Hokejista Vašíček má problém, v Pardubicích ujížděl policii

Sport Sport
12. 11. 2013 13:04
Hokejista měl před čtrnácti dny v Pardubicích nad ránem ujíždět policejní hlídce.
Vašíček v obranné práci.
Vašíček v obranné práci. | Foto: Lukáš Drštička

Pardubice - Obránce extraligových Pardubic Jiří Vašíček má problém s policií. Před čtrnácti dny totiž podle Deníku ve východočeském městě nad ránem ujížděl, a nutno říci že úspěšně, policejní hlídce.

Incident začal v úterý 29. října kolem půl třetí ráno před jedním z pardubických barů. Vašíček chtěl sednout za volant, viděli ho však policisté a chtěli provést dechovou kontrolu.

To se hokejistovi nelíbilo a tak šlápl na plyn a ve svém černém audi začal ujíždět. Po divoké honičce jako z akčního filmu se Vašíček policistům ztratil, ti pak našli jeho odstavené auto, řidiče však nikoli.

"Mohu potvrdit, že v udaný den a čas policisté v Pardubicích skutečně stíhali řidiče, který na jejich pokyn nezastavil. Totožnost dvaatřicetiletého řidiče policisté z místní znalosti i z evidencí znají," uvedla pro Deník mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.

Hokejistovi, který se k události zatím odmítl vyjádřit, nyní hrozí, že přijde o řidičský průkaz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy