Kopic z Jablonce do Plzně. Opačným směrem Wágner a půl Tecla

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 6. 2015 11:27
Mezi VIktorií Plzeň a FK Baumit Jablonec proběhne velký obchod. Na západ Čech míří Jan Kopic, pod Ještěd Tomáš Wágner a Stanislav Tecl
Jan Kopic bude už za pár hodin hráčem Viktorie Plzeň
Jan Kopic bude už za pár hodin hráčem Viktorie Plzeň | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Rozhýbala se velká fotbalová škatulata. Během úterního odpoledne by měla být doladěna masivní transferní operace mezi Plzní a Jabloncem.

O tom, že Jan Kopic míří zpod Ještědu do Viktorie, se spekulovalo už delší čas. Stejně tak o tom, že opačným směrem zamíří útočníci Tomáš Wágner a Stanislav Tecl.

Deník Aktuálně.cz získal nyní o celé chystané operaci zajímavé podrobnosti.

Nejde o přestup dva za cenu jednoho, Plzeň si Wágnera s Teclem považuje v součtu jejich transferních hodnot výš než "jednoho Kopice".

Tomáš Wágner se eviduje jako úplně samostatný transfer a bude se platit zvlášť. V chystané smlouvě jsou tedy propojeny transfery Jana Kopice a Stanislava Tecla.

To vše i proto, že zatímco Kopice s Teclem zastupuje ISM, agentura Pavla Pasky, Wágner patří do "stáje" jiného agenta Ondreje Chovance.

Zhruba "40 procent Tecla" zůstane Plzni

Co je podstatné, v případě Tecla si Plzeň ponechala výrazný podíl na jeho případném dalším transferu. Jak se vyjádřil zdroj Aktuálně.cz, Plzeň ho prodává "přibližně z poloviny".

Lze tedy odhadovat, že si Viktoria ponechala zhruba 40 procent z dalšího výnosu, který může s tímto 24letým útočníkem, který už nakouknul i do české reprezentace, přijít.

V Plzni už jsou také rozhodnuti, že Michal Krmenčík bude nadále hostovat v Dukle a dvojice Matěj Končal - David Štípek v Příbrami.

Odchovancem příbramského fotbalu je i Tomáš Wágner, který v uplynulé sezoně hostoval v Mladé Boleslavi. A dosáhl tam hranice 10 ligových gólů. Boleslavští měli zájem na tom, aby v klubu zůstal a hostování změnil v přestup, hráč to však odmítl, a tak ho trenér Karel Jarolím v závěru sezony přestal stavět do základní sestavy.

Stanislav Tecl přišel do Plzně z Jihlavy v lednu 2013. Údajně za 20 milionů korun. Navzdory skvělému pohárovému vystoupení v Neapoli posléze tento brejkový hráč nesplnil představy, neprosazoval se příliš do sestavy a v uplynulém ligovém ročníku nastřílel "jen" pět gólů.

Kopice chtěla i Sparta. Hlavně v zimě

Jihlava vychovala i 25letého Jana Kopice, ten i z pozice křídla nastřílel v uplynulé sezoně v lize 8 gólů, zároveň přidal i 9 asistencí.

Na české poměry má vysoké rychlostní parametry. A loni v zimě se o něj intenzivně zajímala i pražská Sparta. V létě už byl její zájem výrazně vlažnější.

Kopic má na svém kontě 11 startů za reprezentaci do 21 let, za A-tým naskočil zatím jen jednou, v přípravě proti Rakousku. Nechyběl ovšem například ve výpravě, která minulý týden cestovala na Island, do kvalifikačního utkání ovšem nezasáhl.

Kopice by měla Plzeň dopsat na soupisku dnes nebo v nejbližších dnech. V pondělí už ohlásila příchod středového záložníka Tomáše Kučery, bude ve Viktorii hostovat z Jihlavy.

Z dvojice příbramských mladíků Aleš Matějů - Jan Suchan zůstává první jmenovaný v přípravě Viktorie, druhý se vrátil do Příbrami, kde bude hostovat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy