VIDEO Sjezdařské hvězdy padaly v Kitzbühelu jako hrušky, Svindal zraněn

Prohlédněte si videa a fotografie z dramatického sjezdu na legendárním Hahnenkammu v Kitzbühelu, kde letos padaly i ty největší sjezdařské hvězdy a pro lídra Světového poháru Svindala skončila sezona.
Ve velké drama a boj doslova o zdraví se proměnil letošní ročník slavného sjezdu na Hahnenkammu v rakouském Kitzbühelu. Kvůli nepříznivému počasí byl závod nejprve o hodinu odložen a trať zkrácena. Ale od začátku začala série pádů. Jako první si "ustlal" domácí Otmar Striedinger.
Ty dramatické pády ale měly teprve přijít. Nejprve skončil v ochranných sítích další Rakušan Georg Streitberger.
Po jeho divokém pádu mnohým divákům doslova ztuhla krev v žilách.
Zvlášť, když se 24letý sjezdař nezvedal na nohy...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
23. 1. 2016 16:06
Prohlédněte si videa a fotografie z dramatického sjezdu na legendárním Hahnenkammu v Kitzbühelu, kde letos padaly i ty největší sjezdařské hvězdy a pro lídra Světového poháru Svindala skončila sezona.

Více o závodě v Kitzbühelu čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy