Co dělají šampioni z Nagana? Poslední člen zázračné třídy vstoupil mezi padesátníky

Robert Reichel byl v semifinále proti Kanadě v Naganu jediným úspěšným nájezdníkem.
Robert Reichel slaví dnes padesátiny a tohoto životního jubilea se dočkal jako poslední z litvínovské čtveřice spolužáků z jedné třídy Reichel - Robert Lang - Martin Ručinský - Jiří Šlégr. Po skončení hráčské kariéry se věnoval nejdříve mládežnickému hokeji. V roce 2018 se stal asistentem reprezentačního trenéra Miloše Říhy a v této roli absolvoval také "áčkové" mistrovství světa v Bratislavě v roce 2019. Mimo hokej se poněkud překvapivě objevil v týmu poradců (nakonec neúspěšného) kandidáta na prezidenta Michala Horáčka.
Jiří Šlégr se stal jedenáctým padesátníkem českého výběru z Nagana, slavil měsíc před Reichelem. Aktivní kariéru ukončil po zisku extraligového titulu v sezoně 2014/15. Až do dubna 2020 pak pokračoval ve vedení klubu, několikrát přebíral trápící se "chemiky" jako trenér. Dál se také politicky angažuje. Kandidatura do senátu na podzim 2016 sice nevyšla, nicméně bývalý poslanec za ČSSD je nadále zastupitelem v Litvínově. Zároveň působí jako místopředseda kontrolního orgánu Rady České televize. Zkraje roku 2021 si pošramotil pověst účastí na teplickém večírku podnikatele Petra Bendy, kde se porušovala opatření proti koronaviru.
Také Martin Ručinský, další zástupce silné litvínovské ekipy v naganském výběru, uzavřel kariéru hráče zlatou extraligovou tečkou s Litvínovem v roce 2015. Před Světovým pohárem 2016 byl jmenován generálním manažerem národního týmu a v reprezentaci zůstal až do srpna roku 2017, kdy ho na tomto postu vystřídal Milan Hnilička. Ještě v ročníku 2017/18 působil Ručinský u národního týmu jako konzultant. Nyní si užívá sportovního důchodu, rybaří, tráví čas na chatě a hokej podle vlastních slov příliš nesleduje. Půlstoletí slavil v březnu.
Roman Čechmánek si sice v Naganu zachytal jen na tréninku, ale také on má doma olympijské zlato. Gólman přezdívaný "Čeman" oslavil padesátiny devět dní před Ručinským. Po skončení kariéry trénoval Valašské Meziříčí, Hodonín a naposled působil jako asistent v Trnavě. Trápí ho však velké dluhy z podnikání, kvůli nimž přišel o všechny své nemovitosti, včetně pivovaru. V prosinci loňského roku ho krajský soud potřetí zprostil obžaloby z podvodu, ale státní zástupce se hned odvolal. Soudní tahanice neberou konce.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 25. 6. 2021 7:02
Čas kvapí a zlatí hokejoví hoši z Nagana mají ode dneška v partě již dvanáctého padesátníka, útočníka Roberta Reichela, který svým nájezdem poslal tým do finále. Do klubu padesátníků vstoupil jako poslední z litvínovské čtveřice spolužáků z jedné třidy. Jaké jsou osudy dalších olympijských šampionů z roku 1998? Podívejte se v přehledu.
 

Právě se děje

Další zprávy