Kličko padl. Konečně, zní od Hayeho. Wilder si domlouvá rande s Furym

Vladimir Kličko v zápase s Tysonem Furyho fanoušky zklamal. Boxeři naopak ocenili vítěze.
Vladimir Kličko vstupoval mezi šestnáct provazů před zápasem s Tysonem Furym ještě coby nesporný král těžké váhy.
Zatímco Brit Tyson Fury byl pro mnohé jen tím ukecaným vejtahou...
..., kterému se tváří v tvář šampionovi nakonec rozklepou kolena.
Jenže ta se nerozklepala.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
29. 11. 2015 21:40
Současní i bývalí boxerští hodnotí zápas Vladimira Klička s Tysonem Furym, který senzačně prohrál druhý jmenovaný.

Praha – Velké překvapení se zrodilo v sobotu v noci v německém Düsseldorfu. Ukrajinský vládce boxerské těžké váhy Vladimir Kličko po více jak devíti letech padl, když jej vybodoval neporažený britský vyzývatel Tyson Fury. A výsledek souboje o tituly WBA (Super), WBO a IBF vzbudil pochopitelně ve světě sportu velké pozdvižení.

Kromě fanoušků, kteří se rozdělili na dva tábory – jeden byl rád, že Kličko konečně padl, druhý poukazoval na fakt, že zápas příliš pohledného boxu nenabídl – duel pochopitelně hodnotily i boxerské hvězdy současnosti či minulosti.

Jako jeden z prvních přispěchal na twitteru se svým komentářem další ostrovní bijec David Haye, který na Klička nestačil před čtyřmi lety a který se v únoru vrátí mezi šestnáct provazů duelem s Australanem Markem de Morim.

"To je to nejlepší, co se mohlo těžké váze stát. Mladá, čerstvá krev …," napsal mimo jiné na svůj twitter muž, který předloni dvakrát odstoupil kvůli zranění ze zápasu právě s Furym. Na ostrovech se ostatně už čile mluví o tom, že by se mohli utkat v dubnu či květnu příštího roku.

Své si řekl také Američan Deontay Wilder, který je držitelem zbylého pásu WBC. "Jsem oficiálně nejlepší nejlepší šampion těžké váhy na světa! I ti, co mi nepřejí, to nemohou popřít, pokud nechtějí být za blázny," přidal se muž, který má bilanci 35 zápasů, 35 výher a 34 KO.

A aktivní byl během své slavné noci také sám Fury. Ten na svůj twitter umístil mimo jiné i příspěvek z kempu Vladimira Klička, kde o něm mluví i bývalý kouč Ukrajince Manny Steward.

Slavný Američan v něm označil Furyho za budoucí superstar boxu a vládce těžké váhy. Asi ani on sám tehdy netušil, že bude prorokem a že se tak stane po výhře Brita nad jeho posledním slavným svěřencem.

Chybět nemohl ani hlas posledního britského absolutního krále těžké váhy Lennoxe Lewise, který se dostal s Furym během posledních dní několikrát do konfliktu a kterému se mladý obr z Manchesteru přímo v ringu omluvil. Legendární boxer ji přijal.

"Maximální respekt k Tysonovi a jeho týmu za tuto výhru. Pohřbili jsme válečnou sekeru. Vítej v klubu šampionů," napsal padesátiletý rodák z Londýna přezdívaný "Lev". V dalších měsících a letech se ukáže, jak dlouho v tomto klubu jeho krajan vydrží.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy