Kopic z Jablonce do Plzně. Opačným směrem Wágner a půl Tecla

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 6. 2015 11:27
Mezi VIktorií Plzeň a FK Baumit Jablonec proběhne velký obchod. Na západ Čech míří Jan Kopic, pod Ještěd Tomáš Wágner a Stanislav Tecl
Jan Kopic bude už za pár hodin hráčem Viktorie Plzeň
Jan Kopic bude už za pár hodin hráčem Viktorie Plzeň | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Rozhýbala se velká fotbalová škatulata. Během úterního odpoledne by měla být doladěna masivní transferní operace mezi Plzní a Jabloncem.

O tom, že Jan Kopic míří zpod Ještědu do Viktorie, se spekulovalo už delší čas. Stejně tak o tom, že opačným směrem zamíří útočníci Tomáš Wágner a Stanislav Tecl.

Deník Aktuálně.cz získal nyní o celé chystané operaci zajímavé podrobnosti.

Nejde o přestup dva za cenu jednoho, Plzeň si Wágnera s Teclem považuje v součtu jejich transferních hodnot výš než "jednoho Kopice".

Tomáš Wágner se eviduje jako úplně samostatný transfer a bude se platit zvlášť. V chystané smlouvě jsou tedy propojeny transfery Jana Kopice a Stanislava Tecla.

To vše i proto, že zatímco Kopice s Teclem zastupuje ISM, agentura Pavla Pasky, Wágner patří do "stáje" jiného agenta Ondreje Chovance.

Zhruba "40 procent Tecla" zůstane Plzni

Co je podstatné, v případě Tecla si Plzeň ponechala výrazný podíl na jeho případném dalším transferu. Jak se vyjádřil zdroj Aktuálně.cz, Plzeň ho prodává "přibližně z poloviny".

Lze tedy odhadovat, že si Viktoria ponechala zhruba 40 procent z dalšího výnosu, který může s tímto 24letým útočníkem, který už nakouknul i do české reprezentace, přijít.

V Plzni už jsou také rozhodnuti, že Michal Krmenčík bude nadále hostovat v Dukle a dvojice Matěj Končal - David Štípek v Příbrami.

Odchovancem příbramského fotbalu je i Tomáš Wágner, který v uplynulé sezoně hostoval v Mladé Boleslavi. A dosáhl tam hranice 10 ligových gólů. Boleslavští měli zájem na tom, aby v klubu zůstal a hostování změnil v přestup, hráč to však odmítl, a tak ho trenér Karel Jarolím v závěru sezony přestal stavět do základní sestavy.

Stanislav Tecl přišel do Plzně z Jihlavy v lednu 2013. Údajně za 20 milionů korun. Navzdory skvělému pohárovému vystoupení v Neapoli posléze tento brejkový hráč nesplnil představy, neprosazoval se příliš do sestavy a v uplynulém ligovém ročníku nastřílel "jen" pět gólů.

Kopice chtěla i Sparta. Hlavně v zimě

Jihlava vychovala i 25letého Jana Kopice, ten i z pozice křídla nastřílel v uplynulé sezoně v lize 8 gólů, zároveň přidal i 9 asistencí.

Na české poměry má vysoké rychlostní parametry. A loni v zimě se o něj intenzivně zajímala i pražská Sparta. V létě už byl její zájem výrazně vlažnější.

Kopic má na svém kontě 11 startů za reprezentaci do 21 let, za A-tým naskočil zatím jen jednou, v přípravě proti Rakousku. Nechyběl ovšem například ve výpravě, která minulý týden cestovala na Island, do kvalifikačního utkání ovšem nezasáhl.

Kopice by měla Plzeň dopsat na soupisku dnes nebo v nejbližších dnech. V pondělí už ohlásila příchod středového záložníka Tomáše Kučery, bude ve Viktorii hostovat z Jihlavy.

Z dvojice příbramských mladíků Aleš Matějů - Jan Suchan zůstává první jmenovaný v přípravě Viktorie, druhý se vrátil do Příbrami, kde bude hostovat.

 

Právě se děje

před 43 minutami

SZPI varuje před nebezpečným doplňkem stravy Amygdalín. Po požití se v těle mění na jedy. Z jedné dávky vzniká život ohrožující množství kyanovodíku

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Commerzbank v rámci úsporných opatření zruší 10 000 pracovních míst, píše německý list

Nový šéf německé banky Commerzbank chce zrušit 10 000 pracovních míst a zavřít stovky poboček. Oba kroky jsou součástí změny strategie banky. Jako první o věci informoval ve čtvrtek německý list Handelsblatt.

Commerzbank v létě hodlala představit novou strategii, včetně dalších úsporných opatření. Na začátku července ale rezignovali na své funkce generální ředitel Martin Zielke a předseda dozorčí rady Stefan Schmittmann, takže se banka rozhodla prezentaci odložit.

Na zrušení 2300 pracovních míst se v prosinci dohodlo nové vedení společnosti s odbory. Agentura Bloomberg už dříve napsala, že nový ředitel Manfred Knof, který se funkce ujal na počátku ledna, a předseda dozorčí rady Hans-Jörg Vetter pracují na ambicióznějším plánu snižování nákladů.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Disident Jiří Wonka uspěl se soudní rehabilitací za omezení osobní svobody

Okresní soud v Pardubicích ve čtvrtek vyhověl návrhu disidenta Jiřího Wonky. Domáhal se soudní rehabilitace za omezení jeho osobní svobody. Dva dny v listopadu 1988 byl násilně hospitalizován na psychiatrickém oddělení pardubické nemocnice, kam ho dopravili po zásahu příslušníků Státní bezpečnosti. Právní zástupce Lubomír Müller u soudu uvedl, že jde o morální satisfakci, do dnešního dne se Wonkovi nikdo neomluvil.

"To byla perzekuce, to si nikdo neumí představit. Dva dny jsem byl neoprávněně zadržován na psychiatrii. Doktoři se mnou nechtěli nic mít, říkali, ježišmarjá, zítra vás pustíme zadním vchodem, my to ani neřekneme estébákům," řekl novinářům Wonka.

Jiří Wonka podepsal Chartu 77. Následně ho vyhodili z práce, živil se pak jako dělník. Byl opakovaně stíhaný za protestní dopisy úřadům a soudům. V roce 1986 v bytě disidenta Pavla Wonky, jeho bratra, StB zabavila 7500 korun. Podle Jiřího Wonky byly peníze jeho.

Jiří Wonka podal žalobu, soud, který ji zamítl, se konal 23. listopadu 1988. Po skončení za ním přišli dva příslušníci StB. Podle Wonky se neprokázali žádným oprávněním a chtěli, aby šel s nimi. Wonka se chytil ústředního topení a volal o pomoc. Příslušníci Sboru národní bezpečnosti (SNB), kteří přijeli, vyhodnotili jeho chování jako narušování veřejného pořádku. Policisté mu nasadili mu pouta, odvlekli ho do auta a odvezli na okresní správu SNB. Lékařka pak doporučila Wonkovo vyšetření na psychiatrii, kam ho navečer odvezli. Na příjmu Wonka uvedl, že je "celý zmlácený a má chromé horní končetiny". Stěžoval si na "brutální zákrok policie", že mu příslušníci SNB "pohmoždili ruce a sešlapali ho do auta".

Zdroj: ČTK
Další zprávy