Finy ve čtvrtfinále srazili nájezdníci a Jágr. Češi umí hodit slabší skupinu za hlavu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 6. 2021 15:43
České hokejisty čeká na mistrovství světa v Rize zápas pravdy. Od 19:15 se postaví proti Finům a vzejde z toho buď postup do boje o medaile, nebo smutné loučení s turnajem. S reprezentací Suomi prohráli ve čtvrtfinále olympiády, ale na MS s ní v této fázi mají stoprocentní bilanci. Podívejte se, jak si Češi vedli v posledních deseti "utkáních na hraně úspěchu a neúspěchu".

2018 - Osudné zaškobrtnutí

Patrick Kane slaví gól USA ve čtvrtfinále MS 2018.
Patrick Kane slaví gól USA ve čtvrtfinále MS 2018. | Foto: Reuters

Jandačova mise číslo dvě. Zajímavý výběr namixovaný z mladíků i zkušených borců nepředváděl v Kodani vůbec špatný hokej. Po posílení o dvojici Davidů Krejčího a Pastrňáka z Bostonu ve skupině porazil Rusy, s outsidery neměl problém a v pohodě prošel do čtvrtfinále.

Jenomže tam čekali znovu Američané. A zatímco o pár měsíců dříve je Češi na olympiádě v Pchjongčchangu zdolali, v dánském Herningu byli od začátku pozadu. Po první třetině ztráceli dvě branky, v druhé části zásluhou Michala Řepíka a Martina Nečase vyrovnali.

Po necelých sedmi minutách třetí periody však klopýtl Filip Hronek, pustil do šance Patricka Kanea a chicagský ostrostřelec propálil Pavla Francouze. Těsný náskok už si Američané pohlídali a semifinále MS se potřetí za sebou obešlo bez českého týmu. Zlato pro sebe znovu uzmuli Švédové.

ČF: Česko - USA 2:3