EBEL liga

Nový soupeř pro Znojmo. Rakouskou ligu budou hrát i Bratislava Capitals

Hokejisté týmu Bratislava Capitals se v příští sezoně nově představí v mezinárodní rakouské lize, která se dosud hrála pod názvem EBEL liga. Slovenský klub tak bude jedním ze soupeřů Znojma, které v soutěži působí od roku 2011.

Capitals v uplynulé sezoně hráli na Slovensku ve druhé nejvyšší soutěži. Suverénně vyhráli základní část a postoupili do semifinále play off. Následně byla liga kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena.

V další sezoně již bratislavský klub nebude v domácích soutěžích pokračovat, vedení Capitals se přihlásilo do rakouské mezinárodní ligy.

"Těší nás, že můžeme v naší lize přivítat další zahraniční klub. Liga a kluby jsou přesvědčené, že mezi sebe získaly člena s velkým potenciálem. Udělali jsme další důležitý krok k úspěšné budoucnosti," uvedl prezident ligy Karl Safron s tím, že k definitivnímu potvrzení startu Capitals v soutěži musí klub ještě splnit blíže nespecifikované povinnosti.

Bratislava Capitals bude čtvrtým slovenským klubem, který bude působit v mezinárodní soutěži. V KHL hrály Lev Poprad a Slovan Bratislava, Nové Zámky startovaly v maďarské MOL lize.

Pokračovat