Motocykly

Salač může za kolizi v Sepangu, míní Kornfeil. "Nejel rychle," brání se nováček
Motocykly

Tři měsíce po roztržce v domácí Velké ceně se Jakub Kornfeil a Filip Salač neshodli na tom, kdo může za vzájemnou kolizi v GP Malajsie třídy Moto3.
Salač získal v Sepangu tři body, Alex Marquez je šampionem Moto2
Motocykly

Filip Salač obsadil 13. místo v nedělním závodě třídy Moto3 ve Velké ceně Malajsie silničních motocyklů, Jakub Kornfeil byl sedmnáctý.
Smrtelný pád v Malajsii. Mladý závodník zemřel při převozu do nemocnice
Motocykly

Kvalifikační program Velké ceny Malajsie silničních motocyklů poznamenala smrtelná nehoda v jednom z doprovodných závodů.
Kvalifikace v Sepangu českým jezdcům nevyšla, šampion MotoGP Marquez spadl
Motocykly

Karel Abraham bude na roštu kategorie MotoGP v šesté řadě, oba Češi v Moto3 Filip Salač i Jakub Kornfeil stejně jako Abraham v předposlední.
Pilát se představí na FMX Gladiator Games i se zlomenou nohou
Motocykly

Pražskou O2 arenu v sobotu opět po roce ovládne freestyle motokros, uskuteční se zde již 19. ročník exhibičního závodu FMX Gladiator Games.
Abraham má z Austrálie dva body, Kornfeil jeden. Salač spadl v boji o stupně vítězů
Motocykly

V nedělní Velké ceně Austrálie silničních motocyklů bodovali Karel Abraham v MooGP a Jakub Kornfeil v Moto3.
Byla by to odměna za boj o dobro, říká Podmol o medaili od prezidenta Zemana
Motocykly

Freestyle motokrosař Libor Podmol hovoří o vyznamenání od Miloše Zemana, vážném zranění i výzvě zvané Rallye Dakar.

Českým jezdcům kvalifikace na Phillip Islandu nevyšla

Jakub Kornfeil ani Filip Salač nepostoupili z první části kvalifikace na závod Moto3 v rámci Velké ceny Austrálie silničních motocyklů. Na mokré trati se nedostali do postupující čtveřice. Kornfeilovi na konečné 19. pozici unikla druhá část o čtyři setiny vteřiny. Salač byl klasifikován jako dvaadvacátý. První pole position v kariéře si v sobotu vyjel Marcos Ramírez ze Španělska.

Kornfeil tak bude na roštu v sedmé řadě a bude se snažit vylepšit výsledek z minulého víkendu v Japonsku, kde pro něj závod skončil po pádu hned v prvním kole. Salač, jenž si po nehodě v Motegi zlomil malíček na noze, vyrazí z osmé řady.

Pole position v Moto2 si vyjel Španěl Jorge Navarro. Jezdce královské MotoGP nepustil na trať silný vítr - kvalifikace byla odložena na neděli poté, co v závěrečném tréninku vítr odfouknul KTM Miguela Oliveiry. Portugalský jezdec vyvázl z pádu v rychlosti kolem 300 km/h jen s odřeninami.

Pokud by se kvalifikace nemohla odjet ani v neděli, seřadili by se závodníci na startu podle tréninkových časů. V tom případě by pole position získal Španěl Maverick Viňales, český jezdec Karel Abraham by byl dvanáctý.

Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Ramírez (Šp./Honda) 1:38,976, 2. Canet -0,184, 3. Arenas (oba Šp./KTM) -0,268, …19. Kornfeil, 22. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupili do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Navarro (Šp./Speed Up) 1:33,565, 2. Binder (JAR/KTM) -0,321, 3. Marini (It./Kalex) -0,369.

Kvalifikace MotoGP byla kvůli silnému větru přeložena na neděli.

Zdroj: Radek Vičík , ČTK
Úhel 70.8°. I takovou šlamastyku dokáže šampion MotoGP Marquez vybrat
Motocykly

Podívejte se, jak Marc Marquez zvládl v tréninku na Velkou cenu Austrálie brilantně vybrat hrozící pád.

Motokrosař Polák opouští český tým, v mistrovství světa ale zůstává

Osmnáctiletý český motokrosař Petr Polák v pátek podepsal smlouvu se švýcarským týmem IXS MXGP, za který bude v příští sezoně startovat v seriálu mistrovství světa v motokrosu. Opustil tak českou stáj JD Gunnex KTM Racing Team, v jejíchž barvách letos vybojoval 12 bodů. Polák bude i v příští sezoně - podobně jako letos - bojovat v evropských závodech třídy MX2.

Zdroj: rav
Pozor, klokan. Odvážný vačnatec se chtěl měřit s nejlepšími jezdci MotoGP
Motocykly

Podívejte se, jaké štěstí měl při pátečním tréninku na GP Austrálie MotoGP na okruhu Phillip Island jeden z klokanů, jenž vběhl na trať.
Návrat ztraceného showmana. Na FMX Gladiator Games bude zářit veterán Torronteras
Motocykly

Edgar Torronteras, jedna z legend freestyle motokrosu, bude příští sobotu patřit mezi hvězdami už 19. ročníku show FMX Gladiator Games.
Zraněný Salač dojel v Japonsku dvaadvacátý, Kornfeil upadl krátce po startu
Motocykly

Filip Salač se zlomeným malíčkem na noze absolvoval Velkou cenu Japonska a obsadil 22. místo, pro Jakuba Kornfeila skončil závod Moto3 po startu.
Kornfeil v Japonsku odstartuje z třetí řady, Salač kvalifikaci nejel
Motorismus

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě.
Těžké Salačovy chvíle: nejprve trest za nezodpovědnou jízdu, pak drsný pád a nosítka
Motocykly

Jakub Kornfeil zajel čtvrtý čas v tréninkovém dnu před motocyklovou Velkou cenou Japonska.
Pařba v Bangkoku? Ještě teď nemůžu mluvit, popsal Marquez oslavu sezony, v níž vládl
Motocykly

Po zajištění osmého titulu mistra světa se motocyklový závodník Marc Marquez ohlíží za úspěšnou sezonou, již už čtyři závody před koncem opanoval.