Kličko padl. Konečně, zní od Hayeho. Wilder si domlouvá rande s Furym

Vladimir Kličko v zápase s Tysonem Furyho fanoušky zklamal. Boxeři naopak ocenili vítěze.
Vladimir Kličko vstupoval mezi šestnáct provazů před zápasem s Tysonem Furym ještě coby nesporný král těžké váhy.
Zatímco Brit Tyson Fury byl pro mnohé jen tím ukecaným vejtahou...
..., kterému se tváří v tvář šampionovi nakonec rozklepou kolena.
Jenže ta se nerozklepala.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
29. 11. 2015 21:40
Současní i bývalí boxerští hodnotí zápas Vladimira Klička s Tysonem Furym, který senzačně prohrál druhý jmenovaný.

Praha – Velké překvapení se zrodilo v sobotu v noci v německém Düsseldorfu. Ukrajinský vládce boxerské těžké váhy Vladimir Kličko po více jak devíti letech padl, když jej vybodoval neporažený britský vyzývatel Tyson Fury. A výsledek souboje o tituly WBA (Super), WBO a IBF vzbudil pochopitelně ve světě sportu velké pozdvižení.

Kromě fanoušků, kteří se rozdělili na dva tábory – jeden byl rád, že Kličko konečně padl, druhý poukazoval na fakt, že zápas příliš pohledného boxu nenabídl – duel pochopitelně hodnotily i boxerské hvězdy současnosti či minulosti.

Jako jeden z prvních přispěchal na twitteru se svým komentářem další ostrovní bijec David Haye, který na Klička nestačil před čtyřmi lety a který se v únoru vrátí mezi šestnáct provazů duelem s Australanem Markem de Morim.

"To je to nejlepší, co se mohlo těžké váze stát. Mladá, čerstvá krev …," napsal mimo jiné na svůj twitter muž, který předloni dvakrát odstoupil kvůli zranění ze zápasu právě s Furym. Na ostrovech se ostatně už čile mluví o tom, že by se mohli utkat v dubnu či květnu příštího roku.

Své si řekl také Američan Deontay Wilder, který je držitelem zbylého pásu WBC. "Jsem oficiálně nejlepší nejlepší šampion těžké váhy na světa! I ti, co mi nepřejí, to nemohou popřít, pokud nechtějí být za blázny," přidal se muž, který má bilanci 35 zápasů, 35 výher a 34 KO.

A aktivní byl během své slavné noci také sám Fury. Ten na svůj twitter umístil mimo jiné i příspěvek z kempu Vladimira Klička, kde o něm mluví i bývalý kouč Ukrajince Manny Steward.

Slavný Američan v něm označil Furyho za budoucí superstar boxu a vládce těžké váhy. Asi ani on sám tehdy netušil, že bude prorokem a že se tak stane po výhře Brita nad jeho posledním slavným svěřencem.

Chybět nemohl ani hlas posledního britského absolutního krále těžké váhy Lennoxe Lewise, který se dostal s Furym během posledních dní několikrát do konfliktu a kterému se mladý obr z Manchesteru přímo v ringu omluvil. Legendární boxer ji přijal.

"Maximální respekt k Tysonovi a jeho týmu za tuto výhru. Pohřbili jsme válečnou sekeru. Vítej v klubu šampionů," napsal padesátiletý rodák z Londýna přezdívaný "Lev". V dalších měsících a letech se ukáže, jak dlouho v tomto klubu jeho krajan vydrží.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy