Šampiona Furyho vyzval na souboj poslanec a gay Chris Bryant

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
15. 12. 2015 13:38
Boxerského šampiona těžké váhy Tysona Furyho vyzval na souboj člen britského parlamentu Chris Bryant, kterého se coby gaye dotkly šampionovy výroky na adresu homosexuálů.
Tyson Fury
Tyson Fury | Foto: Reuters

Londýn – Zajímavou nabídku má na stole absolutní král těžké váhy Tyson Fury. Ten se po vítězství nad Vladimirem Kličkem dostal do křížku s kdekým, mezi jinými také s labouristickým poslancem britského parlamentu Chrisem Bryantem.

Třiapadesátiletý politik, který byl mimo jiné i stínovým státním tajemníkem pro kulturu, média a sport, se do Furyho pustil už před zápasem s Kličkem. Důvod? Jeho údajně homofobní a rasistické urážky (více ZDE).

Poslanec sám je gay

Bryant dokonce inicioval podání trestního oznámení na Furyho v jeho rodném Manchesteru, to ale místní policie po dvou dnech zastavila s tím, že se šampion WBA, WBO, Ring Magazine a IBO ničeho trestného nedopustil. Nyní tak přispěchal s dalším pokusem, jak obrovitého boxera konfrontovat.

"Píši vám v návaznosti na diskusi kolem vaší osoby a nominace na britského Sportovce roku. Napadlo mě, že bychom se mohli sejít a všechno probrat, včetně vašich narážek na homosexuály a pedofilii. Jako homosexuál, bývalý vikář a bývalý stínový ministr mám totiž obavu, že vaše slova mohou zvýšit stigma kolem tohoto tématu a podpořit šikanu mladých gayů," píše se v otevřeném dopise, který Bryant adresoval Furymu.

Bryant sám dříve boxoval

Jeho strýc a trenér Peter totiž mimo jiné navrhl, že by si Bryant mohl přijít s 206 centimetrů vysokým obrem zatrénovat či zaspárovat. "Váš strýc mluvil o společném tréninku a já nejsem coby bývalý student boxu proti. Přijďte vy do mé práce, nebo já mohu přijít do té vaší, proč ne," dodal na toto téma.

Dlužno dodat, že téměř dvoumetrový Bryant se i ve svém věku udržuje ve sportovní formě a že jeho případné vítězné boxerské konfrontaci se šampionem těžké váhy věří více jak třetina hlasujících v anketě na stránkách bulvárního deníku Daily Mirror.

 

Právě se děje

před 49 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy