Ondřej Bank skončil v týmu Ledecké. Užil si se mnou dost, přiznává lyžařka

ČTK mih ČTK, mih
6. 11. 2020 15:04
Olympijské vítězce Ester Ledecké už s přípravou na lyžích nepomáhá Ondřej Bank. Někdejší úspěšný sjezdař se po minulé sezoně rozhodl, že v roli trenéra z rodinných důvodů nebude pokračovat.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: ČTK

"Ondra bohužel ukončil kariéru profi trenéra. Alespoň se mnou," řekla Ledecká. "Chápu jeho důvody. Řekl, že potřebuje být víc s rodinou, což je pochopitelný. Užil si toho se mnou spoustu, což je pravda."

Ondřej Bank doplňoval v trenérském lyžařském tandemu Ledecké svého staršího bratra Tomáše. Jeho specializací byla technika a vytyčování ideální linie trati v rychlostních disciplínách. Ledecké pomohl k senzačnímu triumfu v superobřím slalomu na olympiádě v Pchjongčchangu 2018 a loni k prvenství ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise.

"Právě proto, že měl nejdřív svou kariéru a pak přestoupil ke mně do trenérského týmu, bylo to pro něj už trochu monotónní," myslí si lyžařka a snowboardistka.

"Třeba ho to ke mně ještě jednou zavede, ale minimálně pro tuhle sezonu se mnou spolupracovat nebude," uvedla Ledecká.

Za Ondřeje Banka hledá náhradu s pomocí svého sponzora. "Rozhodila jsem sítě a mám dobrou možnost," uvedla pětadvacetiletá lyžařka a snowboardistka. Jméno ale neprozradila. "To mám zakázané. Nebylo by to vzrůšo, kdybych to řekla hned," prohlásila.

Tomáš Bank v týmu zůstává a opět uvítá pomocnou ruku. "Ono to ani jinak nejde, hlavně při sjezdech potřebujete na trati víc očí, víc trenérů. Takže bude rád, že bude někoho při sobě mít, a vypadá to, že to bude fungovat," dovysvětlila pětadvacetiletá závodnice.

Právě díky kontaktům sponzorů si mohla na Pitztalu před sezonou zatrénovat s hvězdnými závodníky z mužského závodního pole lyžařů: s Alexisem Pinturaultem a Henrikem Kristoffersenem.

"Bylo to skvělý, já se na ně většinou jen dívala, vždycky jeli přede mnou a já se snažila něco odkoukat. Ale jsem dost stydlivá na to, abych něco říkala," přiznala Ledecká.

Z aktuální sezony už česká reprezentantka absolvovala závod obřího slalomu v Söldenu, nyní trénuje v Rakousku a čeká, jak jí program ovlivní opatření proti koronaviru po Evropě. 

"Teď jsme tu do neděle a vypadá to, že nám příští týden zavřou sjezdovky. Tak pak budeme řešit, co dál. Jsme docela mistři improvizace, tak uvidíme, co se nám povede vymyslet," prohlásila.

Prozatím má v plánu odjet na přeložený paralelní obří slalom na lyžích v Zürsu, který momentálně figuruje v kalendáři Světového poháru na konci listopadu. "Pak v prosinci už to bude nabitější a budu to kombinovat se snowboardem," dodala.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 56 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 59 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy