Salák táhne Novosibirsk k postupu. V play off ještě neprohrál

Aktualizováno 26. 2. 2016 20:09
Český reprezentační brankář Alexander Salák dotáhl v play off Novosibirsk proti Vladivostoku ke třetímu triumfu v řadě.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Brankář Alexander Salák vychytal v třetím osmifinálovém duelu Kontinentální hokejové ligy třetí vítězství Novosibirsku, jenž je v sérii s Vladivostokem jednu výhru od postupu. Sibir dnes na ledě Admiralu i díky 21 zákrokům českého gólmana vyhrál 3:1 a na zápasy vede 3:0.

Saláka v utkání překonal pouze v 15. minutě v přesilové hře Konstantin Makarov, český reprezentační brankář si v sérii drží průměr rovné jedné inkasované branky na utkání.

Omsk podržel Furch

Mnohem více práce měl dnes Furch v brance Omsku, jenž čelil v Nižněkamsku dokonce 47 střeleckým pokusům. Za svá záda pustil jen deset minut před koncem puk z hole Bogdana Jakimova, jenž ale pouze snížil na konečných 1:2. Na výhře Avangardu se podílel i Vladimír Sobotka, který v sérii nastoupil poprvé a asistoval u vítězného gólu Jurije Alexandrova.

Pouze krátké trvání měl návrat Jakuba Kováře do branky Jekatěrinburgu. Další z českých reprezentačních gólmanů vychytal v prvním duelu vítězství v Magnitogorsku, v druhém zůstal jen na střídačce a dnes opět nastoupil od začátku.

Z branky ho však hráči hostujícího Metallurgu vyhnali třemi trefami během úvodních patnácti minut a o moc lépe se nevedlo jeho nástupci Igoru Ustinskému, jenž inkasoval ještě dvakrát. Šestý gól přidal favorizovaný Magnitogorsk do prázdné branky a ujal se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Asistenci hned u prvního vítězného gólu si připsal Tomáš Filippi.

Ve čtvrté sérii Východní konference bez české účasti vyhrála Kazaň 3:0 nad Ufou a snížila stav na 1:2 na zápasy.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 3. zápasy:

Vladivostok - Novosibirsk 1:3, stav série 0:3; Jekatěrinburg - Magnitogorsk 0:6 (Filippi 0+1), stav série 1:2; Kazaň - Ufa 3:0, stav série 1:2; Nižněkamsk - Omsk 1:2 (za hosty Sobotka 0+1), stav série 0:3.

před 58 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.