Finy ve čtvrtfinále srazili nájezdníci a Jágr. Češi umí hodit slabší skupinu za hlavu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 6. 2021 15:43
České hokejisty čeká na mistrovství světa v Rize zápas pravdy. Od 19:15 se postaví proti Finům a vzejde z toho buď postup do boje o medaile, nebo smutné loučení s turnajem. S reprezentací Suomi prohráli ve čtvrtfinále olympiády, ale na MS s ní v této fázi mají stoprocentní bilanci. Podívejte se, jak si Češi vedli v posledních deseti "utkáních na hraně úspěchu a neúspěchu".
Jaromír Jágr slaví gól ve čtvrtfinále MS 2015.
Jaromír Jágr slaví gól ve čtvrtfinále MS 2015. | Foto: Milan Kammermayer

2015 - Jágrův poslední gól

Domácí šampionát přinášel fanouškům skvělé zážitky a haly v Praze a Ostravě praskaly ve švech. Byť Češi ve skupině podlehli Švédům i Kanadě, do čtvrtfinále prošli relativně v pohodě. Ve čtvrtfinále čekali Finové s brankářem Pekkou Rinnem ve vynikající formě.

V polovině zápasu tahali Češi za delší konec, po dvou brankách Jana Kováře a jedné Jágra vedli 3:2. Finové však na začátku třetí třetiny vyrovnali a obrovské drama vrcholilo. Čtyři a půl minuty před koncem to na sebe vzala legendární osmašedesátka, v 43 letech.

Jágr objel branku, propasíroval puk za Rinneho a ve spontánní oslavě jel volným ledem s rukama zdviženýma k nebi. O2 aréna se propadla do naprostého šílenství. Výhru 5:3 pečetil Sobotka. Jenže se opakoval příběh z Minsku, v semifinále a utkání o třetí místo proti Kanadě a USA už Češi neskórovali a turnaj pro ně končil hořce.

Nicméně ve čtvrtfinále MS vyzráli na Finy i podruhé v historii, vítězná branka pak byla zřejmě tou poslední Jágrovou v reprezentačním dresu.

ČF: Česko - Finsko 5:3