Motocykly

Salač vyrazí v Kataru až z osmé řady

Český motocyklový jezdec Filip Salač obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Kataru 23. místo a do nedělního zahajovacího závodu mistrovství světa třídy Moto3 odstartuje až z osmé řady. Pole position vybojoval Jihoafričan Darryn Binder, který přitom stejně jako Salač musel po nevýrazných trénincích absolvovat i první část dvoukolové kvalifikace.

Jediný Čech v šampionátu Salač bude na okruhu v Losailu obhajovat loňské osmé místo, které bylo jeho maximem v celé sezoně ovlivněné pandemií koronaviru, zatím se mu ale nedaří. Po pátečních potížích s výkonem své hondy nezrychlil ani v dopoledním třetím tréninku a z 26. místa mezi 28 jezdci měl daleko k přímému postupu do finále kvalifikace. V její první části skončil devatenáctiletý jezdec týmu Rivacold Snipers devátý skoro osm desetin za postupovým čtvrtým místem.

Brno dá centru 38 milionů na vrácení peněz za lístky na MotoGP

Brno poskytne Turistickému informačnímu centru města Brna (TIC) přes 38 milionů korun na vrácení peněz lidem za vstupenky na loňskou motocyklovou Grand Prix, která se kvůli pandemii koronaviru jela bez diváků. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. V oběhu je přes 16.000 lístků v celkové hodnotě přes 36 milionů, zbylé peníze půjdou na úhradu personálních a dalších nákladů spojených s vyplácením peněz. Závody v Brně loni po desítkách let skončily a letos už nebudou. Pořadatelský spolek by měl jít do insolvence.