pohodě, nic mě nebolí, cítím se skvěle. Pokud mně zase nepotká něco nepříjemného, tak věřím, že letní úspěšná vystoupení zopakuji i v zimě.

Jak s odstupem několika dní poslední dva medailové starty hodnotíte?

Velice si jich cením, protože v Rakousku i Německu se sešla téměř kompletní světová špička. Navíc mě těší, že se mi dařilo nejen na středním, ale i velkém můstku. Často jsem si v různých závodech věřil na pěkný výsledek a když se mi pak nedařilo, vzala si slovo nervozita. Teď jsem psychicky silný a zároveň i věřím, že na letní úspěchy v zimě ve Světovém poháru i na mistrovství světa naváži.

Jaký máte program do zahájení zimní sezony?

Budu střídat klidový režim se závěrečnou přípravou. Moc času nezbývá, vždyť už  koncem listopadu začíná v Klingenthalu série závodů Světového poháru. A hned při této premiéře se chci představit v co nejlepším světle.

Do nové sezony tedy vstupujete s optimismem?

Neskrývám ho, protože k němu mám důvod. Pokud mně vydrží současný velice dobrý zdravotní stav, tak věřím i v dobré výsledky. Cítím, že se mi vrací má někdejší dobrá forma.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy