Teplická aféra, psí hotel nebo věčný Jágr. Hrdinům z Nagana přibyl další padesátník

Jaromír Jágr stále zůstává posledním aktivním hokejistou z naganské party.
Martin Ručinský se stal desátým padesátníkem českého výběru z Nagana, jubilea se dočkal ve čtvrtek 11. března. Kariéru hráče uzavřel zlatou extraligovou tečkou s Litvínovem v roce 2015. Před Světovým pohárem 2016 byl jmenován generálním manažerem národního týmu a v reprezentaci zůstal až do srpna roku 2017, kdy ho na tomto postu vystřídal Milan Hnilička. Ještě v ročníku 2017/18 působil Ručinský u národního týmu jako konzultant. Nyní si užívá sportovního důchodu, rybaří, tráví čas na chatě a hokej podle vlastních slov příliš nesleduje.
Roman Čechmánek si sice v Naganu zachytal jen na tréninku, ale také on má doma olympijské zlato. Gólman přezdívaný "Čeman" oslavil padesátiny devět dní před Ručinským. Po skončení kariéry trénoval Valašské Meziříčí, Hodonín a naposled působil jako asistent v Trnavě. Trápí ho však velké dluhy z podnikání, kvůli nimž přišel o všechny své nemovitosti, včetně pivovaru. V prosinci loňského roku ho krajský soud potřetí zprostil obžaloby z podvodu, ale státní zástupce se hned odvolal. Soudní tahanice neberou konce.
Legendární naganský tým tvořili tři trenéři a 23 hokejistů. Pojďme si projít osudy jeho dalších členů.
Jiří Dopita, který byl pevnou součástí zlatého mužstva v Naganu i týmů, které na přelomu tisíciletí vybojovaly na MS zlatý hattrick, oslavil padesátku už před více než dvěma lety. Urostlý šumperský rodák ukončil aktivní kariéru po sezoně 2012/13, v níž bojoval za tehdy ještě prvoligovou Olomouc. Pak už ale byly zdravotní problémy natolik komplikované, že skončil. Postupně trénoval Moru, Třinec a Vsetín, kde ho před rokem odvolali. Od té doby se stáhl do ústraní.
Foto: ČTK
Sport Sport
11. 3. 2021 11:45
Čas kvapí a zlatí hoši z Nagana mají od jedenáctého března v partě již desátého padesátníka, útočníka Martina Ručinského. Milan Hnilička a Jiří Šlégr si nedávno pošpinili jména na večírku v Teplicích, Jaromír Jágr táhne Kladno do extraligy. Jaké jsou osudy olympijských šampionů z roku 1998? Podívejte se v přehledu.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy