Renault bude po návratu do F1 závodit s Maldonadem a Palmerem

ČTK ČTK
7. 12. 2015 19:03
Po návratu Renaultu mezi týmy F1. Angažavola stáj bývalé jezdce Lotusu Pastora Maldonada a Jolyona Palmera.
Pastor Maldonado vymění Lotus za Renault
Pastor Maldonado vymění Lotus za Renault | Foto: Pirelli Motorsport

Londýn - Automobilka Renault bude příští rok při návratu do seriálu mistrovství světa formule 1 spoléhat na piloty Pastora Maldonada a Jolyona Palmera, kteří měli uzavřené smlouvy se stájí Lotus. Podle výkonného ředitele týmu Renault Matthewa Cartera se na platnosti kontraktů ani po převzetí stáje nic nezměnilo.

O třetím jezdci se teprve rozhodne

Venezuelan Maldonado, jenž do týmu přináší štědrou sponzorskou podporu státního petrolejářského koncernu PSDVA, i Brit Palmer podepsali s Lotusem nové smlouvy už před tím, než Renault oficiálně potvrdil převzetí týmu. Pozice třetího jezdce je zatím volná. Letos ji zastával Palmer, jenž v kokpitu vystřídá Francouze Romaina Grojseana, který odešel do nového amerického týmu Haas F1.

Spekulace o možných změnách na místech pilotů vyvolala slova výkonného ředitele Renaultu Carlose Ghosna při oznámení návratu automobilky do F1. Ghosn sliboval, že podrobnosti o cílech, jezdcích, strategii a partnerech tým oznámí v lednu. Podle Cartera ale půjde jen o formální potvrzení jmen, slavnostní představení nového jména stáje, týmových barev a podobně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy