Joshua novým Kličkem? Britský mstitel chce vyčistit box od Furyho i Hayeho

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
6. 12. 2015 15:31
Nový král těžké váhy Tyson Fury si opět pustil pusu na špacír a na ostrovech se vynořil nový mstitel - teprve pětadvacetiletý olympijský vítěz v supertíze Anthony Joshua.
Anthony Joshua se skrze média zastal i své kamarádky Jessiky Ennis-Hillové.
Anthony Joshua se skrze média zastal i své kamarádky Jessiky Ennis-Hillové. | Foto: Instagram Anthony Joshua

Londýn – Stále teprve pětadvacetiletý britský boxer Anthony Joshua může být dle mnohých právě tou hybnou silou, která nastolí "pořádky" v těžké váze tím, že dokáže sjednotit všechny tituly. A on sám si to moc dobře uvědomuje.

Joshua se na konci uplynulého týdne dostal do křížku s novým králem divize Tysonem Furym, který si opětovně pustil pusu na špacír a hrozí mu, že nakonec vypadne z nominace na Britskou sportovní osobnost roku, když prohlásil, že "ženy patří do kuchyně, nebo do ložnice na záda" a nikoliv na sportovní kolbiště. Svá slova mířil mimo jiné na krajanku, desetibojařku Jessiku Ennis-Hillovou.

Joshua chce sjednat nápravu

"Poslouchal jsem Tysona několik let. Slyšel jsem, jak šel po Kličkovi. Byl jsem si vědom, že je to všechno součást hry, ale nyní už to trochu přehání. Neuvědomuje si, že být mistrem světa těžké váhy je velká zodpovědnost. Je zábavné ho sledovat, baví lidi, ale nyní už je v trochu jiné pozici. Ale na případnou psychologickou hru s ním se moc těším, opravdu," řekl britským deníkům poslední olympijský vítěz v supertěžké váze.

Joshuu coby hvězdu budoucnosti vzývá stále více fanoušků i expertů a stále více na něj spěchají. Zatímco loni se mluvilo o budoucnosti v rámci několika let, momentálně by jej už někteří nejraději viděli na vrcholu v zápase o titul mistra světa. Mimo jiné i top federace. Posuďte sami: Joshua je číslem 2 na žebříčku WBC, trojkou u WBO, devítkou IBF a třináctkou WBA.

"Lidé kolem mě tlačí do toho souboje. Jsou spokojení s mým růstem. Dle nich bych už nyní porazil většinu boxerů v těžké váze. Ale já vím, že nyní by to bylo velmi těžké, tvrdé. Vždyť jsem dosud neboxoval déle než tři kola. Ale věřím, že během následujících dvanácti měsíců toto bude reálnější," vysvětluje rodák z Londýna.

Jako první by měl přijít na řadu Haye

Ten věří, že cestu k Furymu by mu mohl vyšlapat další krajan – vracející se David Haye. "Byl skvělou křížovou vahou, může toho ještě hodně dokázat i v těžké. Myslím ale, že na nejlepší včetně Furyho, Povětkin či Puleva už ale nemá. Nemohl najít způsob na to, jak porazit Vladimira, Fury ho našel. Když jsem viděl tu jeho návratovou tiskovku, nemohl jsem uvěřit, že jeho rameno je najednou lepší, než kdy dříve, když to už nebylo dle lékařů možné," dodal na toto téma.

Joshua si ale moc dobře uvědomuje, že nejdříve se musí o tomto víkendu vypořádat se svým stínem z amatérského ringu jménem Dillian Whyte. "Těším se, opravdu. Nechci, aby to byl jeden z těch expresních zápasů, chci dát fanouškům show – rád bych, aby to byl typ trilogie," naznačil 198 centimetrů vysoký obr s postavou kulturisty.

Joshua chce svými výkony bavit

"Díval jsem se nedávno na duely Mickyho Warda s Arturem Gattim a to je přesně to, co chci já od svých zápasů: dostanete tvrdé údery, otřese to s vámi, ale za chvíli jste to vy, kdo má navrch. Chci, aby si lidé podobných okamžiků užili v našem souboji co nejvíce. Byl bych za to rád mnohem více, než za vítězství během 40 sekund. Chci vyhrávat jako skutečný gladiátor, v tvrdých a nekompromisních bitvách," dodal Joshua.

Dočká se on i fanoušci boxu, kteří by se jistě za něco podobné nezlobili? Jedno je jisté: pokud se Anthony Joshua vypořádá jedním ze tří mužů, kteří jej dokázali porazit v amatérském ringu, mají se ostatní těžké váhy nač těšit. Tenhle "tank" totiž vzal nejvyšší patra mezi boxerskými obry útokem, který tu možná ještě nikdy nebyl.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy