Kdo ho uloví? Baroše chtějí ve Slavii, Boleslavi i Příbrami

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 6. 2015 13:45
O slavné jméno je pořád zájem, na Milana Baroše po jeho odchodu z Baníku líčí ve Slavii a v Mladé Boleslavi.
S Baníkem se Milan Baroš rozkmotřil, o nabídky jiných angažmá v Česku nouzi nemá
S Baníkem se Milan Baroš rozkmotřil, o nabídky jiných angažmá v Česku nouzi nemá | Foto: ČTK

Praha - Leží v turecké Antalyi na lehátku u bazénu a na mobil mu chodí jedna zpráva za druhou. O fotbalové jméno Milan Baroš je pořád velký zájem. Zejména ve Slavii a v Mladé Boleslavi, ve hře ji i Příbram.

Bývalý reprezentant v pondělí oznámil, že od Baníku nedostal nabídku na prodloužení smlouvy. Má to nejspíš souvislost s ostrou kritikou, kterou po sezoně podrobil vedení ostravského klubu (více zde).

Barošovi je 33 let, poslední dobou už bývá častokrát zraněn a za minulou sezonu zaznamenal jen dva ligové góly, z toho jeden z penalty.

Jdou po něm každopádně dva kluby, které vůbec nemají vyřešenou otázku útočníka pro příští sezonu.

Jednáme, potvrdil Dufek

Otevřeně o zájmu získat Baroše mluví Josef Dufek, šéf Mladé Boleslavi. "Nemůžu popřít, že s Milanem Barošem jednáme," řekl pro idnes.cz.

Několik zdrojů se shodne, že ve hře o Barošovy služby je i pražská Slavia, která dnes angažovala jako nového trenéra Dušana Uhrina mladšího. A vyhodila sportovního ředitele Karla Kisela (více zde).

V obou případech je hledání útočníka logické. Z Mladé Boleslavi totiž odešli Michal Ďuriš a Tomáš Wágner, zapůjčení z Plzně, přičemž druhý jmenovaný obratem zamíří do Jablonce (více zde).

Zbývají Lukáš Magera, který však hrává raději na jiných pozicích než v roli hrotového útočníka, a mladý Stanislav Klobása. Z Plzně se vrací často zraněný Jan Chramosta a papírově patří Boleslavi i útočník Jakub Řezníček, který možná zůstane ve Spartě.

Bez Škody by měli problém

Ve Slavii hraje hrotového útočníka Milan Škoda, ale má na stole řadu zahraničních nabídek (více zde). Pokud by odešel, zbývá jen Marek Červenka, případně Dame Diop.

Barošovi se ozvala i Příbram, která měla na jaře ze Sparty půjčeného Romana Bednáře. "Mně osobně by se Milan Baroš v Příbrami moc líbil. Tak uvidíme, pro koho se tenhle bombarďák rozhodne," usmívá se Jaroslav Starka, šéf příbramského klubu.

V minulosti lákala Baroše i pražská Sparta (více zde), ale tehdy její nabídku jednoznačně odmítl. Pro příznivce Baníku, jemuž patří i Barošovo srdce, by to bylo patrně nepřijatelné.

Ambicemi nešetří ani jablonecký klub, ten ale otázku útočníka patrně vyřešil transakcí spojenou s přestupem Jana Kopice do Plzně. V souvislosti s ní totiž pod Ještěd míří Tomáš Wágner se Stanislavem Teclem (více zde).

Agent Pavel Paska měl pro Milana Baroše nabídku z indické ligy, ale exotika prý jeho klienta momentálně neláká. Tím asi padají i varianty spojené s Katarem či Spojenými arabskými emiráty.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Obhajoba ani obžaloba v procesu s expolicistou obviněným v USA z vraždy černocha Floyda nebudou volat další svědky. V pondělí zazní závěrečné řeči

Další zprávy