Kopic z Jablonce do Plzně. Opačným směrem Wágner a půl Tecla

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 6. 2015 11:27
Mezi VIktorií Plzeň a FK Baumit Jablonec proběhne velký obchod. Na západ Čech míří Jan Kopic, pod Ještěd Tomáš Wágner a Stanislav Tecl
Jan Kopic bude už za pár hodin hráčem Viktorie Plzeň
Jan Kopic bude už za pár hodin hráčem Viktorie Plzeň | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Rozhýbala se velká fotbalová škatulata. Během úterního odpoledne by měla být doladěna masivní transferní operace mezi Plzní a Jabloncem.

O tom, že Jan Kopic míří zpod Ještědu do Viktorie, se spekulovalo už delší čas. Stejně tak o tom, že opačným směrem zamíří útočníci Tomáš Wágner a Stanislav Tecl.

Deník Aktuálně.cz získal nyní o celé chystané operaci zajímavé podrobnosti.

Nejde o přestup dva za cenu jednoho, Plzeň si Wágnera s Teclem považuje v součtu jejich transferních hodnot výš než "jednoho Kopice".

Tomáš Wágner se eviduje jako úplně samostatný transfer a bude se platit zvlášť. V chystané smlouvě jsou tedy propojeny transfery Jana Kopice a Stanislava Tecla.

To vše i proto, že zatímco Kopice s Teclem zastupuje ISM, agentura Pavla Pasky, Wágner patří do "stáje" jiného agenta Ondreje Chovance.

Zhruba "40 procent Tecla" zůstane Plzni

Co je podstatné, v případě Tecla si Plzeň ponechala výrazný podíl na jeho případném dalším transferu. Jak se vyjádřil zdroj Aktuálně.cz, Plzeň ho prodává "přibližně z poloviny".

Lze tedy odhadovat, že si Viktoria ponechala zhruba 40 procent z dalšího výnosu, který může s tímto 24letým útočníkem, který už nakouknul i do české reprezentace, přijít.

V Plzni už jsou také rozhodnuti, že Michal Krmenčík bude nadále hostovat v Dukle a dvojice Matěj Končal - David Štípek v Příbrami.

Odchovancem příbramského fotbalu je i Tomáš Wágner, který v uplynulé sezoně hostoval v Mladé Boleslavi. A dosáhl tam hranice 10 ligových gólů. Boleslavští měli zájem na tom, aby v klubu zůstal a hostování změnil v přestup, hráč to však odmítl, a tak ho trenér Karel Jarolím v závěru sezony přestal stavět do základní sestavy.

Stanislav Tecl přišel do Plzně z Jihlavy v lednu 2013. Údajně za 20 milionů korun. Navzdory skvělému pohárovému vystoupení v Neapoli posléze tento brejkový hráč nesplnil představy, neprosazoval se příliš do sestavy a v uplynulém ligovém ročníku nastřílel "jen" pět gólů.

Kopice chtěla i Sparta. Hlavně v zimě

Jihlava vychovala i 25letého Jana Kopice, ten i z pozice křídla nastřílel v uplynulé sezoně v lize 8 gólů, zároveň přidal i 9 asistencí.

Na české poměry má vysoké rychlostní parametry. A loni v zimě se o něj intenzivně zajímala i pražská Sparta. V létě už byl její zájem výrazně vlažnější.

Kopic má na svém kontě 11 startů za reprezentaci do 21 let, za A-tým naskočil zatím jen jednou, v přípravě proti Rakousku. Nechyběl ovšem například ve výpravě, která minulý týden cestovala na Island, do kvalifikačního utkání ovšem nezasáhl.

Kopice by měla Plzeň dopsat na soupisku dnes nebo v nejbližších dnech. V pondělí už ohlásila příchod středového záložníka Tomáše Kučery, bude ve Viktorii hostovat z Jihlavy.

Z dvojice příbramských mladíků Aleš Matějů - Jan Suchan zůstává první jmenovaný v přípravě Viktorie, druhý se vrátil do Příbrami, kde bude hostovat.

 

Právě se děje

Další zprávy