Třináctka padesátníků, trenéři nebo chovatel psů. Co dnes dělají šampioni z Nagana

Pavel Patera se po hráčské kariéře úspěšně věnuje trénování a s Mladou Boleslaví dělá divy.
Čerstvý padesátník Pavel Patera působil v Kladně do roku 2018, ovšem nikoliv na ledě, ale jako trenér. Jako hráč se "Patýs" představil naposledy v dresu Olomouce na konci sezony 2014/15 a nyní vede s Radimem Rulíkem velmi úspěšně hokejisty Mladé Boleslavi. Bruslaři v letošním semifinále play off extraligy zle zatápěli pozdějším šampionům z Třince a padli až v sedmém utkání série.
Robert Reichel slavil padesátiny na konci června a tohoto životního jubilea se dočkal jako poslední z litvínovské čtveřice spolužáků z jedné třídy Reichel - Robert Lang - Martin Ručinský - Jiří Šlégr. Po skončení hráčské kariéry se věnoval nejdříve mládežnickému hokeji. V roce 2018 se stal asistentem reprezentačního trenéra Miloše Říhy a v této roli absolvoval také "áčkové" mistrovství světa v Bratislavě v roce 2019. Mimo hokej se poněkud překvapivě objevil v týmu poradců (nakonec neúspěšného) kandidáta na prezidenta Michala Horáčka.
Jiří Šlégr se stal jedenáctým padesátníkem českého výběru z Nagana, slavil měsíc před Reichelem. Aktivní kariéru ukončil po zisku extraligového titulu v sezoně 2014/15. Až do dubna 2020 pak pokračoval ve vedení klubu, několikrát přebíral trápící se "chemiky" jako trenér. Dál se také politicky angažuje. Kandidatura do senátu na podzim 2016 sice nevyšla, nicméně bývalý poslanec za ČSSD je nadále zastupitelem v Litvínově. Zároveň působí jako místopředseda kontrolního orgánu Rady České televize. Zkraje roku 2021 si pošramotil pověst účastí na teplickém večírku podnikatele Petra Bendy, kde se porušovala opatření proti koronaviru.
Také Martin Ručinský, další zástupce silné litvínovské ekipy v naganském výběru, uzavřel kariéru hráče zlatou extraligovou tečkou s Litvínovem v roce 2015. Před Světovým pohárem 2016 byl jmenován generálním manažerem národního týmu a v reprezentaci zůstal až do srpna roku 2017, kdy ho na tomto postu vystřídal Milan Hnilička. Ještě v ročníku 2017/18 působil Ručinský u národního týmu jako konzultant. Nyní si užívá sportovního důchodu, rybaří, tráví čas na chatě a hokej podle vlastních slov příliš nesleduje. Půlstoletí slavil v březnu.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 6. 9. 2021 12:09
Čas kvapí a zlatí hokejoví hoši z Nagana mají ode dneška v partě již třináctého padesátníka, útočníka Pavla Pateru, který zapsal v olympijském finále zlatou asistenci. Patera vede čtvrtým rokem Mladou Boleslav jako trenér a touží po velkém úspěchu. Jaké jsou osudy dalších olympijských šampionů z roku 1998? Podívejte se v přehledu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem. Bilanci ovlivnil obchod s ropou a plynem

Zahraniční obchod Česka vykázal v říjnu schodek 18,2 miliardy korun, meziročně tak byl výsledek o 49,4 miliardy horší. Bilanci negativně ovlivnil zejména větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Vyplynulo to z předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), který je dnes zveřejnil na webu.

"Vyšší dovoz táhne celkovou obchodní bilanci za letošní rok stále blíže k červeným číslům. V říjnu, obdobně jako v září, skončila bilance zahraničního obchodu se zbožím v minusu. Dovoz byl nepříznivě ovlivněn zejména meziročním růstem cen fosilních paliv, ale i zvyšováním zásob zemního plynu před zimou," uvedl k říjnové obchodní bilanci vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.

Vývoz zboží v říjnu meziročně klesl o 7,5 procenta na 331,6 miliardy korun, zatímco dovoz stoupl o 6,9 procenta na 349,8 miliardy Kč. Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský. V meziměsíčním srovnání po sezonním očištění se vývoz zvýšil o 2,7 procenta a dovoz o 2,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Český průmysl zrychlil pokles. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů

Meziroční pokles českého průmyslu v říjnu zrychlil na 4,9 procenta ze zářijových čtyř procent. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů a jejich dílů. Hodnota nových zakázek v průmyslu klesla o dvě procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 0,9 procenta.

"Říjnové výsledky průmyslu jsou do značné míry podobné těm zářijovým. Ve většině průmyslových odvětví produkce rostla. Problémy s dodávkami komponentů ve výrobě automobilů se však začaly projevovat i v navazujících odvětvích, například výrobě pneumatik," uvedl ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ Radek Matějka.

Výroba automobilů se proti loňskému říjnu snížila o třetinu. Pohoršila si také produkce pryžových a plastových výrobků a o více než čtvrtinu slabší výsledky zaznamenalo rovněž zpracování dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy