Gibu 2: Uspí Mo svým capákem Hrona do příštího roku? Landa jen koučem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
5. 12. 2015 10:20
V sobotu večer se v pražské Tipsport Arena uskuteční druhý galavečer Gibu Fight Night. Do Prahy se sjela nejen tuzemská špička, ale pozvání přijaly i dvě legendy světové K-1 Mighty Mo a Peter Aerts.
Mighty Mo (vlevo) a proti němu jeho sobotní soupeř Tomáš Hron. Kdo bude slavit?
Mighty Mo (vlevo) a proti němu jeho sobotní soupeř Tomáš Hron. Kdo bude slavit? | Foto: Lenka Bartáková, czechfighters.cz

Praha – Jeden přijel coby host organizátorů, druhý pak ukázat svoje umění v hlavním souboji sobotního večera v holešovické Tipsport Arena. O kom, že je řeč? O legendách bojových sportů Nizozemci Peteru Aertsovi a Samojci Mightym Mo.

Dvacetiminutové zpoždění nabrala páteční tisková konference. Na koho se čekalo? Na pětačtyřicetiletého samojského obra Mighyho Moa. "Kdo chce, může si to s ním vyřídit," poznamenal trefně moderátor tiskovky a vážení Ondřej Novotný. Nikdo se nepřihlásil, spíše zazněl tak trochu nesmělý úsměv.

Mo děsí svojí bombou i Hrona

Aby ne, Mo je legendou světové K-1. Kariéru sice pomalu končí s bilancí 20 výher a 20 porážek, ovšem fanoušky celého světa si získal svým agresivním stylem a brutálním pravým "capákem" (hákem), kterým dokázal v roce 2007 uspat mimo jiné i 218 centimetrů vysokého Korejce Čoj Čong-mana a vytvořit světový rekord bojových sportů. Mo měří oficiálně 185 centimetrů, mezi vítězem a poraženým nikdy (předtím ani po) nebyl takový výškový rozdíl.

Pravdou ale je, že nejlepší roky své kariéry už má dávno za sebou. Posledních devět zápasů dle pravidel K-1 prohrál. Není divu, že si na něj domácí hvězda Tomáš Hron věří. I z jeho úst ale zazněla slova o respektu.

"Je pro mě ctí se s ním utkat. Když byl on na vrcholu, já ho hltal a sledoval. Je to velká hvězda. Ale do zápasu s ním jdu vyhrát," prohlásil. Při otázce, jakou taktiku na Moa má a jak chce uhlídat jeho brutální úder ze zadní ruky odpověděl: "Taktiku prozrazovat nebudu, ale je jasné, že si ji musím pohlídat. V opačném případě bych mohl v ringu spát ještě příští rok při dalším galavečeru."

Landa se letos v ringu neobjeví

S humorem tak narážel nejen na sílu protivníka, ale také na fakt, že přestože Gibu Fight Night budí velkou pozornost, častěji než jednou ročně jej organizátoři pořádat nechtějí. "Ale na příští rok chystáme další lákadla, chceme laťku posunout opět o level vzhůru," řekla hlavní tvář projektu Daniel Landa, který se loni představil v ringu a tentokrát bude jen coby rádce mimo jiné v rohu Ondřeje "Spejbla" Hutníka.

Vedle Moa seděl na tiskovce jen o rok mladší Aerts, trojnásobný vítěz pyramid K-1 a muž, který samojského pořízka dvakrát porazil před limitem. "Jo, pamatuji si na to, co ty?" otočil se na svého rivala a kamaráda. "Já taky, možná bys mohl tady zápasit místo mě. Řekl bych, že jsi na tom lépe než já," kontroval Mo.

Aerts už se vracet nechce

"Sám cítím, že jsem na tom dobře. Kdybych chtěl, můžu zápasit kdykoliv, ale už by se mi to nevyplatilo ani kvůli penězům. Trénuji s těmi nejlepšími zápasníky, mám dobré srovnání. Ale řekl jsem si, že už toho nechám a nemá smysl to měnit. Tak to má být," řekl s úsměvem Aerts, se kterým se chtěl vyfotit snad každý účastník tiskovky.

A vzápětí na dálku poradil Hronovi, jak na Moa: "Ať se hýbe a nenechá se trefit, musí se pořádně dívat na každý pokus o soupeřův úder, protože má opravdu strašnou bombu. Když ho ale netrefí, neměl by s ním mít problém."

Zda jej poslechne a jak si se samojským ranařem poradí mohou sledovat fanoušci v Tipsport Aréně, vstupenky lze stále zakoupit v síti Ticket-portal (ZDE!). Kromě Hrona s Moem se představí další špičkoví tuzemští bojovníci v čele Martinem Gaňem, kterého prověří Warren Stevelmans, či zmíněným Hutníkem, na kterého se chystá Janosch Nietlispach.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Český fyzik Křivánek získal prestižní Kavliho cenu

Fyzik českého původu Ondřej Křivánek se stal jedním z držitelů prestižní vědecké Kavliho ceny za rok 2020. Sedm laureátů oceněných za přínos v oblasti astrofyziky, nanověd a neurověd vyhlásila Norská akademie věd. Křivánek, který se věnuje transmisní elektronové mikroskopii, byl vyznamenán v oboru nanotechnologií.

"Kavliho cena v oblasti nanověd byla udělena čtyřem vědcům za vynález čoček s korekcí aberací (vad zobrazení) v elektronových mikroskopech, které umožnily vědcům na celém světě sledovat struktury a chemické složení materiálů ve třech rozměrech v bezprecedentně malých měřítkách," uvádí se v tiskovém prohlášení akademie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

S růstem platů učitelů ministerstvo počítá i nadále, hlásí Plaga

Ministerstvo školství stále počítá s růstem platů učitelů v příštím roce o devět procent, jak se na tom loni domluvil ministr Robert Plaga (ANO) s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). Podle úřadu nadále platí závazek programového prohlášení vlády, podle kterého má být průměrný plat pedagogů v příštím roce kolem 47 000 korun. Údaje o průměrných platech ve školství za letošní první čtvrtletí zatím ministerstvo nemá. K dispozici budou asi na konci června. Loni brali pedagogové v průměru 40 111 korun.

"Závazek programového prohlášení vlády platí, a platný střednědobý výhled na rok 2021 tak navýšení platů pedagogických pracovníků o devět procent obsahuje, stejně tak jako navýšení platů nepedagogů," uvedla mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Schillerová podle ní sdělí ministerstvu návrh příjmů a výdajů na rok 2021 do 15. srpna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy