Znarok prskal už minule. Jsem rád, že teď může zase, říká Vůjtek

Rusové hokejové srdce Evropy v Třinci nepokořili
... aby předvedla drama s vítězstvím koncem v podobě proměněného vítězného nájezdu Lukáše Kašpara.
Fanoušci z Třince a okolí si návrat "nároďáku" užívali.
Werk Aréna byla vyprodaná, všech 5 200 lístků našlo svého majitele.
Na zápas se těšili jak ti "odrostlejší" příznivci českého hokeje,...
Foto: Lukáš Filipec
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
12. 2. 2016 5:56
Tak tohle bylo naposledy! Pronesl ruský kouč Oleg Znarok po prosincové porážce jeho týmu na Channel One Cupu v žertu směrem k Vladimíru Vůjtkovi. Na další prohru však nemusel čekat dlouho.

Třinec - Tak tohle bylo naposledy! Pronesl ruský kouč Oleg Znarok po prosincové porážce jeho týmu na domácím Channel One Cupu v žertu směrem k českému lodivodovi Vladimíru Vůjtkovi. Včera však musel třiapadesátiletý Lotyš na lavičce sborné zkousnout další porážku.

Česká reprezentace si s Rusy poradila již popáté v řadě. "Jsem za to moc rád. Znarok byl naštvaný už minule a teď jsme mu připravili další prohru," radoval se z cenného skalpu Vůjtek.

A.cz: Jaká byla ruská sborná soupeřem?

I když Rusové nepřivezli nejsilnější možný tým, vždy znamenají ohromnou kvalitu a teď to znovu potvrdili. Jejich mladí kluci byli brusliví a důrazní. Zápas to byl vyrovnaný.

Celkově jste však Rusy porazili v poslední době už popáté...

Teď to byl hlavně druhý zápas, co jsme s nimi vyhráli na penalty. To se proti technikům, jakými jsou Rusové, moc často nevidí. Na série moc nedám, ale jsem rád, že pokračuje.

Jak se vám právě na nájezdy vybírali hráči? Byl Lukáš Kašpar jasnou volbou?

Byl. Lukáš ve Slovanu zahodil za celou sezonu snad jeden nájezd a jeho tým díky němu v této dovednostní disciplíně pravidelně vyhrává. Tady znovu ukázal svůj klid a kvalitu. Jako druhý pak jel Vincour, u kterého rovněž víme, že je šikovný a umí dát gól. Třetí byl připravený Honza Kovář, na něhož už však bohudík nedošlo.

Jak jste byl spokojený s výkonem Dominika Furcha?

Já jsem s ním byl spokojený ve všech zápasech, které pode mnou odchytal. Ten dnešní nevyjímaje.

Čím to, že se tým po druhém gólu Rusů nepoložil a našel síly na zvrat?

Kluci už mají něco odehrané, mužstvo má svoji sílu. Hodně nás povzbudil moskevský turnaj, kde jsme proti nim otočili z 1:2 na 4:2. Hráči si nepřestali věřit a to bylo klíčové.

Co říkáte na atmosféru v Třinci?

Perfektní. Nároďák už tady dlouho nehrál a bylo to znát. Lidi byli natěšení a zápas si užili.

Potěšilo vás, že dokonce v jednu chvíli hala skandovala vaše jméno?

Je to příjemné. Bydlím nedaleko odsud, navíc jsem Třinec v minulosti rok trénoval. Jezdím tady na zápasy extraligy. Lidi si mě pamatují a znají mě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy