Roman Koudelka

Český skokan na lyžích (*9. 7. 1989). V závodě družstev na mistrovství světa pátý v roce 2009; na olympiádě 2010 ve Vancouveru sedmý. Účastník olympiády v Soči. Vítěz pěti závodů Světového poháru.

Koudelka je rád, že poslechl manželku, a říká: Dám i další rok, snad bude ještě lepší
Zimní sporty

"Při katastrofálním stavu českých můstků jsem dva týdny neměl kde trénovat," vysvětluje český skokan, proč na MS nedopadl lépe.
Za hranici čtvrt kilometru. Kobajaši zlepšil rekord mamutího můstku v Planici

Japonec Rjoju Kobajaši stvrdil svoji nadvládu ve Světovém poháru vítězstvím v závěrečném závodu v Planici a letem 252 metrů překonal maximum můstku.
Poslední závod družstev v Planici vyhráli polští skokani. Češi skončili devátí

České kvarteto Filip Sakala, Tomáš Vančura, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava těsně nepostoupilo do druhého kola a bylo na mamutím můstku deváté.
Mistr světa slaví první pohárový triumf. Eisenbichler vyhrál na mamutu v Planici

Německý skokan se měsíc po zisku titulu mistra světa na velkém můstku dočkal prvního pohárového triumfu v kariéře. Češi v závodě nestartovali.
Lety ve Vikersundu vyhrál Domen Prevc, Koudelka nebodoval

Lety na lyžích ve Vikersundu vyhrál Slovinec Domen Prevc, který o jedinou desetinu bodu porazil Japonce Rjojua Kobajašiho.
Koudelka a Polášek uspěli ve Vikersundu v kvalifikaci letů SP

Čeští skokané Roman Koudelka a Viktor Polášek postoupili do nedělního závodu Světového poháru v letech na lyžích ve Vikersundu.
Skoky v Trondheimu vyhrál král sezony Kobajaši, bodovali dva Češi

Z české trojice bodovali 21. Roman Koudelka a 23. Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek obsadil 47. místo a do druhého kola nepostoupil.
Na můstku v Trondheimu zvládli kvalifikaci všichni tři Češi

Všichni tři Češi zvládli v Trondheimu kvalifikaci na poslední skokanský závod sezony Světového poháru.
Skokan Koudelka obsadil v Lillehammeru 22. místo, závod SP vyhrál Kraft

Viktor Polášek skončil v prvním kole na 32. místě. Druhého z Čechů, který se do závodu kvalifikoval, od postupu ho dělilo 3,5 bodu.
Polášek a Koudelka prošli v Lillehammeru do úterního závodu SP

Pouze dva čeští reprezentanti Roman Koudelka a Viktor Polášek postoupili do úterního závodu Světového poháru ve skoku na lyžích v Lillehammeru.
Týmovou soutěž skokanů na MS suverénně ovládli Němci, Češi brali osmé místo

Němci se z titulu na MS radují po 18 letech. České kvarteto Koudelka, Polášek, Kožíšek a Vančura si oproti šampionátu v Lahti o místo pohoršilo.
Mistrem světa na velkém můstku je Eisenbichler

Z kvarteta Čechů byl nejlepší dvaadvacátý Roman Koudelka, Viktor Polášek obsadil 25. místo.
Do závodu na velkém můstku postoupili všichni čeští skokani

Do sobotního závodu na velkém můstku na mistrovství světa v Seefeldu se kvalifikovali všichni čtyři čeští skokani na lyžích.
Koudelka i Polášek si ve Willingenu doskočili pro body, vyhrál Geiger
Ostatní sporty

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil na Světovém poháru ve Willingenu 26. místo.
Koudelka skončil v Lahti sedmnáctý, vyhrál Stoch

Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil sedmnáctý v závodu Světového poháru v Lahti. Už potřiatřicáté v kariéře zvítězil Polák Kamil Stoch.
Koudelka je po letech v Oberstdorfu stále dvanáctý ve Světovém poháru

Roman Koudelka skončil na Světovém poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu devatenáctý a v hodnocení seriálu nadále drží 12. místo.
Koudelka obsadil na letech v Oberstdorfu dvanácté místo. Vančura poprvé bodoval

Skokan Roman Koudelka skončil dvanáctý v závodu Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu.
Skokan Koudelka si pohoršil o deset míst. Potřetí v řadě vyhrál Kraft

Po sobotním čtvrtém místě skončil skokan na lyžích Roman Koudelka v dnešním závodu Světového poháru v Sapporu čtrnáctý.
Skokan Koudelka byl v Sapporu čtvrtý, vyrovnal sezonní maximum

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil na Světovém poháru v Sapporu čtvrté místo.
Koudelka byl v Zakopaném desátý, po dvou letech vyhrál Kraft

Skokan na lyžích Roman Koudelka byl desátý v závodě Světového poháru v Zakopaném.