Frajer! Pech přiznal sudím, že nebyl faulovaný

14. 11. 2013 5:00
Hokejista Sparty Lukáš Pech se v průběhu zápasu s Třincem přiznal, že nebyl faulovaný třineckým Polanským.
Sparťan Lukáš Pech se přiznal rozhodčím, že nebyl třineckým Jiřím Polanským faulován | Foto: Repro ČT

Třinec - Velké gesto fair play předvedl v duelu 19. kola hokejové extraligy mezi Třincem a Spartou, který vyhráli domácí 3:2 po samostatných nájezdech, hostující útočník Lukáš Pech.

Pech se totiž v 10. minutě první třetiny za stavu 0:0 srazil na obranné modré čáře s domácím útočníkem Jiřím Polanským. Sudí zapískali, zastavili tím slibně rozjetou akci domácích a poslali Polanského na trestnou lavici.

Polanský se za vyloučení zlobil...

Tomu se verdikt mužů v pruhovaném pranic nelíbil, jenže nemohl nic dělat, musel "za katr". Jenže vzápětí se stalo něco, co se často nevídá. Sám faulovaný Pech totiž přijel za hlavními rozhodčími a řekl jim, že faulovaný nebyl.

"Je to frajer, přijel ti hned říct, že to nebyl faul, hotovo," vysvětlil celou situaci trochu zaskočenému hlavnímu Hradilovi čárový Tošenovjan. Hradil si následně zavolal oba kapitány - domácího Varaďu, i hostujícího Rolinka, situaci jim vysvětlil a Polanského pustil zpět do hry (VIDEO ZDE).

...Za gesto fair play Pechovi poděkoval

Ten se před sparťanskou střídačkou uklonil a po zápase autor dvou branek, včetně té vítězné z penaltového rozstřelu prohlásil: "Hned v dalším střídání jsem mu ještě poděkoval na ledě, bylo to gesto velkého hráče. Asi až příště padnu a ne úplně vinou soupeře, popřemýšlím, zda se nezachovat stejně."

Těžko říct, jestli tím Pech hlavního Hradila za jeho chybné vyloučení naštval, každopádně právě on rozhodl při nájezdech, že gól sparťana Buchteleho bude zkoumat na videu a následně jej neuznal. Opět špatně (VIDEO + VÝKLAD PRAVIDEL ZDE!).

Holt, středa 13. listopadu nebyla pro tohoto rozhodčího zrovna nejšťastnějším dnem kariéry...