Počítejte s Ledeckou, bude zase řádit. Experti na startu lyžařské sezony Češce věří

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 10. 2020 6:03
Jestliže se o Ester Ledecké traduje, že žije sportovní život ve své bublině, tak teď ji čeká sezona s bublinou v bublině. Závody alpských lyžařů se rozbíhají a stejně jako jiné sporty i ten na horských svazích postihla hygienická opatření kvůli pandemii koronaviru. Nic to ale nemění na tom, že zahraniční média upozorňují na českou obojživelnici jako na jednu z favoritek sezony.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Loni se ze slavné obojživelnice stala především skvělá alpská lyžařka. Ledecká vyhrála první závod Světového poháru, ve sjezdu byla celkově druhá a v absolutním bodování všech disciplín uzavírala první desítku.

Není divu, že před víkendovým startem závodního kolotoče v rakouském Söldenu zahraniční sportovní weby českou hvězdu často zmiňují. 

"Loňská královna rychlostních disciplín Švýcarka Corrine Sutterová bude čelit tvrdé konkurenci v podobě olympijské šampionky Ester Ledecké," napsal olympicchannel.com.

Předchozí sezonu odstartovala Ledecká v americkém Lake Louis, které ale bohužel pro ni z letošního kalendáře Světového poháru vypadlo.

"Ledecká i tak bude určitě chtít výsledky obhájit, vždyť loni byla druhá žena sjezdu," připomněl web skiclub.co.uk, že s českou reprezentantkou se musí počítat.

Na úvod ročníku ale přichází pro Češku novinka v podobě obřího slalomu v Söldenu. Tuhle disciplínu dva roky nejela. Ale i tak věří, že sezonu zase nakopne hned od začátku. 

"Mým jasným cílem je se zase o kousek posunout. To je odpověď, kterou si můžete z mých rozhovorů kopírovat, protože tohle budu říkat před každou sezonou," zavtipkovala Ledecká.

Novinkou je ale i bublina, do které se sjezdaři zavřou. Kvůli hygienickým opatřením může být se závodníky jen úzký tým lidí a všichni musí mít negativní test na koronavirus. 

"V pondělí jsme byli všichni na testech, nesmíme mít výsledek starší než 72 hodin před oficiálním nástupem v Söldenu," prozradil serveru Sme.sk bratr slovenské reprezentantky Petry Vlhové Boris.

Rodačka z Liptovského Mikuláše je také jednou z favoritek pro nadcházející ročník Světového poháru i pro mistrovství světa, které je vrcholem sezony a mělo by se odehrát v únoru v italské Cortině d'Ampezzo.

Kolem trati nebudou v sobotu ani povzbuzující fanoušci. Závodníci a jejich týmy budou mít areál komplet pro sebe. V listopadu se pak lyžařská bublina přesune do rakouského střediska Zürs a poté do finského Levi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy