Kovář: Olympiáda mě neživí, ale v repre se cítím dobře

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 11. 2013 6:00
"Mě platí Jekatěrinburg, tak se snažím myslet jen na svou práci," říká gólman Jakub Kovář. Do Soči pojede nejspíš jako gólman číslo 2.
Gólman Jakub Kovář má z Jekatěrinburgu nakročeno rovnou do Soči.
Gólman Jakub Kovář má z Jekatěrinburgu nakročeno rovnou do Soči. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Na Karjala Cupu v dresu českého nároďáku moc hráčů nezářilo, ale stejně se našla vyjímka. Gólman Jakub Kovář si svými výkony proti Finsku i Rusku řekl víc než kdokoliv jiný o pozvánku do Soči.

Přesto ani teď, tři měsíce před olympiádou, na vrchol sezony tenhle nadějný brankář raději nemyslí. I když se teď nejpravděpodobněji jeví jako český gólman číslo dva - hned za Ondřejem Pavelcem.

"Jenže mě platí Jekatěrinburg, olympiáda není to, co by mě živilo. Snažím se fakt myslet jen na svou práci. Chci si věřit co nejdéle," vykládal Kovář včera v Praze poté, co s Avtomobilstem podlehl v KHL Lvu 2:3 v prodloužení.

Jaký pro vás byl návrat z reprezentace ke klubovým povinnostem? V Česku se teď o hokejové reprezentaci hodně mluví...
Jako tým jsme zklamali, ale člověk na sebe nemůže házet deku celého týmu. Tím spíš, když to není jeho tým. Mě platí Jekatěrinburg, v nároďáku samozřejmě hrajeme za svou zem, ale taky každý tak trochu za sebe. Sebevědomí si budujeme svými výkony sami a já byl se svými výkony celkem spokojený. Přivezl jsem si ze srazu dobrou formu.

Taky jste si na turnaji asi řekl o nominaci do Soči, souhlasíte?
To je otázka dva nebo tři měsíce před olympiádou. Na to nemá cenu odpovídat.

Ale určitě o olympiádě uvažujete, ne?
V hlavě to mám samozřejmě už od turnaje v Pardubicích, ale upínat se na to nemůžu. Cíl vzadu v hlavě to je, ale myslet na to by byla jen hloupost. Já se soustředím na svoji klubovou povinnost, reprezentace je něco navíc.

Jde na to nemyslet? Vždyť jste byl jeden z mála hráčů, koho trenér Hadamczik ve Finsku pochválil...
Olympiáda ale není to, co by mě živilo. Já fakt myslím hlavně na svou práci. A chci si věřit co nejdéle.

Teď jste hrál za Jekatěrinburg v Praze, jaký to pro vás byl zápas?
Těžký. Já byl fakt nervózní. Mám za sebou dost těžkých zápasů, ale tady jsem pozval strašně moc lidí. Byl jsem nervózní, abych si neudělal ostudu. Navíc tady byly i malé děti z Písku, co jsem párkrát chodil trénovat. Dolehlo to na mě, byl jsem moc nervózní. Asi vic než před čtvrtvinále mistrovství světa.

Byla to větší nervozita než na Euro Hockey Tour, kde se bojuje o Soči?
Byla. Opravdu byla.  Nebyla to nervozita ze zápasu, ale z toho, jak to dopadne. Chtěl jsem, aby si lidi, co jsem tady pozval, z hokeje odvezli nějaký dojem a bál jsem se, abych je nezklamal. Nakonec to asi vyšlo. Snad jsem nechytal špatně, viděli prodloužení, uhráli jsme bod...

Ale Lvu za to budete muset, kvůli sázce s kapitánem Novotným, platit svačinku...
Dám jim peníze, ať si něco vyberou. Nemám čas teď jet někam do drubežárny, abych budil řezníky. Dám jim to, na co jsme se s Jirkou domluvili, a bude to dobré.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy