Závod o granule Pastrňák nad svým psem nevyhrál, tančí už i hvězdná Shiffrinová
Sport

Svůj tanec v nejnovějším dílu Sportovního Sociálu ukáže také Radek Bonk a fanoušek Sparty zase zjistí, že auto se vyplatí při parkování zabrzdit.
Ledecká exkluzivně: V izolaci žiju celý život. Světlo hledám i ve svém vlastním bytě
Zimní sporty

Ester Ledecká se v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz rozpovídala o životě v karanténě i o tom, jak na ni reagují soupeřky.
Paráda, jásal běžec na lyžích Novák po životním výsledku ve Světovém poháru

Skokan na lyžích Roman Koudelka postoupil jako jediný z českého tria ve Willingenu do druhého kola a bodoval na 28. místě.
Ledecké sjezd v Rusku zatrhli, alespoň mohla nabrat energii. A den poté dojela desátá
Ostatní sporty

Olympijská vítězka skončila v superobřím slalomu desátá a zajela v této disciplíně nejlépe ve Světovém poháru.
Letošní Jizerskou padesátku komplikuje počasí. Poběží se zřejmě na kratších okruzích
Sport

Slavný běžkařský závod komplikuje pár dnů před startem obleva a déšť.
Komentář: Ani lyžování neujede ekománii aneb Čichám, čichám fluorovinu

Mezinárodní lyžařská federace zakáže od příští sezony pro všechny disciplíny vosky s fluorem. Je to důvod k oslavám?
Ledecká ve druhém sjezdu v Bansku nebodovala, vyhrála Curtoniová
Sjezdové lyžování

Ester Ledecká vyšla poprvé v sezoně ve sjezdu Světového poháru bodově naprázdno.
"Faleš. S Američany končím." Kouče Vlhové dopálilo obvinění, že šmíruje Shiffrinovou

Více než dva roky se nestalo, aby Mikaela Shiffrinová nevyhrála dva slalomy Světového poháru v řadě. Až nyní. Oba závody vyhrála Slovenka Petra Vlhová
Vlhová vyhrála večerní slalom ve Flachau a dotáhla se na Shiffrinovou, ta byla třetí

Po loňském kralování Mikaely Shiffrinové vyhrála i druhý slalom v novém roce Slovenka Petra Vlhová.
Ledecká po skvělém víkendu na lyžích dojela druhá v paralelním slalomu na snowboardu

Česká hvězda prohrála až ve finále s vedoucí ženou seriálu Němkou Ramonou Hofmeisterovou.
Další skvělý závod. Ledecká vybojovala šesté místo v kombinaci v Zauchensee

Ztrácí 86 setin sekundy na nejrychlejší Italku Federicu Brignoneovou.
Johaugová potřetí vyhrála Tour de Ski, první triumf má Bolšunov

Norka Therese Johaugová a Rus Alexandr Bolšunov vyhráli prestižní seriál v běhu na lyžích Tour de Ski.
Slováci velebí Vlhovou. Lyžařka vyhrála slalom v Záhřebu a ukončila vládu Shiffrinové

Petra Vlhová suverénně vyhrála slalom Světového poháru v Záhřebu a ukončila roční neporazitelnost Američanky Mikaely Shiffrinové v této disciplíně.
Janatová skončila ve sprintu Tour de Ski jednadvacátá, muži na body nedosáhli

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová skončila jednadvacátá v klasickém sprintu Tour de Ski ve Val di Fiemme.

Lyžařka Janatová zůstala na Tour de Ski znovu těsně za body

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová dojela ve Val di Fiemme dvaatřicátá v závodě na 10 kilometrů klasickou technikou s hromadným startem. V páté etapě Tour de Ski tak stejně jako ve středu těsně nedosáhla na body do Světového poháru. Muži běželi o pět kilometrů více a Adam Fellner byl 45., Petr Knop o místo horší.

Mezi ženami vyhrála Norka Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, která rozhodla o své první výhře v závodu SP po čtyřech letech ve finiši před Švédkou Ebbou Andersonovou a Němkou Katharinou Hennigovou. V čele Tour se udržela její krajanka Therese Johaugová, která doběhla čtvrtá. Mužům kraloval Nor Johannes Hösflot Klaebo těsně před Rusy Sergejem Usťugovem a Alexandrem Bolšunovem, který dál vede Tour.

Dvaadvacetiletá Janatová, která zůstala z českých lyžařek jedinou zástupkyní v Tour de Ski, jela celý závod kousek za bodovanou třicítkou. Na Jacobsenovou ztratila v cíli jubilejní sté etapy Tour dvě a čtvrt minuty.

Johaugová na začátku závodu upadla, ale udržela se v čelní skupině a za vítězkou nakonec zaostala o šest vteřin. V průběžné pořadí Tour de Ski vede s náskokem 19 sekund před krajankou Ingvild Flugstad Östbergovou.

Bolšunov má před sobotním sprintem a závěrečným nedělním stoupáním do sjezdovky Alpe Cermis náskok 18 sekund před Klaebem. Usťugov je třetí o tři vteřiny zpět. Další běžci už mají od této trojice větší odstup.

Závody SP a Tour de Ski v běhu na lyžích ve Val di Fiemme (Itálie):

Muži - 15 km klasicky s hromadným startem:

1. Klaebo (Nor.) 39:51,0, 2. Usťugov -0,7, 3. Bolšunov -1,0, 4. Larkov (všichni Rus.) -4,4, 5. Röthe (Nor.) -10,2, 6. Cologna (Švýc.) -11,0, 7. Spicov (Rus.) -13,7, 8. Holund (Nor.) -15,8, 9. Halfvarsson (Švéd.) -18,1, 10. Niskanen (Fin.) -18,4, …45. Fellner -2:22,9, 46. Knop (oba ČR) -2:23,4.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 ze 7 závodů): 1. Bolšunov 2:24:39, 2. Klaebo -18, 3. Usťugov -21, 4. Röthe -1:27, 5. Niskanen -1:32, 6. Holund -1:34, …41. Knop -7:58, 52. Fellner -10:34.

Průběžné pořadí SP (po 13 ze 38 závodů): 1. Klaebo 706 b., 2. Bolšunov 595, 3. Iversen (Nor.) 495, 4. Niskanen 457, 5. Usťugov 442, 6. Holund 407, …49. Novák 34, 88. Pechoušek 9, 102. Černý (všichni ČR) 5.

Ženy - 10 km klasicky s hromadným startem:

1. Jacobsenová (Nor.) 29:07,9, 2. Anderssonová (Švéd.) -0,4, 3. Hennigová (Něm.) -1,0, 4. Johaugová -6,2, 5. Östbergová (obě Nor.) -6,8, 6. Něprjajevová (Rus.) -15,5, 7. Maubetová Bjornsenová (USA) -17,2, 8. H. Wengová (Nor.) -19,0, 9. Sundlingová (Švéd.) -25,0, 10. T. U. Wengová (Nor.) -26,6, …32. Janatová (ČR) -2:14,5.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 ze 7 závodů): 1. Johaugová 1:51:14, 2. Östbergová -19, 3. Něprjajevová -32, 4. Jacobsenová -33, 5. Anderssonová -38, 6. H. Wengová -49, …29. Janatová -7:12.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 38 závodů): 1. Johaugová 735, 2. H. Wengová 566, 3. Digginsová (USA) 451, 4. Jacobsenová 445, 5. Maubetová Bjornsenová 402, 6. Něprjajevová 385, …23. Razýmová 158, 36. Nováková (obě ČR) 67, 49. Janatová 32, 75. Beranová (ČR) 4.

Tři Češi v závodě. Koudelka, Sakala a Polášek uspěli v kvalifikaci v Innsbrucku

Koudelka postoupil z 21. pozice a čeká ho Nor Tande. Sakala s Poláškem uzavřeli postupovou padesátku a utkají se s největšími favority.
Najednou jsme chtěli být v desítce, a to je úplný nesmysl, prohlásil skokan Koudelka

Lídr Světového poháru Kobajaši vedl už po prvním kole a díky skokům 138 a 134 metrů zvítězil s výrazným náskokem 9,2 bodu.
Skvělá generálka na sezonu. Ledecká zajela v tréninku pátý nejrychlejší čas

Česká reprezentantka, jež byla v Kanadě ve středečním úvodním tréninku osmá, zvládla dnešní druhý test na své oblíbené sjezdovce ještě lépe.
Lyžařská mistryně světa zemřela ve 22 letech, nepřežila nehodu na horském kole

Mikayla Martinová se v březnu představila i ve dvou skikrosových závodech na Dolní Moravě. V Evropském poháru skončila devátá a závod FIS vyhrála.
Konec ve 30 letech. Fenomenální Hirscher odkládá lyže, těší se na fotbal a motokros

"Jsem šťastný, že jsem zdravý a během kariéry jsem nebyl vážně zraněný," řekl Rakušan.