Skokan Koudelka vyhrál na úvod kvalifikaci v Klingenthalu

21. 11. 2014 20:23
Skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál v Klingenthalu kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. Pětadvacetiletý český reprezentant předvedl nejdelší pokus kvalifikace 142 metrů.
Roman Koudelka našlápl do nové sezony dobře
Roman Koudelka našlápl do nové sezony dobře | Foto: Reuters

Klingenthal - Skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál v Klingenthalu kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. Pětadvacetiletý český reprezentant předvedl nejdelší pokus kvalifikace 142 metrů, jemuž se vyrovnal pouze Nor Anders Bardal ze skupiny skokanů, kteří měli účast v závodu zajištěnu předem.

"Jsem rád, že jsem navázal na dobré skoky ze soustředění, nebyl jsem nervózní. Měl jsem problémy na odrazu, tak na tom musím trochu víc zapracovat. Jinak jsem ale velmi spokojený, chci si skoky hlavně užít," uvedl na svazovém webu Koudelka.

Spolu s Koudelkou postoupili do závodu všichni zbylí Češi. Jakub Janda byl v kvalifikaci jednadvacátý, Jan Matura pětadvacátý a Antonín Hájek třicátý.

Úvodní individuální závod sezony SP je na programu v neděli, v sobotu otevře zimní sezonu soutěž družstev. "Kluci měli smůlu na podmínky. Zítra jsou týmy a já věřím, že by se nám mohlo dařit," řekl Koudelka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy