Německá hokejová reprezentace

Tradiční účastník hokejových šampionátů byl od padesátých do konce osmdesátých let rozdělen na západoněmeckou a východoněmeckou reprezentaci.

Na přelomu tisíciletí se Němci nedokázali uspokojivě vyrovnat s rošiřující se špičkou, za což zaplatili celkem třemi lety mimo elitu.

Na titul mistrů světa Němci nikdy nedosáhli, nejblíže mu byli v letech 1930 a 1953, kdy skončili druzí. Kromě toho mají i jeden bronz. Na minulém MS skončili Němci desátí.

Na olympijských hrách vybojovali dvě třetí místa, v letech 1932 a 1976. Na poslední olympiádě 2014 v Soči nestartovali.

Trenérem německé reprezentace je Kanaďan Pat Cortina. Rekord v počtu startů za národní tým drží Udo Kießling, jenž nastoupil k 320 zápasům.

Hokejisté Kazachstánu sestoupili z elitní kategorie MS dvacítek

Hokejisté Kazachstánu po dvou letech sestoupili z elitní kategorie mistrovství světa dvacítek. Na turnaji v Ostravě podlehli v rozhodujícím třetím utkání série o udržení nováčkovi Německu 0:6. Za rok na šampionátu v kanadských městech Edmontonu a Red Deeru je nahradí Rakousko.

Kazachstán v sobotu odpověděl na čtvrteční porážku s Německem 0:4 úspěšným výsledkem 4:1 a na šestý pokus na turnaji poprvé vyhrál. Ale dnešní klíčový duel už se týmu nepovedl.

Skóre otevřel ve 13. minutě po přihrávce Tara Jentzsche z pozice mezi kruhy Dominik Bokk. Tentýž hráč v polovině utkání po pokusu Leona Hüttla z dorážky zvýšil na 2:0.

Za 83 sekund se prosadil Tim Fleicher a mezi 34. a 35. minutou zařídili Němcům už pětibrankový náskok Lukas Reichel a Niklas Heinzinger. V 56. minutě dovršil výsledek Eric Mik.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě - o udržení - 3. zápas:

Německo - Kazachstán 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Bokk (Jentzsch, Seider), 31. Bokk (Hüttl, Mik), 32. Fleischer (Valenti, Schinko), 34. Reichel (Peterka), 35. Heinzinger (Jentzsch, Schütz), 56. Mik (Mass, Schütz). Rozhodčí: Morozov (Rus.), Tscherrig (Švýc.) - Hägerström (Fin.), Lederer (ČR). Vyloučení: 5:1, navíc Brune (Něm.) 10 min. Bez využití. Diváci: 1124. Konečný stav série: 2:1.

Kazachstán porazil Německo 4:1, o sestupu se rozhodne v neděli

Hokejisté Kazachstánu porazili v Ostravě na mistrovství světa dvacítek Německo 4:1 a v sérii o udržení si vynutili rozhodující zápas. Nováček elitní kategorie nenavázal na čtvrteční výhru 4:0, o sestupu se tak rozhodne v Ostravar Aréně v neděli od 11:00.

Kazaši po úvodním náporu Němců otevřeli v páté minutě skóre, gólmana Henrika Haneho překonal bekhendem Stanislav Alexandrov. V čase 25:05 krátce po skončení své přesilové hry udeřili podruhé a z dorážky zvýšil Oleg Bojko.

Po 92 vteřinách se po individuální akci trefil z mezikruží opět Alexandrov a v 57. minutě při německé power play zařídil už čtyřbrankový náskok Denis Čaropov. Kazašský gólman Vladislav Nurek sice přišel 89 sekund před koncem o čisté konto, ale při důležitém vítězství ho to mrzet nemuselo.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě:

Kazachstán - Německo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Alexandrov (Sajko), 26. Bojko (Musorov), 42. Alexandrov (Šajchmeddenov), 57. Čaporov (Musorov) - 59. Schinko (Wirt, Kinder). Rozhodčí: Hejduk (ČR), Tscherrig (Švýc.) - Bowles (USA), Nordlander (Švéd.). Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1489. Stav série: 1:1.