Sebastian Vettel

Sebastian Vettel

Pilot stáje formule 1 Aston Martin, narozený 3. června 1987 v německém Heppenheimu. Mistr světa 2010, 2011, 2012 a 2013.

Končícího Vettela nahradí v Aston Martinu jiný šampion F1 Alonso

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso bude v příští sezoně jezdit za Aston Martin. Jednačtyřicetiletý španělský pilot v týmu nahradí končícího čtyřnásobného šampiona Sebastiana Vettela.

Alonso podle týmového webu podepsal s Aston Martinem víceletou smlouvu. Po dvou letech tak opustí stáj Alpine, se kterou mu v této sezoně patří v průběžném pořadí desáté místo.

"V současné formuli nemá nikdo větší vizi nebo odhodlání vítězit," řekl Alonso. "A já chci ve sportu ještě něco vyhrát, proto musím dělat taková rozhodnutí, která mi k tomu pomohou," dodal.

Předtím působil v McLarenu, Ferrari a Renaultu, se kterým se v letech 2005 a 2006 stal mistrem světa. Aston Martin ho získal jako náhradu za pětatřicetiletého Vettela, jenž po sezoně ukončí kariéru.

"V naší stáji a především mezi mechaniky zavládlo nadšení, když se dozvěděli, že budou spolupracovat s Fernandem. Všichni se od jezdce takového kalibru a s tolika zkušenostmi můžeme učit," uvedl šéf Aston Martinu Mike Krack.

Vettel kvůli covidu přijde i o druhý závod nové sezony

Čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel přijde kvůli koronaviru i o druhý závod nové sezony v Saúdské Arábii. Německého pilota v Aston Martinu stejně jako před týdnem v Bahrajnu nahradí krajan Nico Hülkenberg.

"Předpokládáme, že Sebastian se vrátí na Velkou cenu Austrálie," uvedla stáj na Twitteru. "Nico toho sice v novém voze moc neodjezdil, ale v Bahrajnu si vedl dobře a věříme, že to dokáže i v Džiddě," dodal Aston Martin.

Čtyřiatřicetiletý Hülkenberg obsadil minulý týden 17. místo, a protože Vettel měl pozitivní test na covid i před plánovaným odletem do Saúdské Arábie, zaskočí za něj také ve druhém závodě sezony.

Program v Džiddě odstartují dnešní tréninky, v sobotu čeká piloty kvalifikace a nedělní závod začne v 19 hodin.

Vettel kvůli koronaviru nepojede Velkou cenu F1 Bahrajnu

Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel z Německa se kvůli nákaze koronavirem nezúčastní úvodní Velké ceny sezony v Bahrajnu. V kokpitu vozu týmu Aston Martin nahradí čtyřnásobného mistra světa tento týden jeho krajan Nico Hülkenberg, jenž je oficiálním rezervním jezdcem stáje.

O výměně jezdců informoval Aston Martin na webu den před úvodním tréninkem na nedělní Grand Prix.

Čtyřiatřicetiletý Hülkenberg absolvuje první Velkou cenu F1 po zhruba roce a půl. Po sezoně 2019 ztratil pozici stálého pilota, ale v roce 2020 odjel za tým Racing Point dva závody stejně jako nyní coby náhradník za jezdce nakažené koronavirem.

Pokračovat