Orli Znojmo

Orli Znojmo

Český hokejový klub, který byl založen v roce 1933. V současné době hraje EBEL ligu.

Až do 90. let hrálo Znojmo pouze na regionální úrovni. V roce 1993 však nastal zlom. Díky podpoře společníka česko-rakouské firmy Excalibur Jaroslava Vlasáka klub z krajského přeboru rychle vystoupal až do extraligy.

Tu Jihomoravané hráli od roku 1999 celkem deset sezon. Po rostoucích finančních problémech však licenci od nich odkoupila Kometa Brno. Největším úspěchem zůstal bronz ze sezony 2005/06.

Následně Znojmu zbyla 1. liga, v níž strávilo dvě sezony. V roce 2011 se rozhodlo připojit se k alpské EBEL lize, kde třikrát došlo do čtvrtfinále play off.

Znojmo se po roce vrátí do mezinárodní rakouské ligy

Hokejisté Znojma se v příští sezoně vrátí do mezinárodní rakouské ligy, kterou hráli v letech 2011 až 2020. V tomto ročníku působili ve druhé lize, v které ale stihli kvůli koronavirové pandemii před přerušením a následným zrušením sezony sehrát jen pět utkání.

Bet-at-home ICE Hockey League (bývalá EBEL) bude mít místo současných 11 nově 14 účastníků. Vedle Znojma dnes byly do soutěže přijaty také Olimpija Lublaň ze Slovinska a HC Pustertal z Itálie. Teď mají deset dnů na doručení dokumentů nutných k účasti. Potřebný počet hlasů naopak nezískal další z uchazečů rakouský Feldkirch.

Pokračovat