Dominik Furch

Český hokejový brankář se narodil 19. dubna 1990. Momentálně hraje v extralize za Slavii.

Do seniorského hokeje nakoukl v sešívaném dresu v sezoně 2007/08 a hned si užil mistrovskou radost. Zkušenosti sbíral také v prvoligových týmech Havlíčkova Brodu a Berouna, až se postupně stal slávistickou jedničkou.

Furch vychytal v KHL třetí čisté konto v sezoně, Čerepovec porazil Chabarovsk 5:0
Hokej

Český gólman Čerepovce kryl všech 43 střel hráčů Chabarovsku a byl strůjcem vítězství 5:0.
Bez domácích lídrů, zato s mistry světa. Český tým čeká na úvod turnaje těžká zkouška
Reprezentace

Extraligoví suveréni Kvapil a Holík si na Channel One Cupu nezahrají. Češi budou mimo jiné spoléhat na přínos dvou světových šampionů z roku 2010.
Souboj českých gólmanů v KHL ovládl Kovář s nulou, Jekatěrinburg je dál suverénní
Hokej

Jakub Kovář a Dominik Furch proti sobě stanuli v rámci zápasu KHL mezi Jekatěrinburgem a Čerepovcem.
Černý den českých brankářů v KHL. Hrachovina nedochytal, Furch sklidil debakl
Hokej

Dominik Hrachovina nebude na premiéru v základní sestavě Astany vzpomínat rád. Během první třetiny dostal tři góly a jel střídat.
Jekatěrinburg s Kovářem vyhrál i pátý zápas KHL, Jandačův tým uspěl v prodloužení
Hokej

Hokejisté Jekatěrinburgu nepoznali hořkost porážky ani v pátém zápase nového ročníku KHL. Trenér Jandač se radoval z vítězství v Čeljabinsku.
Furch odchází z Omsku a bude chytat za Čerepovec
Hokej

Český brankář Dominik Furch mění angažmá v rámci KHL. Po třech letech se loučí s Omskem a míří do Čerepovce.
Těžký direkt. Čechům se v přípravě přestalo dařit, od rychlých Finů inkasovali pět gólů
MS v hokeji

Čeští hokejisté nezvládli ani druhé utkání na Švédských hrách a Finům podlehli 2:5. Střelecky se prosadili Adam Musil a Robert Kousal.
Rázné omlazení reprezentace? Trenéři mají můj obdiv, uznává Petr. Vyřazení Bartošáka respektuje
MS v hokeji

Vítkovický trenér Jakub Petr pracoval s mládeží sedm let a v roce 2014 získal poslední medaili. Jak se dívá na výraznou proměnu národního týmu?
Špatný začátek, od druhé třetiny převaha. Jandače ve Francii potěšily další góly nováčků

Čeští hokejisté otočili v prvním ze dvou zápasů proti Francii nepříznivý stav 0:2 a zvítězili 5:2. Trenér Josef Jandač byl přesto spíše kritický.
Furch má v klubu po sezoně, Omsk podlehl v sedmém duelu Ufě
Hokej

Českého brankáře v brance Avangardu Dominika Furcha překonal v 73. minutě střelou mezi betony Maxim Gončarov.
Furch vychytal Omsku třetí výhru, sérii rozhodne sedmý zápas
Hokej

Hokejisté Omsku srovnali sérii s Ufou a o postupujícím do čtvrtfinále rozhodne až sedmý zápas.
Skvělý den českých brankářů v KHL. Francouz, Furch i Kovář vychytali výhry v play-off
Hokej

Francouz uspěl s Čeljabinskem proti Nižněkamsku v osmifinále play-off KHL i podruhé. Furch a Jakub Kovář pomohli svým týmům srovnat stav série.
Gól minutu před koncem poslal Omsk s Furchem do play off KHL
Hokej

Omsk vsadil minutu před koncem zápasu s Astanou na power play a vyplatilo se, nakonec vyhrál 4:3, a zajistil si tak play off KHL.
Hokejisté dopadli na tvrdou zem, v generálce nevyšlo nic. Zmizí chmury po přesunu do vesnice?
Olympijské hry

Ani jeden vstřelený gól, špatné přesilovky a zraněný Milan Gulaš. Taková byla generálka českých hokejistů před odjezdem do dějiště olympiády.
Byl to nejhorší možný začátek, nic příjemného, ulevil si po neúspěšné generálce gólman Furch

Nelehkou roli měl v generálce na olympijský turnaj proti Finsku brankář hokejové reprezentace Dominik Furch.
Francouz vychytal v Bratislavě počtvrté v sezoně KHL čisté konto
Hokej

Pavel Francouz se blýskl v utkání KHL, Čeljabinsk díky jeho shutoutu vyhrál v Bratislavě 0:3
Furch má pátou nulu v sezoně, neinkasoval ani Kovář
Hokej

Dominik Furch nepustil za svá záda ani jednu z 18 střel Chabarovsku, Jakub Kovář zase vynuloval Dinamo Minsk.
Nestrašil překonal v prodloužení Furcha a zajistil v KHL Nižněkamsku dva body
Hokej

Andrej Nestrašil rozhodl desátým gólem v sezoně KHL o vítězství hokejistů Nižněkamsku 3:2 v prodloužení na ledě Omsku.
Olympiáda? Šance je veliká, ale nechci to zakřiknout, říká brankářská jistota Furch

Zatímco hráči z pole se spolu přetahují o pár míst, o nichž ještě nemá kouč Josef Jandač směrem k olympiádě zcela jasno, u gólmanů je situace jiná.
Češi začnou ruský turnaj před plnou arénou. S několika navrátilci se v Praze postaví útočným Finům

Poslední test před nominací na olympiádu se ponese ve znamení velkých návratů. Na Channel One Cupu si zahrají Michálek, Němec, Koukal nebo Erat.