Extraliga: Za málo peněz hodně muziky. Vidět Jágra v akci stojí až dvacetkrát tolik

Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
1. 1. 2017 12:38
Extraligový hokej mají fanoušci možnost zhlédnout ve čtrnácti městech po celé republice. Ne všude však za vstupenku zaplatí stejné peníze. Kdo je nejdražší? Kdo naopak nejlevnější? A jak si vedeme v porovnání se zahraničím?

Praha – Některé arény jsou nové a moderní, jiné starší a nevzhledné. Všude se fanouškům dostane jiného komfortu, odlišného servisu a sledují v nich i jiný styl hry. Někde panuje bouřlivá atmosféra, jinde naopak komornější a tichá. 

Tyto parametry však nemají vliv na cenu vstupného. Někdo by možná čekal, že nejvíce peněz zaplatí na Spartě, která se pyšní nejmodernější halou z celé extraligy, ovšem tak tomu není. Vysočanský klub patří sice mezi ty dražší kluby, ale úplně nejdražší není.

Nejdražší Kometa, nejlevnější Karlovy Vary

Na vrchol pomyslného žebříčku se dostala brněnská Kometa, kde nelze sehnat vstupenku levněji než za sto sedmdesát korun. Stejnou částku však dáte i za hokej v Mladé Boleslavi. Pod stokorunovou hranicí zůstaly už jen Karlovy Vary, kde sice sektor na stání nemají, ale i tak zaplatíte za sezení za brankou pouze devadesát korun. K těm levnějším týmům dále patří i Olomouc, Hradec Králové či dokonce Plzeň.

Nejpestřejší nabídku mají v Pardubicích, kde si můžete vybrat z šesti kategorií, a navíc cena záleží i na tom, zda si lístek obstaráte deset dní před zápasem, dva dny před zápasem nebo až přímo na stadionu. Navíc se zde ještě rozlišuje, jakou formou koupě probíhá. Vstupenky na stejné místo se tak mohou lišit až o téměř sto korun.

V modernějších halách můžete hokej sledovat i z lukrativnějších míst, jako jsou klubová sedadla, VIP zóny či sky boxy. Kromě toho, že sedíte na pohodlnějších sedačkách, se najíte a napijete do sytosti. Cena za osobu se obvykle pohybuje v rozmezí pět set až dva tisíce korun.

Jestliže jsou pro vás částky za extraligový hokej příliš vysoké a kvalita hry pro vás není natolik důležitá, můžete vyrazit na první ligu. Vstupenky na ambiciózní týmy stojí okolo devadesáti korun. Na celky z druhé poloviny tabulky se pak dostanete zhruba za padesát korun.

V Evropě na hokej od tří set, nejdražší je sever

A jak jsou na tom znojemští Orli, kteří jako jediný český hokejový tým působí v mezinárodní lize? Ceny lístku se vyrovnají extraligovému průměru. Jednotné vstupné činí sto dvacet korun, zlevněné pak osmdesát korun. Na play-off určuje klub ceny individuálně. Vstupenka na loňské finále vyšla na pouhých dvě stě šedesát korun.

Zaměříme-li se na ceny lístků v zahraničí, je česká extraliga poměrně levným zbožím. Například v již zmíněné EBEL nedáte za vstupenku méně než čtyři sta korun. Podobně jsou na tom i v Německu. Pokud chcete vidět v akci úřadujícího mistra ligy, tedy Red Bull Mnichov, a u toho v pohodlí sedět, vaše peněženka bude chudší o devět set korun.

Téměř stejné ceny pak platí i ve Švýcarsku. Například domácí zápasy Červenkova Fribourgu vycházejí na osm set korun. V Bernu, na jehož domácí zápasy chodí v průměru více než šestnáct tisíc diváků, stojí lístek do sektoru na stání necelých šest set padesát korun. Za vyšší ceny se chodí na hokej v severských zemích. Vstupenka na finskou Tapparu se může vyšplhat až ke dvanácti set korunám. Více než tisíci korunu zaplatíte za hokej i v nejvyšší švédské lize.

NHL je jiná liga, za Jágra až tři tisíce

To v Rusku drží ceny vstupenek na nižší úrovni. Na utkání Petrohradu se dostanete i za tři stovky. Potrpíte-li si na lepší místa, pak se můžete dostat na podobnou cenu jako ve Finsku. Vesměs ve stejné cenové kategorii se pohybuje i Slovan Bratislava v KHL. Za ta nejlepší místa dáte sedm set korun, za levnější pak necelých tři sta korun.

A jak vypadají ceny vstupenek v kanadsko-americké NHL? Pokud toužíte vidět na vlastní oči Jaromíra Jágra, místa na Floridě přímo za střídačkou vyjdou na necelé tři tisíce. Jestliže si ale vystačíte se sedačkou těsně pod střechou arény, bude vám stačit necelých šest set korun.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy