Joshua novým Kličkem? Britský mstitel chce vyčistit box od Furyho i Hayeho

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
6. 12. 2015 15:31
Nový král těžké váhy Tyson Fury si opět pustil pusu na špacír a na ostrovech se vynořil nový mstitel - teprve pětadvacetiletý olympijský vítěz v supertíze Anthony Joshua.
Anthony Joshua se skrze média zastal i své kamarádky Jessiky Ennis-Hillové.
Anthony Joshua se skrze média zastal i své kamarádky Jessiky Ennis-Hillové. | Foto: Instagram Anthony Joshua

Londýn – Stále teprve pětadvacetiletý britský boxer Anthony Joshua může být dle mnohých právě tou hybnou silou, která nastolí "pořádky" v těžké váze tím, že dokáže sjednotit všechny tituly. A on sám si to moc dobře uvědomuje.

Joshua se na konci uplynulého týdne dostal do křížku s novým králem divize Tysonem Furym, který si opětovně pustil pusu na špacír a hrozí mu, že nakonec vypadne z nominace na Britskou sportovní osobnost roku, když prohlásil, že "ženy patří do kuchyně, nebo do ložnice na záda" a nikoliv na sportovní kolbiště. Svá slova mířil mimo jiné na krajanku, desetibojařku Jessiku Ennis-Hillovou.

Joshua chce sjednat nápravu

"Poslouchal jsem Tysona několik let. Slyšel jsem, jak šel po Kličkovi. Byl jsem si vědom, že je to všechno součást hry, ale nyní už to trochu přehání. Neuvědomuje si, že být mistrem světa těžké váhy je velká zodpovědnost. Je zábavné ho sledovat, baví lidi, ale nyní už je v trochu jiné pozici. Ale na případnou psychologickou hru s ním se moc těším, opravdu," řekl britským deníkům poslední olympijský vítěz v supertěžké váze.

Joshuu coby hvězdu budoucnosti vzývá stále více fanoušků i expertů a stále více na něj spěchají. Zatímco loni se mluvilo o budoucnosti v rámci několika let, momentálně by jej už někteří nejraději viděli na vrcholu v zápase o titul mistra světa. Mimo jiné i top federace. Posuďte sami: Joshua je číslem 2 na žebříčku WBC, trojkou u WBO, devítkou IBF a třináctkou WBA.

"Lidé kolem mě tlačí do toho souboje. Jsou spokojení s mým růstem. Dle nich bych už nyní porazil většinu boxerů v těžké váze. Ale já vím, že nyní by to bylo velmi těžké, tvrdé. Vždyť jsem dosud neboxoval déle než tři kola. Ale věřím, že během následujících dvanácti měsíců toto bude reálnější," vysvětluje rodák z Londýna.

Jako první by měl přijít na řadu Haye

Ten věří, že cestu k Furymu by mu mohl vyšlapat další krajan – vracející se David Haye. "Byl skvělou křížovou vahou, může toho ještě hodně dokázat i v těžké. Myslím ale, že na nejlepší včetně Furyho, Povětkin či Puleva už ale nemá. Nemohl najít způsob na to, jak porazit Vladimira, Fury ho našel. Když jsem viděl tu jeho návratovou tiskovku, nemohl jsem uvěřit, že jeho rameno je najednou lepší, než kdy dříve, když to už nebylo dle lékařů možné," dodal na toto téma.

Joshua si ale moc dobře uvědomuje, že nejdříve se musí o tomto víkendu vypořádat se svým stínem z amatérského ringu jménem Dillian Whyte. "Těším se, opravdu. Nechci, aby to byl jeden z těch expresních zápasů, chci dát fanouškům show – rád bych, aby to byl typ trilogie," naznačil 198 centimetrů vysoký obr s postavou kulturisty.

Joshua chce svými výkony bavit

"Díval jsem se nedávno na duely Mickyho Warda s Arturem Gattim a to je přesně to, co chci já od svých zápasů: dostanete tvrdé údery, otřese to s vámi, ale za chvíli jste to vy, kdo má navrch. Chci, aby si lidé podobných okamžiků užili v našem souboji co nejvíce. Byl bych za to rád mnohem více, než za vítězství během 40 sekund. Chci vyhrávat jako skutečný gladiátor, v tvrdých a nekompromisních bitvách," dodal Joshua.

Dočká se on i fanoušci boxu, kteří by se jistě za něco podobné nezlobili? Jedno je jisté: pokud se Anthony Joshua vypořádá jedním ze tří mužů, kteří jej dokázali porazit v amatérském ringu, mají se ostatní těžké váhy nač těšit. Tenhle "tank" totiž vzal nejvyšší patra mezi boxerskými obry útokem, který tu možná ještě nikdy nebyl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy