sjezd

Ledecká skončila těsně pod stupni vítězů, sjezdu opět dominovaly Švýcarky
Sjezdové lyžování

Ester Ledecká sahala po třetím medailovém umístění ve sjezdu v rámci probíhající sezony Světového poháru.
Ledecká skončila jedenáctá v Crans Montaně, celkově už je ve sjezdu druhá

Ester Ledecká skončila jedenáctá ve sjezdu na Světovém poháru ve švýcarské Crans Montaně.
Bronzový sjezd v Ga-Pa. Ledecká slaví na Kandaharu druhé stupně vítězů mezi lyžařkami

Ester Ledecká dojela třetí ve sjezdu v německém Ga-Pa a dosáhla na druhé stupně vítězů v SP lyžařek. Třetí zůstala i v hodnocení disciplíny.
Ledecká dojela v tréninku v Ga-Pa pátá. Švýcarka si zlomila lýtkovou a holenní kost

Lyžařka Ester Ledecká dojela pátá v dnešním tréninku na sobotní sjezd v německém Ga-Pa. Vážné zranění potkalo Švýcarku Nathalii Gröbliovou.
Ledecká byla ve sjezdu v Bansku dvacátá, vyhrála Shiffrinová. Závod ovlivnily pády

Ester Ledecká skončila po úspěšném představení na snowboardu dvacátá v lyžařském sjezdu Světového poháru v Bansku.
Vlhová o setinu sekundy porazila Shiffrinovou. O vítězství se ale musela dělit

Dvě vítězky měl obří slalom Světového poháru v Sestriere, shodný čas zajely Italka Federica Brignoneová a Slovenka Petra Vlhová.

Mayer vyhrál ve Wengenu poprvé v kariéře kombinaci SP

Rakušan Matthias Mayer vyhrál ve Wengenu poprvé v kariéře kombinační závod Světového poháru. Specialista na rychlostní disciplíny uhájil na Lauberhornu první místo ze sjezdařské části i po slalomu o sedm setin sekundy před favorizovaným Alexisem Pinturaultem. Celkově oslavil sedmý triumf v SP.

Český reprezentant Ondřej Berndt obsadil konečné 31. místo. Ve sjezdu zaostal za Mayerem o 4,64 sekundy a figuroval na 43. místě, ve slalomu se 25. časem posunul těsně za elitní třicítku. Od bodů ho dělily čtyři setiny. Jednadvacetiletý Jan Zabystřan, který v prosincovém kombinačním závodu SP v Bormiu obsadil životní 19. místo, skončil tentokrát po chybě už ve sjezdu.

Devětadvacetiletý dvojnásobný olympijský vítěz Mayer, jenž dosud v SP v jiné disciplíně než ve sjezdu nebo super-G nikdy nestál ani na stupních vítězů, měl po sjezdu na nejbližší pronásledovatele více než půlsekundový náskok. Slalom sice s Pinturaultem, který musel po nevydařeném sjezdu útočit až z 19. místa, prohrál o 1,61 sekundy, těsný náskok ale uhájil. Třetí skončil další Francouz Victor Muffat-Jeandet.

Francouzský mistr světa v kombinaci Pinturault, jenž vyhrál úvodní kombinaci sezony v Bormiu, uhájil díky druhému místu vedení v průběžném pořadí disciplíny a do čela se dostal i v celkovém hodnocení SP. Před Norem Henrikem Kristoffersenem vede o dva body.

SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu (Švýcarsko):

Muži - kombinace:

1. Mayer (Rak.) 2:32,45 (1:41,40+51,05), 2. Pinturault -0,07 (1:43,08+49,44), 3. Muffat-Jeandet (oba Fr.) -0,67 (1:42,73+50,39), 4. Meillard (Švýc.) -1,02 (1:43,19+50,28), 5. Tonetti (It.) -1,24 (1:42,49+51,20), 6. Čater (Slovin.) -1,34 (1:42,45+51,34), 7. Jansrud -1,52 (1:42,76+51,21), 8. Kilde (oba Nor.) -1,56 (1:42,52+51,49), 9. Hintermann (Švýc.) -1,68 (1:42,20+51,93), 10. Kriechmayr (Rak.) -1,87 (1:42,50+51,82), …31. Berndt 2:39,38 (1:46,04+53,34), Zabystřan (oba ČR) nedokončil sjezd.

Průběžné pořadí kombinace (po 2 ze 3 závodů): 1. Pinturault 180 b., 2. Kilde 112, 3. Meillard 110, 4. Mayer 100, 5. Tonetti 95, 6. Muffat-Jeandet 84, …26. Zabystřan 12.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 44 závodů): 1. Pinturault 613, 2. Kristoffersen (Nor.) 611, 3. Kilde 551, 4. Paris (It.) 476, 5. Mayer 462, 6. Kriechmayr 386, …115. Zabystřan 12.

Reichelt si ve sjezdu v Bormiu přetrhl kolenní vaz

Pro rakouského lyžaře Hannese Reichelta skončila po pádu ve sjezdu Světového poháru v Bormiu sezona. Devětatřicetiletý mistr světa v superobřím slalomu z roku 2015 si při sobotním karambolu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleně a poranil si i kloubní pouzdro. Ze sjezdovky Stelvio ho odvezl vrtulník.

Rozsah zranění upřesnili zástupci rakouského lyžařského svazu po novém vyšetření magnetickou rezonancí. Ještě dnes se Reichelt po převozu do Innsbrucku podrobí operaci.

V minulosti řešil Reichelt mimo jiné potíže se zády. V roce 2014 přišel o olympijský start v Soči kvůli operaci meziobratlových plotének. Vloni v srpnu si přípravu na sezonu zkomplikoval zlomeninou palce na pravé noze, kterou si způsobil při hraní fotbalu na soustředění v Zermattu.

Stříbrná královna Kmochová čeká na zlato, na deaflympiádě byla znovu druhá
Parasport

Česká výprava má na deaflympijských hrách druhou medaili, a opět stříbro. Postarala se o něj znovu Tereza Kmochová.
Další zápis do historie. Ledecká vyhrála jako první Češka sjezd ve Světovém poháru

Olympijská vítězka v superobřím slalomu Ester Ledecká slaví první triumf v lyžařském Světovém poháru.
Nadějný start. Ledecká byla v úvodním tréninku na sjezd v Lake Louise osmá

V pátek a sobotu se jedou v Lake Louise úvodní dva sjezdy sezony Světového poháru, jež bude pro Ledeckou pátá mezi elitou.
Jogínka, trenérka, moderátorka. Křížová si našla více profesí, Ledecké přeje průlom

Klára Křížová, účastnice dvou olympiád a dcera bronzové medailistky ze Sarajeva Olgy Charvátové, zůstala u sportu i po konci lyžařské kariéry.
Ledecká se "sichrovala", ve finále sjezdu skončila na osmnáctém místě
Zimní sporty

Švýcar Feuz a Rakušanka Schmidhoferová jsou nejlepšími sjezdaři Světového poháru. Finálové sjezdy vyhráli Ital Paris a Rakušanka Puchnerová.
Ledecká a spol. v Rusku nezávodily, ani druhý super-G se nejel

Návrat sjezdařek na olympijské sjezdovky do Krasné Poljany zhatilo počasí. Kvůli hustému sněžení se v dějišti her z roku 2014 neodjel ani jeden závod.
Paris triumfem v Kvitfjellu zdramatizoval boj o glóbus za sjezd

Lyžař Dominik Paris vyhrál sjezd Světového poháru v Kvitfjellu a zdramatizoval boj o malý křišťálový glóbus
Sjezdařka Goggiaová se ve Švýcarsku téměř po roce dočkala výhry ve Světovém poháru

Nejrychlejší žena obou tréninků potvrdila roli favoritky a druhou Hählenovou ze Švédska porazila o 49 setin. Třetí skončila Rakušanka Schmidhoferová.