Švédská hokejová reprezentace

Švédská hokejová reprezentace

Národní tým Tre kronor patří mezi nejúspěšnější velmoci hokejové historie.

Největšími úspěchy Švédů jsou dvě olympijská zlata (1994 a 2006). Na olympiádě byli ještě třikrát stříbrní a čtyřikrát bronzoví. V Soči 2014 skončili druzí.

Mistry světa se stali hned devětkrát, naposledy se jim to podařilo na domácím šampionátu v roce 2013. 19krát byli druzí a 17krát třetí. Na posledním MS v roce 2016 vypadli už ve čtvrtfinále.

Současným hlavním koučem švédské reprezentace je Pär Mårts. Nejvíce zápasů odehrál Jörgen Jönsson, který reprezentační dres oblékl v 285 duelech.

Klingberg bude hrát v NHL za Anaheim

Švédský obránce John Klingberg bude v NHL hrát za Anaheim. Ducks s devětadvacetiletým hokejistou podepsali roční smlouvu, klub o tom informoval na webu. Podle médií si bývalý hráč Dallasu přijde na sedm milionů dolarů.

Klingberg v uplynulé sezoně odehrál za Stars 74 zápasů a připsal šest branek a 41 přihrávek. V Dallasu dvojnásobný mistr světa strávil osm sezon a v sedmi z nich byl nejproduktivnějším bekem týmu.

Celkem má někdejší hráč Jokeritu, Frölundy nebo Skelleftea v zámořské lize na kontě 71 gólů a 303 asistencí v 374 utkáních. V 59 duelech play off Klingberg přidal sedm branek a 28 přihrávek.

Pokračovat