Mimořádná zpráva

Webber, Solberg, Woffinden. I to jsou rychlí mistři čtyřech a dvou kol

Prohlédněte si galerii vítězů nejdůležitějších seriálů na dvou a čtyřech kolech. Kdo vedle Hamiltona či Lorenza také slavil titul?
V přehledu šampionů na dvou a čtyřech kolech pokračujme trojicí celosvětově nejvíce sledovaných seriálů. Připomínat vám, že mistrem světa formule 1 se stal Lewis Hamilton v Mercedesu...
... a MotoGP opanoval tovární jezdec Yamahy Jorge Lorenzo, by bylo určitě nošením dříví do lesa.
Ale třetí jméno může být novinkou. V zámoří totiž sledují především vlastní oválové závody a v NASCAR se točí velké peníze. Na tučné bonusy z reklamy se může těšit Kyle Busch, jenž v dramatickém finále v Homesteadu vyhrál elitní sérii Sprint Cup.
Mezinárodní automobilová federace FIA nerozdává tituly mistra světa na potkání. Byť v posledních letech dva cenné poháry přibyly, pořád jich je jen pět. Světovým šampionem v rallye se už potřetí za sebou stal Sébastien Ogier s Volkswagenem.
Foto: Red Bull Content Pool
Sport Sport
2. 12. 2015 10:29
Prohlédněte si galerii vítězů nejdůležitějších seriálů na dvou a čtyřech kolech. Kdo vedle Hamiltona či Lorenza také slavil titul?

Více o motoristickém sportu čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna. Evropská centrální banka v polovině července oznámila, že inflační cíl zvedá na dvě procenta. Analytici přitom počítají s tím, že i tuto metu letos růst cen překoná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy