Posledním účastníkem play off KHL se stal Nižněkamsk

Aktualizováno 18. 2. 2016 21:16
Něftěchimik Nižněkamsk překonal v souboji o poslední volné místo v play off KHL Astanu. Alexander Salák udržel na závěr základní části šesté čisté konto v ročníku a 27 zásahy pomohl Novosibirsku k výhře 3:0 nad Novokuzněckem
Alexander Salák udržel na závěr základní části KHL šesté čisté konto v ročníku.
Alexander Salák udržel na závěr základní části KHL šesté čisté konto v ročníku. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Něftěchimik Nižněkamsk se stal posledním účastníkem play off Kontinentální hokejové ligy. Osmé místo ve Východní konferenci mu zajistila bodová ztráta Astany, která sice v Omsku zvítězila 3:2, ale až po samostatných nájezdech.

Alexander Salák udržel na závěr základní části šesté čisté konto v ročníku a 27 zásahy pomohl Novosibirsku k výhře 3:0 nad Novokuzněckem. Poslední gól vstřelil Tomáš Vincour, který krátce poté dostal pětiminutový trest za rvačku.

Skóroval také Filip Novák z Čeljabinsku, jenž zvítězil na ledě Chanty-Mansijsku 7:4. Český obránce využil v 35. minutě přesilovou hru, na poslední branku zápasu pak přihrál Andreji Popovovi.

Jan Kovář z Magnitogorsku překonal bratra Jakuba v brance Jekatěrinburgu a v 56. minutě vyrovnal na 2:2. Hostující Metallurg, který dlouho prohrával a první gól vstřelil až v 53. minutě, nakonec získal dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Ty už místo Kováře odchytal v domácím týmu Igor Ustinskij.

Oba soupeři na sebe narazí i v play off, další vzájemný zápas je čeká v pondělí v Magnitogorsku.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Chabarovsk 3:1, Omsk - Barys Astana 2:3 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Novokuzněck 3:0 (Vincour 1+0, čisté konto Salák), Chanty-Mansijsk - Čeljabinsk 4:7 (za hosty F. Novák 1+1), Jekatěrinburg - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Jan Kovář 1+0, Filippi0+1), Jaroslavl - Slovan Bratislava 5:1, Kazaň - Lada Togliatti 3:1, Jokerit Helsinky - Spartak Moskva 2:4 (za hosty Radil 0+2), Čerepovec - Viťaz Podolsk 2:4 (za hosty Horák 1+0), HK Soči - Záhřeb 6:4 (za hosty Smoleňák 0+1), CSKA Moskva - Dynamo Moskva 1:3, Dinamo Minsk - Nižnij Novgorod 3:2 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - Petrohrad 4:2.