Extraliga: Za málo peněz hodně muziky. Vidět Jágra v akci stojí až dvacetkrát tolik

Jaké ceny vstupného nabízí čtrnáct extraligový stadionů? Prohlédněte si galerii...
Nejméně peněz za extraligu zaplatíte v Karlových Varech, kde vás vstupenka do sektorů za brankou vyjde na 90 Kč. Lístky na tribuny za střídačkami jsou dražší o stokorunu. Slevu uplatní studenti, senioři, děti i ZTP. KV Arena nedisponuje sektorem na stání.
V Olomouci vás bude stát vstupenka na stání 100 Kč. Ceny lístků na sezení se pohybují od 120 Kč do 160 Kč. Děti do 120 cm a vozíčkáři mají vstup zdarma.
Stejné peníze do sektoru na stání zaplatíte i v Hradci Králové. Vstupenky na sezení jsou zde však dražší. Stojí až 250 Kč. Nárok na slevu mají studenti, děti do 15 let, senioři a ZTP.
I Plzeň spadá mezi ty levnější kluby, co se týče vstupného na domácí zápasy. Lístek do sektoru na stání vyjde opět na 100 Kč. Sezení se pohybuje v rozmezí od 150 Kč do 260 Kč. Slevu uplatní studenti a děti pouze do vybraných sektorů.
Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
1. 1. 2017 12:38
Extraligový hokej mají fanoušci možnost zhlédnout ve čtrnácti městech po celé republice. Ne všude však za vstupenku zaplatí stejné peníze. Kdo je nejdražší? Kdo naopak nejlevnější? A jak si vedeme v porovnání se zahraničím?

Praha – Některé arény jsou nové a moderní, jiné starší a nevzhledné. Všude se fanouškům dostane jiného komfortu, odlišného servisu a sledují v nich i jiný styl hry. Někde panuje bouřlivá atmosféra, jinde naopak komornější a tichá. 

Tyto parametry však nemají vliv na cenu vstupného. Někdo by možná čekal, že nejvíce peněz zaplatí na Spartě, která se pyšní nejmodernější halou z celé extraligy, ovšem tak tomu není. Vysočanský klub patří sice mezi ty dražší kluby, ale úplně nejdražší není.

Nejdražší Kometa, nejlevnější Karlovy Vary

Na vrchol pomyslného žebříčku se dostala brněnská Kometa, kde nelze sehnat vstupenku levněji než za sto sedmdesát korun. Stejnou částku však dáte i za hokej v Mladé Boleslavi. Pod stokorunovou hranicí zůstaly už jen Karlovy Vary, kde sice sektor na stání nemají, ale i tak zaplatíte za sezení za brankou pouze devadesát korun. K těm levnějším týmům dále patří i Olomouc, Hradec Králové či dokonce Plzeň.

Nejpestřejší nabídku mají v Pardubicích, kde si můžete vybrat z šesti kategorií, a navíc cena záleží i na tom, zda si lístek obstaráte deset dní před zápasem, dva dny před zápasem nebo až přímo na stadionu. Navíc se zde ještě rozlišuje, jakou formou koupě probíhá. Vstupenky na stejné místo se tak mohou lišit až o téměř sto korun.

V modernějších halách můžete hokej sledovat i z lukrativnějších míst, jako jsou klubová sedadla, VIP zóny či sky boxy. Kromě toho, že sedíte na pohodlnějších sedačkách, se najíte a napijete do sytosti. Cena za osobu se obvykle pohybuje v rozmezí pět set až dva tisíce korun.

Jestliže jsou pro vás částky za extraligový hokej příliš vysoké a kvalita hry pro vás není natolik důležitá, můžete vyrazit na první ligu. Vstupenky na ambiciózní týmy stojí okolo devadesáti korun. Na celky z druhé poloviny tabulky se pak dostanete zhruba za padesát korun.

V Evropě na hokej od tří set, nejdražší je sever

A jak jsou na tom znojemští Orli, kteří jako jediný český hokejový tým působí v mezinárodní lize? Ceny lístku se vyrovnají extraligovému průměru. Jednotné vstupné činí sto dvacet korun, zlevněné pak osmdesát korun. Na play-off určuje klub ceny individuálně. Vstupenka na loňské finále vyšla na pouhých dvě stě šedesát korun.

Zaměříme-li se na ceny lístků v zahraničí, je česká extraliga poměrně levným zbožím. Například v již zmíněné EBEL nedáte za vstupenku méně než čtyři sta korun. Podobně jsou na tom i v Německu. Pokud chcete vidět v akci úřadujícího mistra ligy, tedy Red Bull Mnichov, a u toho v pohodlí sedět, vaše peněženka bude chudší o devět set korun.

Téměř stejné ceny pak platí i ve Švýcarsku. Například domácí zápasy Červenkova Fribourgu vycházejí na osm set korun. V Bernu, na jehož domácí zápasy chodí v průměru více než šestnáct tisíc diváků, stojí lístek do sektoru na stání necelých šest set padesát korun. Za vyšší ceny se chodí na hokej v severských zemích. Vstupenka na finskou Tapparu se může vyšplhat až ke dvanácti set korunám. Více než tisíci korunu zaplatíte za hokej i v nejvyšší švédské lize.

NHL je jiná liga, za Jágra až tři tisíce

To v Rusku drží ceny vstupenek na nižší úrovni. Na utkání Petrohradu se dostanete i za tři stovky. Potrpíte-li si na lepší místa, pak se můžete dostat na podobnou cenu jako ve Finsku. Vesměs ve stejné cenové kategorii se pohybuje i Slovan Bratislava v KHL. Za ta nejlepší místa dáte sedm set korun, za levnější pak necelých tři sta korun.

A jak vypadají ceny vstupenek v kanadsko-americké NHL? Pokud toužíte vidět na vlastní oči Jaromíra Jágra, místa na Floridě přímo za střídačkou vyjdou na necelé tři tisíce. Jestliže si ale vystačíte se sedačkou těsně pod střechou arény, bude vám stačit necelých šest set korun.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy