Procházkovi už je 50, o naganské zlato přišel. Co dnes dělají legendární šampioni?

Slavný okamžik, kdy Dominik Hašek v euforii po závěrečné siréně finále odhodil hokejku a trefil Richarda Šmehlíka
Legendární naganský tým tvořili tři trenéři a 23 hokejistů. Pojďme si projít jejich osudy.
Netřeba zdůrazňovat, kdo je dnes jediným aktivním hráčem z naganské party. Ano, Jaromír Jágr, který v únoru oslavil padesátiny. V roce 2018 se vrátil z Calgary do Kladna, za které odehrál pět utkání, ale po střetu s havířovským Sikorou si poranil koleno a do neúspěšné baráže o extraligu nezasáhl. O rok později už Rytíře do nejvyšší soutěže dotáhl, jenže hned v následující sezoně s nimi zase sestoupil. Po dalším postupu válčí po boku Tomáše Plekance a spol. o udržení. Při příležitosti svého životního jubilea dostal minulý týden památeční bankovku a věkem se stresovat nehodlá.
Kladenským odchovancem je také nejčerstvější jubilant naganské party, čerstvě padesátiletý Martin Procházka. Ten své bekhendové blafáky v extralize předváděl ještě v roce 2010, po skončení kariéry pak ukazoval svůj ladný pohyb hlavně na parketu StarDance. Do roku 2019 působil jako hlavní kouč v druholigových Řisutech a krátce (2015) byl u reprezentace jako tiskový mluvčí. Nyní trénuje juniory PZ Kladno.
Postupem času vyplulo na povrch, že Procházka po kariéře uvízl v dluhové pasti. Nezvládal splácet vysoké půjčky, naletěl lichvářům a spadl do exekuce. Přiznal, že kvůli finanční tísni prodal zlatou olympijskou medaili. Je dost možné, že za ni nový majitel vysázel 1,45 milionu korun. Procházku vídají hokejoví fanoušci na obrazovkách České televize jako dlouholetého experta.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 4. 3. 2022 9:46
Martin Procházka na začátku března jak další člen naganské party oslavil padesáté narozeniny. Podívejte se, co on i další členové legendární party dnes dělají.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Lidé už požádali o příspěvek 5000 Kč asi pro 211 tisíc dětí

Lidé již zažádali o jednorázový příspěvek 5000 korun asi pro 211 tisíc dětí. Uvedl to v úterý ráno na Twitteru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Celkem by mohlo podle ministerstva dostat příspěvek 1,1 milionu domácností zhruba na 1,6 milionu dětí. Z nich pro 240 tisíc dětí dostanou lidé dávku automaticky, protože na ně již pobírají dětské přídavky. Výdaje na mimořádný příspěvek dosáhnou asi 7,8 miliardy korun. Příspěvkem chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny.

Dávka je určena na všechny děti s trvalým pobytem a bydlištěm v Česku, kterým nebylo letos k 1. srpnu ještě 18 let, nebo které se do konce tohoto roku teprve narodí. Získat ji mohou rodiny s loňským hrubým příjmem do milionu korun. Domácnosti s přídavky na děti příspěvek dostávají automaticky a ostatní o něj musí požádat buď on-line na webu ministerstva, nebo osobně přes tzv. Czech Pointy. Celkem bylo podle dnešních informací Jurečky podáno už přes 132 tisíc žádostí, z toho přes on-line aplikaci asi 117 tisíc a na Czech Pointech přes 15 tisíc.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Čína uvalila sankce na sedm tchajwanských činitelů, Tchaj-pej to odsoudil

Čína uvalila sankce na sedm tchajwanských činitelů včetně diplomatické zástupkyně ve Spojených státech. Chce je tím potrestat za údajnou podporu nezávislosti Tchaj-wanu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na čínská státní média. Tchajwanské ministerstvo zahraničí sankce odsoudilo a označilo je za zastrašování.

Sankce přicházejí poté, co na začátku srpna navštívila Tchaj-pej předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Podle Číny, která považuje demokraticky spravovaný Tchaj-wan za nedílnou součást svého území, krok vyslal špatný signál tchajwanským politickým silám usilujícím o nezávislost ostrova. V neděli a v pondělí byla na Tchaj-wanu také delegace amerického Kongresu.

Mezi osobami, na něž čínský úřad pro záležitosti Tchaj-wanu uvalil sankce, je nově šéfka diplomatického zastoupení Tchaj-wanu ve Spojených státech Siao Mej-čchin, předseda tchajwanské Rady národní bezpečnosti či politici z vládnoucí Demokratické pokrokové strany (DPP). Podle Pekingu osoby na sankčním seznamu "úmyslně zvýšily napětí v Tchajwanském průlivu a lehkomyslně podkopaly stabilitu a mír v regionu".

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

V pondělí přibylo v Česku 2881 případů covidu, pozitivní testy byly častější

V pondělí v Česku přibylo 2881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100 000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V mezitýdenním srovnání epidemie v ČR zpomaluje od konce července. Výjimkou byla sobota, kdy se počet nově nakažených proti předchozímu týdnu zvýšil asi o 50.

Trvale se ale snižuje také zájem o testy. V pondělí jich laboratoře provedly asi 10 000, zhruba o tisíc méně než o týden dříve. U nejpočetnějších diagnostických testů, které podstupují lidé vykazující příznaky nemoci, se covid prokázal u více než 36,5 procenta vzorků. Je to nejvyšší pozitivita zhruba za dva týdny. Preventivní testy odhalily covid u necelých devíti procent testovaných a epidemiologické testy, které se dělají například kvůli kontaktu s nakaženým, měly pozitivitu 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy