Pelta nechce vézt na tulipány defibrilátor. A Váchu nešetřil

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 6. 2015 11:30
Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR, ví, že důležité kvalifikační body utekly hlavně s Lotyšskem. V září chce plný zisk
Vlak Miroslava Pelty jede po několika kolejích. Řeší A-tým, šampionát jedenadvacítek i posily pro Jablonec
Vlak Miroslava Pelty jede po několika kolejích. Řeší A-tým, šampionát jedenadvacítek i posily pro Jablonec | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR, teď tancuje na několika svatbách najednou. Sotva se reprezentace vrátila z Islandu, už v Česku startuje evropský šampionát hráčů do 21 let. A navíc Pelta intenzivně pracuje na posilách pro svůj jablonecký klub.

Co řekl o kvalifikační porážce na Islandu. "V první půli jsme hráli takticky velmi dobře, pak jsme dali krásný gól. A pak vůbec nevím, co se s hráči stalo. Co se dá dělat, prohrálo se, víc mě ale mrzí ta březnová remíza s Lotyšskem. Tam si říkám, že jsme asi  neudělali všechno, co jsme mohli, a trochu je podcenili. Ty body chybí, i když ten, co jsme si v tom utkání připsali, je nakonec ještě plusový, protože jsme vyrovnávali až úplně na konci a Lotyš Šabala měl další velkou šanci skórovat."

O Lukáši Váchovi, který na Islandu udělal rozhodující chybu. "Já už ve fotbale nějaký ten pátek funguju. A jedno vím: Jak fotbalista začne vymýšlet vlastní módní kolekce a hrát si na módní ikonu, tak to je konec. U Lukáše Váchy to není první chyba, co udělal, měl by se zkusit nějak srovnat."

O vývoji kvalifikace o Euro 2016. "Musíme se maximálně koncentrovat na ty zápasy v září, kdy hostíme Kazachstán a jedeme do Lotyšska. Když v těch dvou kvalifikačních zápasech  uděláme šest bodů, tak z toho něco bude, to jsem si jistý. Co? Něco pozitivního (usměje se). Každopádně bych nechtěl, abychom se třeba dostali do situace, že pojedeme do Nizozemska a budeme tam nutně potřebovat třeba bod. To už se uzdraví i Robben, a až tam na nás vyběhne s van Persiem... To abych si tam pak s sebou vezl defibrilátor, to by byl i na tribuně velký nápor na srdíčko."

O mistrovství Evropy "21". "Udělali jsme pro to po organizační stránce maximum, je to největší turnaj, jaký se tu vůbec pořádat dá. Bohužel to nevyšlo s Matějem Vydrou, kterého navzdory veškeré naší snaze neuvolnil majitel Watfordu, ale jsem rád, že české kluby k tomu nakonec přistoupily vstřícně, včetně Sparty. Teď už je to na týmu a lidech kolem něj. Rozhodně v turnaji nejsme favoritem, ale věřím, že kluci zabojují. Cílem je postup ze skupiny."

O prodeji Kopice do Plzně. "S Jabloncem jsme šli do boje o velké cíle, uhráli jsme v Synot lize třetí místo, já to považuju za úspěch. Za Honzou Kopicem přišla už v zimě Sparta, slíbil jsem mu, že ho pustím v létě. A víte, jak to dopadlo, Plzeň vyhrála titul, tak se to spojilo takhle. Opačným směrem, tedy k nám do Jablonce, jdou Tomáš Wágner a Stanislav Tecl. Přeci jen v útoku jsme tam možná měli ještě trochu rezervy. Ve hře ještě může být časem navíc i nějaký ten doplatek z Plzně, pokud se Viktoria v pohárech někam dostane. Takže já jí samozřejmě moc fandím!"

O Trávníkovi, Karavajevovi a Pavlenkovi. "Jablonec hodlá ještě dál posilovat, jednání běží se Slováckem o Trávníkovi a s Duklou o pravém obránci Karavajevovi. Složitější je to s baníkovským brankářem Pavlenkou. I  Hrubý nám v minulé sezoně výborně  zachytal, ale Michalu Špitovi už je přes čtyřicet, potřebujeme to nějak řešit."

O FIFA a Seppu Blatterovi. "Když se po všech těch aférách začali ozývat klíčoví sponzoři FIFA, asi na to ve finále musel i Sepp Blatter nějak reagovat. Jak známo, krátce po své úspěšné volbě vyhlásil, že odstoupí. Na jednu stranu má velké zásluhy o rozvoj fotbalu na celé planetě, na druhou stranu tou rozbuškou, která spustila to velké pnutí, byl asi výběr Kataru jako pořadatele mistrovství světa 2022. A to se původně uvažovalo dokonce o termínu v létě. Řeknu upřímně: Já mám vysoký tlak, já bych to tam v padesáti stupních ve stínu tři neděle asi nepřežil. Sice pak ten šampionát přeložili na prosinec, ale já myslím, že o pořadatelství toho turnaje se bude ještě hodně diskutovat i jednat."

 

Právě se děje

Další zprávy