Miroslav Koubek

Miroslav Koubek

Svého nejvýraznějšího úspěchu dosáhl jako trenér v 63 letech, kdy s Viktorií Plzeň získal mistrovský titul (umístění v žebříčku Top 50 zde).

Bývalý brankář působil dlouhá léta v pozici asistenta, spolupracoval zejména s Jozefem Jarabinským, s nímž zamířil dokonce na angažmá do Číny. S klubem Tianjin Teda tamní ligu vyhráli.

Koubek se pak osamostatnil, s Čáslaví vyhrál druhou ligu, ale klub postup do nejvyšší soutěže odmítl. S Baníkem Ostrava následně sahal (neúspěšně) po titulu, s Mladou Boleslaví skončil čtvrtý.

Divně skončilo jeho angažmá ve Slavii, kde byl odvolán po prvním jarním kole, protože moc v klubu dočasně přebíral management ruského zájemce o koupi klubu.

V srpnu 2014 převzal Koubek tým Viktorie Plzeň a dovedl ho k mistrovskému titulu a k úspěchu v českém Superpoháru. Na západě Čech ale v srpnu 2015 skončil, května 2016 do dubna 2017 vedl celek Bohemians Praha 1905.

Nováčka Hradec Králové povede v první fotbalové lize trenér Koubek

Novým trenérem fotbalistů Hradce Králové se stal Miroslav Koubek. Devětašedesátiletý kouč nahradil na lavičce prvoligového nováčka Zdenka Frťalu, který po postupu skončil z rodinných důvodů. "Votroci" o tom informovali na svém webu.

Koubek s k trénování vrací po více než čtyřech letech. Naposledy vedl Bohemians 1905, kde skončil v dubnu 2017. Bývalý brankář v minulosti získal mistrovský titul s Plzní, koučoval také Slavii, Mladou Boleslav, Ostravu a Kladno. Působil i v roli asistenta u české reprezentace. Koubkovými asistenty v Hradci budou Stanislav Hejkal a Adrian Rolko.

Pokračovat