Video: Za formuli 1 na sjezdovce v Kitzbühelu hrozí Red Bullu pokuta

Radek Vičík Radek Vičík
26. 1. 2016 14:06
Podívejte se, jak se Max Verstappen ve starším Red Bullu RB7 proháněl po sjezdovce v Kitzbühelu. Za to nyní rakouskému nápojovému gigantu i samotnému pilotovi hrozí pokuta.
Podívejte se, jak Max Verstappen ve starším Red Bullu RB7 proháněl po sjezdovku v Kitzbühelu. | Video: YouTube

Kitzbühel - Týden před slavným Hahnenkammem se projížděl po sjezdovce v Kitzbühelu Max Verstappen v monopostu formule 1 Red Bull. Teď za to rakouské firmě i samotnému pilotovi hrozí pokuta.

Nejmladší jezdec historie F1 se po legendárním Hahnenkammu proháněl s pomocí sněhových řetězů v rámci reklamní akce svého hlavního sponzora, nápojového gigantu Red Bull. Nizozemec jezdí za Toro Rosso, což je vlastně jen juniorka "velkého" týmu Red Bull Racing.

Verstappen dostal do rukou starší model RB7, s nímž Sebastian Vettel v roce 2011 získal svůj druhý titul mistra světa. Parťáka mu při show dělal norský sjezdař Aksel Lund Svindal, který se shodou okolností právě na této sjezdovce v závodě Světového poháru zranil a přišel o zbytek letošní sezony - více čtěte ZDE.

Jak se následně podle listu Tiroler Tageszeitung ukázalo, neměl Red Bull potřebné povolení a Verestappen se neměl prohánět mimo silnice a vyhrazené prostory.

Za poškození životního prostředí hrozí od místních úřadů pokuta až do výše 30 000 eur (přes osm set tisíc korun). Společnost se k celé záležitosti zatím odmítla vyjádřit.

 

Právě se děje

Další zprávy