Skvělý Hertl zařídil San Jose další výhru, září i Pavelec

16. 11. 2013 7:11
Český hokejista Tomáš Hertl přispěl v pátečním utkání NHL svým dvanáctým gólem v sezoně k výhře San Jose 3:1 v Edmontonu.

New York - Včera byl strůjcem skvělého obratu, dnes vstřelil vítězný gól. Vynikající forma Tomáše Hertla v zámoří nekončí. Český hokejista přispěl v pátečním utkání NHL svým dvanáctým gólem v sezoně k výhře San Jose 3:1 v Edmontonu.

Trefa perspektivního útočníka byla klíčem k úspěchu. Bývalý slávista v závěru první třetiny usměrnil z předbrankového prostoru přihrávku Joea Thorntona za záda brankáře Olejářů Devana Dubnyka a zvyšoval tím vedení týmu na 2:0.

Oilers odvrátili smutný rekord

"Vždy se chcete dostat do vedení, když hrajete druhý zápas ve dvou dnech. Díky dvěma slepeným gólům se nám to povedlo a z toho jsme těžili," uvedl Thornton, který přihrál i na třetí branku.

Poté už domácí, kteří ve své aréně prohráli sedm z osmi utkání v sezoně, pouze snížili. Ukončili tím i díky asistenci Aleše Hemského 214 minut trvající gólový půst před vlastním publikem a odvrátili hrozbu stát se prvním týmem od roku 1929, který na svém ledě neskóroval ve čtyřech zápasech za sebou.

Pavelec vychytal čtvrtou výhru v řadě

Brankář Ondřej Pavelec od nepovedeného utkání s Chicagem, v němž byl střídán, dovedl následně Winnipeg ve všech svých čtyřech startech k výhře. V pátečním programu NHL zneškodnil kladenský odchovanec 32 střel, čtyři z pěti nájezdů a zasloužil se o vítězství Jets 3:2 nad Philadelphií po penaltovém rozstřelu.

"Odehráli jsme slušný zápas. Zejména ve třetí třetině, která byla letos jedna z našich nejlepších. Před ní jsme o gól prohrávali (1:2), ale zůstali jsme trpěliví a přesilovky nám pomohly k vítězství," řekl Pavelec, který tým podržel hlavně v úvodní třetině a prodloužení.

"Byl vynikající. Chytal výborně, opravdu výborně a dal nám šanci tento zápas vyhrát," vyzdvihl českého gólmana trenér Claude Noel.

Devils neskórovali proti Los Angeles

Další český brankář Marek Mazanec utkání nedochytal. Dvaadvacetiletý gólman Nashvillu byl v Pittsburghu na konci druhé třetiny za stavu 1:4 střídán a ani ve svém třetím startu v soutěži si nepřipsal vítězství. Skóre se v závěrečném dějství už neměnilo a Predators tak zaznamenali čtvrtou prohru za sebou.

Po šestizápasové absenci se do sestavy New Jersey vrátil Patrik Eliáš, ale posílená ofenziva týmu si neporadila s Los Angeles, kterému Devils doma podlehli 0:2. Obě branky padly v závěru - v 54. minutě otevřel skóre Dwight King a v poslední zpečetil vítězství hostů Anže Kopitar.

Dvě Kindlovy přihrávky byly málo

Hokejisté Ottawy i s přispěním asistence Milana Michálka dohnali v souboji s Bostonem dvoubrankové manko a zvítězili 4:2. Naopak dvě přihrávky českého obránce Jakuba Kindla byly Detroitu málo.

Doma ztratil s Washingtonem v poslední třetině vedení 3:1 a nakonec prohrál 3:4 po samostatných nájezdech. Jednalo se o sedmou porážku Red Wings na jejich ledě v řadě. V šesti případech se tak stalo v prodloužení nebo po nájezdech.

Výsledky NHL:

Buffalo - Toronto 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 30. Ott, 36. Foligno, 60. Ehrhoff - 27. Smith. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19.070.

New Jersey - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 54. King, 60. Kopitar. Střely na branku: 26:21. Diváci: 12.168.

Pittsburgh - Nashville 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky: 13. Dupuis, 16. Neal, 28. Letang, 39. Sutter - 3. Bourque. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 39 minut, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procenta. Střely na branku: 33:18. Diváci: 18.606.

Carolina - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 40. E. Staal, 44. Bowman, rozhodující sam. nájezd Terry - 39. Perry, 48. Penner. Střely na branku: 23:30. Diváci: 14.802.

Columbus - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 16. Umberger, 18. Anisimov - 20. Galchenyuk, 28. Eller, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 25:40. Diváci: 11.562.

Ottawa - Boston 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky: 20. Neil, 42. Spezza (M. Michálek), 46. Cowen, 51. Ryan - 7. Eriksson, 10. Marchand. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.538.

Detroit - Washington 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 16. a 19. Franzén (na druhou Kindl), 40. DeKeyser (Kindl) - 6. Laich, 44. Ovečkin, 52. Latta, rozhodující sam. nájezd Bäckström. Střely na branku: 37:33. Diváci: 20.066.

Minnesota - Florida 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky: 5. Parise, 14. Pominville, 52. Coyle - 44. Kopecký, 49. Huberdeau. Střely na branku: 20:24. Diváci: 18.102.

Winnipeg - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 6. a 55. Byfuglien, rozhodující sam. nájezd Little - 7. Hartnell, 12. Simmonds. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Střely na branku: 38:34. Diváci: 15.004.

Edmonton - San Jose 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 33. Jakupov (Hemský) - 16. Pavelski, 18. Hertl, 24. Marleau. Střely na branku: 31:37. Diváci: 16.839.