Liberec a Sparta všem unikají, Pardubice si play off nezahrají

Sparta v Plzni smazala dvougólové manko, Zlín živí naději na první šestku
... a díky čtrnácté výhře z posledních patnácti utkání stále mohou pomýšlet na první místo po základní části.
Hosté i bez pěti chybějících oper začali aktivněji a důsledným napadáním neumožnili Indiánům rozvinout kombinaci. Navíc  hráli přímočařeji a díky časté střelbě si vynutili tlak.
Domácí poté také zjednodušili hru a do další příležitosti pustili soupeře až v 16. minutě. Kumstát ale střelou z voleje trefil jen tyčku...
... a vzápětí po závaru kolem plzeňského brankoviště minul Dragoun v dobré pozici branku.
23. 2. 2016 19:32
Hokejisté Pardubic ztrácejí na extraligové předkolo 11 bodů, přičemž v závěru základní části jich můžou získat maximálně 12. Po další prohře tedy přišli o reálnou šanci na postup. Naopak Liberec a Sparta v čele soutěže nabírají formu před play off.

Praha - Hokejisté Zlína ve 48. kole extraligy napravili domácí zaváhání s Karlovými Vary dnešní výhrou 3:2 ve Vítkovicích. Hosté i díky slepeným gólům Robertse Bukartse a Daniela Štumpfa z první části vedli už 3:0. Ostravané snížili ztrátu teprve v posledních šesti minutách, ale na bod už nedosáhli. Zlín vyhrál počtvrté z posledních pěti zápasů a stále živí naději na přímý postup do čtvrtfinále.

Slaví i hráči Komety Brno, kteří porazili Třinec 3:1 a postoupili v tabulce na deváté místo před Oceláře. Slezané tak drží poslední postupovou pozici do play off, na jedenácté Vítkovice mají náskok pěti bodů. Kometa tak v sezoně porazila Třinec i počtvrté a získala maximální počet 12 bodů.

Piráty opět netrénoval Růžička

Zvítězili i Chomutovští. Ti venku přehráli Litvínov 3:2, vítěznou branku vstřelil v 52. minutě v přesilovce pěti proti třem nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka. Piráty podruhé za sebou vedli asistenti Břetislav Kopřiva a Jan Šťastný, hlavní kouč Vladimír Růžička starší truchlící po sobotním úmrtí manželky Evy na lavičce stejně jako v neděli doma s Libercem (0:2) chyběl. Předposlední Litvínov prohrál počtvrté za sebou.

Hokejisté Sparty naopak válí. Na ledě Plzně zvítězili 4:3 po prodloužení a díky čtrnácté výhře z posledních patnácti utkání stále mohou pomýšlet na první místo po základní části. Ve vyrovnaném souboji si Západočeši vypracovali během prostřední třetiny dvoubrankový náskok, ale hostům se podařilo ve třetí části třemi góly skóre otočit. Při hře bez brankáře sice dokázal 62 vteřin před sirénou srovnat kapitán Ondřej Kratěna, v nastavení však druhý bod Spartě zajistil v čase 64:52 Curtis Hamilton.

Pardubice ztratily reálnou šanci na postup

Hráči Hradce Králové prohráli s Mladou Boleslaví 2:3 po samostatných nájezdech a přišli tak o sérii šesti domácích výher. Nájezdy rozhodly vzájemný souboj těchto týmů již potřetí v řadě, tentokrát je ukončil v páté sérii Lukáš Pabiška.

Nedařilo se ani rivalům Hradce z Pardubic, kteří podlehli libereckým Tygrům. Ti zvítězili 4:2 a 37. výhrou v základní části vyrovnali historický rekord v počtu vítězství v jedné sezóně, který doposud držela Jihlava a právě Pardubice. Tygři zlomili odpor soupeře až dvěma góly v 57. minutě a přehráli tak Východočechy i počtvrté v sezoně. Pardubice prohrály počtvrté v řadě a jsou i nadále dvanácté, bez reálné šance na předkolo play off.

Olomouc potvrdila, že se jí proti Karlovým Varům daří. Hanáci vyhráli na ledě Energie 5:3 a uspěli i ve čtvrtém vzájemném souboji v této sezoně. Olomouc je tak i nadále pátá a drží se na pozicích zajišťujících přímý postup do čtvrtfinále play off. Západočeši zůstávají poslední, na třináctý Litvínov ztrácí tři body.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

48. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Stránský, 29. Řepík (Birner, Lakatoš), 57. Bulíř (Derner, Radivojevič), 57. Řepík (Birner, Vampola) - 10. Redenbach (P. Sýkora, Gregorc), 45. Rapáč (Tomášek). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3, navíc M. Kopřiva (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5710.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 3:4 v prodl. (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Johnson (Bližňák, Kadlec), 36. Bližňák (Hollweg), 59. Kratěna (Jeřábek, Kadlec) - 41. Polášek (Piskáček), 51. Polášek, 53. A. Kudrna, 65. Hamilton (Klimek, Švrček). Rozhodčí: T. Horák, Pešina - Vít Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 1:7. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 6096.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. náj. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Honejsek (Vašíček, Ihnacak), 56. Červený (Honejsek, Ihnacak) - 18. Jarůšek (D. Výborný), 50. Klimenta (Lenc, Klepiš), rozhodující nájezd L. Pabiška. Rozhodčí: Šír, Lacina - Frodl, Špůr. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4331.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. T. Rachůnek (Marosz, M. Rohan), 27. Huna (Haščák, Bartek), 51. Marosz z trest. střílení - 19. Skrbek (Valenta), 38. Vyrůbalík (T. Mikúš), 42. T. Mikúš z trest. střílení, 49. Húževka (Skrbek, T. Mikúš), 60. Herman (Skrbek, Buc). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Belko, Hynek. Vyloučení: 4:8, navíc Valenta (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2109.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky. 3. H. Zohorna (Vondráček, Burian), 47. J. Káňa II (V. Němec, Špirko), 52. Burian (Trška, Vondráček) - 8. Tybor (Adamský, M. Doudera). Rozhodčí: Hejduk, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:8, navíc Rákos (Třinec) na 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7465.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Gerhát (Hübl), 33. Piroš (K. Reichel) - 16. Sklenář, 19. Šidlík (Ölvecký), 52. Červenka (Rutta, Hřebejk). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 4765.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 54. Tomi (Čerešňák, Szturc), 59. M. Hlinka (Olesz, P. Kafka) - 13. Bukarts (P. Holík, O. Veselý), 13. Štumpf (Roman Vlach, O. Veselý), 49. Kotvan (Marušák, P. Holík). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 6352.