Fury: Nesnáším homosexuály. Kličko: Máš mozek velikosti vlašského ořechu

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
13. 11. 2015 15:05
Britský boxer Tyson Fury vzbudil svojí víkendovou zpovědí pro Daily Mail pořádnou vlnu emocí. A pustil se do něj také jeho soupeř, Ukrajinec Vladimir Kličko. Ten na své poměry volil hodně ostrá slova, která slibují ještě velmi napínavé chvíle do 28. listopadu, kdy se oba utkají v ringu uprostřed fotbalového stadionu v Düsseldorfu.
Před lety si pozval Vladimir Kličko britského obra do svého kempu. Tehdy prý byl slušný, pokorný a vstřícný. Nyní si oba pomalu nemohou přijít na jméno.
Před lety si pozval Vladimir Kličko britského obra do svého kempu. Tehdy prý byl slušný, pokorný a vstřícný. Nyní si oba pomalu nemohou přijít na jméno. | Foto: Facebook Vladimir Kličko

Praha – Den ode dne je atmosféra mezi ukrajinským boxerským šampionem těžké váhy Vladimirem Kličkem a Tysonem Furym, který jej 28. listopadu v dlouho očekávaném duelu vyzve, vyhrocenější a vyhrocenější.

Druhý jmenovaný její ostří řádně přibrousil především svojí víkendovou otevřenou zpovědí pro bulvární list Daily Mail, kterou kromě britských médií odsoudil i sám Kličko.

Fury se opřel i do homosexuálů

"Žijeme v prokletém světě. Konec se blíží, moc ďábla roste. Bible mi napovídá, že konec světa je opravdu velmi blízko. Zbývá už jen pár let. Ničíme planetu, na Středním východě neustále zuří války, hladomory, zemětřesení, přírodní katastrofy. Vše, co bylo předpovězeno před dvěma tisíci lety, se nyní začíná naplňovat," prohlásil sedmadvacetiletý manchesterský rodák.

To ale nebylo zdaleka všechno. Zatímco za tato slova jej mohl někdo označit za snad až příliš nábožného, další výroky už se tak snadno ze stolu smést nedají.

"Moje víra a kultura vycházejí z Bible. Bible byla napsaná před dvěma tisíci lety, ale její pravidla pořád platí. Já je dodržuji, a proto jsem proti homosexualitě, potratům a pedofilii. Každý člověk má právo na to mít vlastní názor, chápu, že se neshodneme. Já ale pouze naslouchám Bohu. A za to mě někteří lidé bohužel odsuzují," pronesl Fury, který svého soupeře označil za ďábla a zlo, které nemůže za dva týdny vyhrát.

Kličko chce rivala poslat k zemi

Zároveň se stal tak trochu prorokem, protože odsouzení se skutečně dočkal. Mimo jiné i od Klička.

"Jak mám reagovat na hloupé komentáře? Magie je součástí společnosti, je to úžasná věc, ale budoucnost Tysona Furyho je v cirkuse. Tam bude moct pracovat se skutečnými kouzelníky," nechal se slyšet bijec, který neprohrál už téměř jedenáct let.

"To, co předvádí v poslední době, je už nechutné. Měl by za to být potrestán, stejně jako byl za výroky před zápasem s Dereckem Chisorou. Už překročil určitou hranici. Ale zároveň to ukazuje na to, co je Tyson Fury uvnitř zač. Jeho mozek má velikost vlašského ořechu," prohlásil příkře Kličko.

Furyho by prý porazil i Haye

A jeho kouč, Američan Johnathon Banks, dodal, jak jej chtějí společnými silami do nového zaměstnání doprovodit: "Vladimir je ve skvělé kondici. Pro mě je to jediný boxer současnosti staré školy, pokud jde o načasování úderů, rytmus a pohyb. S kempem jsem spokojený, jdeme po knockoutu."

Že si věří, potvrdil jeho svěřenec posléze. Zatímco své soupeře tradičně vychvaluje a vynáší pomalu až do nebes, za což je ostatně často kritizován, k Furymu se začal už stavět jinak. "Není to klasický puncher, jeho údery nemají pořádnou sílu," rýpl si do Brita.

A následně své myšlenky ještě rozvedl: "Pokud by na jejich souboj došlo, tak by jej David Haye porazil. A myslím, že i před limitem. Stejně jako Anthony Joshua. Ten je sice ještě neobroušeným diamantem, je to taková syrová síla, ale pokud by se potkali v ringu, tak Furyho zničí."

Svému rivalovi tak při připisuje jedinou pozitivní vlastnost – výšku. "Je hodně náročné najít sparing-partnery, kteří by byli stejně vysocí jako on, simulovali by jeho pohyb, uměli by boxovat z obou gardů. Ale mám kolem sebe dobrý tým, který si vždy umí poradit," zakončil bijec přezdívaný "Dr. Ocelové kladivo".

Fury: Kličko je slaboch

Sám manchesterský obr, který se připravuje na životní duel v Boltonu, bere tato slova s nadhledem. "Je to slaboch, jeho mysl je nicotná. Poslouchám jeho prohlášení před zápasy i ta nyní a je z nich cítit slabošství, strach," říká na videu, kde si při tom pochutnává na melounu.

"Už jako malé dítě jsem chtěl boxovat. Věděl jsem, že budu boxer. A nikdy jsem nepochyboval o tom, že budu šampionem. Nikdy jsem si neříkal 'možná', nebo podobně. Vždy to bylo tak, že jsem věděl, že jím budu," řekl ostrovním novinářům bijec, který už v šestnácti letech, kdy s boxem začínal, měřil 195 centimetrů.

"Nezajímá mě, co o mně říkají ostatní. Nikdo z těch, co mě kritizují, se mnou nespí, neplatí moje účty, netrénuje, tak proč by mě mělo trápit nebo zajímat, co si o mně myslí?" pokračoval tradičně otevřeně Fury, kterého vede jeho strýc Peter.

"Žiji svůj sen. Kolik lidí může říct něco podobného? Kolik lidí dělá ve svém životě to, co chtěli už v dětství? Myslím, že jsem jeden z těch šťastných," dodal muž, se kterým rozhodně není nuda. Čeho se všichni ještě do 28. listopadu dočkají?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Farský se vzdá mandátu osobně na schůzi sněmovny v polovině února

Poslanec STAN Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu osobně na schůzi sněmovny 15. února, oznámil ve středu na twitteru. Učinit tak na velvyslanectví ve Spojených státech, kam odjel na půlroční studijní stáž, není podle společného stanoviska ministerstva spravedlnosti a úřadu vlády možné, uvedl.

Farský do Spojených států odletěl před týdnem, po tlaku opozice a posléze i koalice a výzvy mateřského hnutí STAN se později rozhodl, že na poslanecký mandát rezignuje. Zákon to ale umožňuje udělat buď osobně, nebo formou notářského zápisu.

V dolní komoře má Farského nahradit ředitelka libereckého Divadla F. X. Šaldy Jarmila Levko (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy