Sedminásobný mistr světa F1 Hamilton v Brazílii převzal čestné občanství

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton byl dnes slavnostně jmenován čestným občanem Brazílie. Britský pilot Mercedesu v Sao Paulu převzal diplom a medaili za zásluhy.

Udělení čestného občanství navrhl kongresman Andre Figueiredo po loňské Velké ceně Brazílie, kterou Hamilton ovládl potřetí v kariéře. Návrh letos v červnu schválila dolní komora parlamentu.

"Teď jsem jeden z vás," řekl Hamilton při vystoupení před brazilským parlamentem. Ocenění věnoval zesnulé brazilské legendě formule 1 a trojnásobnému mistrovi světa Ayrtonu Sennovi.

Letošní Velká cena Brazílie se uskuteční v neděli. Sedmatřicetiletému Hamiltonovi před předposledním závodem sezony patří v průběžném pořadí čtvrté místo. Již jistým mistrem světa je Max Verstappen z Red Bullu.

Zdroj: ČTK

Napínavou kvalifikaci na Velkou cenu Mexika vyhrál Verstappen

Napínavou kvalifikaci na Velkou cenu Mexika mistrovství světa formule 1 vyhrál již jistý mistr světa Max Verstappen z Red Bullu. Nizozemský pilot, který obhajuje na Okruhu bratrů Rodríguezových loňské vítězství, porazil o více než tři desetiny sekundy dvojici pilotů Mercedesu George Russella a Lewise Hamiltona. Čtvrtý byl Verstappenův týmový kolega a domácí jezdec Sergio Pérez.

Pětadvacetiletý Verstappen získal devatenáctou pole position v kariéře a šestou letos. V závodě zaútočí na rekordní čtrnáctý triumf v sezoně, jímž by překonal výkony Michaela Schumachera z roku 2004 a Sebastiana Vettela z ročníku 2013.

Zdroj: ČTK
Pokračovat