Sám se nabídl a chtěl míň peněz. Vlhová má kouče a obejde se bez servismana Ledecké

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
10. 5. 2021 15:01
Spoustě odborníků to nedávalo smysl, těsně před olympijskou sezonou vyměnit trenéra, se kterým vyhrála Světový pohár. Ale stalo se a slovenská lyžařka Petra Vlhová si našla nového kouče, stal se jím Švýcar Mauro Pini. Nakonec padla i spekulace o tom, že by závodnice z Liptovského Mikuláše přetáhla servismana Ester Ledecké.
Petra Vlhová při slalomu ve Špindlerově Mlýně.
Petra Vlhová při slalomu ve Špindlerově Mlýně. | Foto: ČTK

S italským koučem Liviem Magonim strávila Vlhová pět let, během kterých se společně dopracovali k titulu mistryně světa i k velkému křišťálovému glóbu. Už zbývalo jediné, zlatá olympijská medaile. K té si ale chce Slovenka pomoct angažováním nového kouče.

"Když postupně vystřílíte všechny náboje, které jste za těch pět let měli, tak to jinak nejde, nevím, jak by to na hrách v Pekingu vypadalo, kdyby spolupráce pokračovala," nechal se pro server Sme.sk slyšet otec a šéf týmu slovenské lyžařky Igor Vlha.

A tak společně našli náhradu. Je mu 55 let, je to Švýcar a za sebou má například angažmá u druhé ženy Světového poháru uplynulé sezony Lary Gutové-Behramiové a se Slovinkou Tinou Mazeovou získal na olympijských hrách dvě zlaté medaile. Jmenuje se Mauro Pini.

"Je to velký profesionál. Zatím jsme podepsali kontrakt na jeden rok a uvidíme, co bude dál. Musí fungovat ta správná chemie," vysvětlil Vlha.

Pini se přitom hlásil na místo trenéra Vlhové už před pěti lety, kdy přicházel do týmu Magoni. Tehdy na něj ale Slovenka neměla peníze. Teď se ozval sám.

"A chtěl méně peněz než posledně. Prokázal velký zájem Petru trénovat, navíc my už jsme teď ekonomicky někde jinde než tehdy, jsme nejlepší na světě," pyšní se Vlha.

Pini v médiích také nešetří nadšením, že dostal angažmá u královny světového lyžování. "Taková příležitost se neodmítá. Petra je jedna z nejlepších. Samozřejmě v sázce je hodně, rozhodl jsem se to risknout," řekl webu Neveritalia.it. 

Právě tento italský web rozjel v dubnu spekulaci, že vedle nového trenéra angažuje Vlhová i servismana z týmu Ester Ledecké Miloše Machytku. "Český servisman ale nabídku Slovenky odmítl," komentoval později situaci server. 

Však také česká lyžařka dala na sociální sítě fotku s celým týmem, se kterým pro sezonu s vrcholem na olympijských hrách v Pekingu počítá, a Machytka na ní nechyběl.

"Moc jsem nepochopil, co se stalo, a vyznělo to, že jdeme Ester ukradnout servismana. Nebylo to férové. Měli jsme sedm kandidátů a jeho jsme se jen zeptali, jestli má kontrakt, a tím to bylo uzavřené," vysvětlil otec Vlhové.

Vlhová ale člověka, který se jí bude starat o lyže, dál hledá, vedle toho plánuje rozšířit řadu pomocníků o fyzioterapeutku. 

"Servisman bude ze zahraničí a fyzioterapeutka bude žena, to je všechno, co můžu říct, s nikým ještě nemáme podepsané smlouvy," dodal. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy