skoky na lyžích

Skokanka Ulrichová v SP popáté v sezoně bodovala

Šestnáctiletá skokanka na lyžích Klára Ulrichová obsadila v závodu Světového poháru v Nižním Tagilu 29. místo a popáté v sezoně bodovala. Po prvním kole přitom byla patnáctá a útočila v Rusku na nejlepší výsledek v kariéře, druhý skok jí ale nevyšel. Další česká reprezentantka Karolína Indráčková nepostoupila do 2. kola a obsadila 36. místo.

Z vítězství se radovala Rakušanka Marita Kramerová. Japonka Sara Takanašiová skončila druhá a ujala se díky tomu tři závody před koncem sezony vedení v seriálu. V průběžném pořadí přeskočila dnes třetí Niku Križnarovou ze Slovinska.

Skokanky v neděli čeká v Nižním Tagilu druhý závod, závěrečné dvě soutěže jsou na programu příští týden v dalším ruském středisku v Čajkovském.

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

Indráčková postoupila na MS do závodu skokanek na středním můstku

Pouze Karolína Indráčková se na mistrovství světa v klasickém lyžování představí v závodě na středním můstku. V dnešní kvalifikaci v Oberstdorfu obsadila 30. místo, další české skokanky Štěpánka Ptáčková, Klára Ulrichová a Veronika Jenčová se do postupové čtyřicítky nevešly.

Indráčková skočila 86 metrů a navázala na bodované umístění z posledního závodu Světového poháru v Rašnově. To se naopak nepovedlo Ulrichové, která letos v SP už čtyřikrát bodovala a figuruje v průběžném pořadí seriálu ještě o místo před Indráčkovou. Dnes skočila 73 metrů a obsadila 48. místo.

Ptáčkovou, která skočila 71,5, dělilo na 42. místě od postupu 4,5 bodu. Jenčová byla s pokusem dlouhým 71 metrů padesátá.

Kvalifikaci ovládla vítězka posledního závodu SP Sara Takanašiová z Japonska s pokusem 103 metrů. Vedoucí žena seriálu Nika Križnarová ze Slovinska byla pátá (98,5 m).

Skokan Granerud v Klingenthalu vyhrál devátý závod SP v sezoně

Lídr Světového poháru skokanů na lyžích Halvor Egner Granerud z Norska vyhrál v Klingenthalu třetí závod za sebou a devátý v ročníku. Ve své životní sezoně se čtyřiadvacetiletý rodák z Osla blíží zisku křišťálového glóbu.

Daleko za bodovanou třicítkou skončili oba čeští reprezentanti. Čestmír Kožíšek obsadil v prvním kole 45. příčku, Viktor Polášek předposlední 49. pozici.

V neděli se v Klingenthalu uskuteční další závod jednotlivců.