box

box

Box je jedním z nejstarších sportů, jeho kořeny sahají až do doby více jak 2000 let před naším letopočtem.

Moderní historie se pak datuje do poloviny osmnáctého století do Velké Británie. Největší boom zaznamenal na přelomu 19. a 20. století a poté po padesátých letech minulého století.

Dělí se na amatérský a profesionální a jak často s oblibou boxeři tvrdí, jedná se de facto o dva rozdílné sporty, což se v posledních letech snaží především Mezinárodní boxerská amatérské federace (AIBA) změnit úpravou pravidel.

Mezi největší legendy světového amatérské boxu lze zařadit především Kubánce Téofila Stevensona a Felixe Savóna, kteří získali jako jediní tři olympijská zlata v řadě.

Mezi největší velikány profesionální ringu patří Muhammad Ali, Floyd Petterson, Rocky Marciano, Joe Louis, Mike Tyson či Oscar de la Hoya.

Fury se nakazil koronavirem, o titul bude boxovat až na podzim

Boxerský souboj o titul mistra světa organizace WBC byl kvůli pozitivnímu testu na koronavirus Tysona Furyho odložen. Britský obhájce se měl 24. července v Las Vegas utkat s americkým vyzyvatelem Deontayem Wilderem.

S odkazem na nejmenovaný zdroj o odložení dnes informovala agentura Reuters. Nově by se dvaatřicetiletý Fury a o tři roky starší Wilder měli ve třetím vzájemném duelu o titul utkat na podzim.

Furymu uložil povinnost boxovat s Wilderem o obhajobu titulu rozhodčí soud v USA v květnu. Jejich první zápas v roce 2018 skončil remízou, loni v únoru Fury zvítězil technickým k.o. v sedmém kole. Prozatím tak sešlo z očekávaného britského souboje mezi Furym a šampionem WBA, IBF a WBO Anthonym Joshuou.

Zdroj: ČTK

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

Pokračovat