New Jersey Devils

New Jersey Devils

New Jersey Devils je americký hokejový klub, jehož historie sahá až do roku 1972, kdy jako Kansas City Scouts začal hrát NHL. Své tři Stanley Cupy (1995, 2000 a 2003) ovšem klub získal už pod jmenovkou Ďáblů.

V týmu pravidelně působí čeští hokejisté, v této sezoně to jsou Patrik Eliáš a mladíci Vojtěch Mozík a Pavel Zacha. V březnu 2014 šéfové týmu vyměnili Jaromíra Jágra do Floridy Panthers. Dalšími hvězdami jsou Damon Severson, Taylor Hall či Travis Zajac.

V minulé sezoně 2015-16 Devils stejně jako v předchozích třech letech nepostoupili do play off. 

V NHL vypadl z programu další zápas, mimo hru je Philadelphia

Z dnešního programu hokejové NHL vypadl kvůli koronavirovým opatřením zápas Philadelphie na ledě Washingtonu. Podle informací televizní stanice ESPN postihly problémy tým Flyers. Philadelphia, jejíž dres obléká i český útočník Jakub Voráček, se stala pátým klubem, který musel vzhledem k pravidlům přerušit sezonu.

Už dříve bylo jasné, že Philadelphii čeká tento týden pauza. Vedení NHL totiž v pondělí odložilo mimo jiné další zápasy New Jersey, s nímž měli Flyers odehrát dva zápasy ve čtvrtek a v sobotu. Nejbližší zápas nyní má Philadelphia na programu v neděli s New York Rangers.

Kvůli nákaze v týmu jsou momentálně vedle New Jersey mimo hru i Buffalo, Minnesota, kterým NHL v pondělí rovněž odložila další zápasy, a Colorado. V těchto klubech zatím na základě covidového protokolu není možné obnovit ani tréninky.

Zdroj: ČTK
Pokračovat