Potupa od Bayernu. Tottenham schytal sedmibrankový výprask, Real měl namále

Aktualizováno 1. 10. 2019 23:24
Fotbalisté Bayernu Mnichov rozdrtili v Lize mistrů Tottenham na jeho hřišti 7:2. Čtyři branky vstřelil ve druhém poločase Serge Gnabry. Bavorský celek je po dvou kolech stoprocentní, naopak finalisté minulého ročníku soutěže mají na kontě pouze bod. Stejně jako "Spurs" je na tom Real Madrid, který ve druhém poločase smazal dvougólové manko a remizoval doma s Bruggami 2:2.
Erik Lamela po drtivé prohře s Mnichovem v Lize mistrů.
Erik Lamela po drtivé prohře s Mnichovem v Lize mistrů. | Foto: Reuters

Tottenham se ujal vedení ve 12. minutě díky Son Hung-minovi. Na jeho trefu odpověděl o tři minuty později Kimmich, obrat dokonal v závěru prvního poločasu Lewandowski. Naděje na bodový zisk "Kohoutů" uťal Gnabry, který v rozmezí 53. a 55. minuty posunul německé šampiony do třígólového trháku.

O chvíli později snížil Kane z penalty, ale v 83. minutě si Gnabry zaběhl za obranu a dovršil hattrick. Čtyři minuty po něm se znovu prosadil Lewandowski a o další minutu později stanovil Gnabry konečné skóre. Jako první hráč v historii LM dokázal dát ve druhém poločase čtyři branky.

Bayern v evropských pohárech na hřištích soupeřů podesáté za sebou neprohrál. Krize Tottenhamu se prohloubila, v sezoně vyhrál pouze tři z deseti soutěžních utkání.

Ve skupině B porazila Crvena zvezda Bělehrad po obratu 3:1 Olympiakos Pireus. Soupeř Plzně z 2. předkola vyhrál první poločas, ale ve druhém se nechal vyloučit Benzia a srbský celek třemi brankami rozhodl o výhře.

Real prohrál v úvodním kole 0:3 na hřišti Paris St. Germain a dobře nezačal ani dnes, když od deváté minuty prohrával. Bývalý slávistický obránce Deli dlouhým nákopem našel na polovině hřiště Vanakena, který vysunul vpřed Taua. Jihoafrický útočník přihrál Dennisovi, jenž se sice netrefil ideálně, přesto míč za brankáře Courtoise dopravil.

Gól rozhodčí nejprve neuznali kvůli ofsajdu, ale po konzultaci s videem hlavní sudí Kabakov verdikt změnil. "Bílý balet" naposledy rychleji inkasoval v základní části soutěže v roce 2007.

Druhou trefu přidal jednadvacetiletý nigerijský útočník o půl hodiny později, když obral o míč Modriče a namířil si to k domácí brance. Dennis sice málem zakopl, ale udržel stabilitu a zvýšil na 2:0. Real obdržel dvě a více branek ve třech domácích zápasech po sobě v evropských pohárech poprvé. V minulém ročníku zakončil skupinu, v níž se střetl i s Plzní, prohrou 0:3 s CSKA Moskva a následně v osmifinále podlehl Ajaxu Amsterodam 1:4.

"Los Blancos" po deseti minutách druhé půle snížili zásluhou hlavičky kapitána Ramose. Regulérnost jeho gólu musel kvůli domnělému ofsajdu potvrdit videorozhodčí. V rozmezí 78. a 84. minuty uviděl dvě žluté karty kapitán belgického mužstva Vormer a ihned po jeho vyloučení zařídil dělbu bodů po další standardní situaci Casemiro. Bruggy remizovaly i v předchozím duelu s Galatasarayem Istanbul a v této sezoně v 15 soutěžních zápasech neprohrály.

PSG naplno bodoval i ve druhém utkání a navíc znovu bez inkasované branky. O výhře 1:0 v Istanbulu rozhodl v 52. minutě Icardi.

Ve druhém duelu nezaváhal ani Manchester City, který zdolal Dinamo Záhřeb 2:0. Výhru "Citizens" zařídili ve druhé půli Sterling a v nastaveném čase Foden.

Šachtar Doněck po obratu na San Siru porazil Bergamo 2:1. Atalantu mohl poslat do vedení po 16 minutách Iličič, pokutový kop však neproměnil. V 28. minutě se prosadil Zapato, který tak zaznamenal první branku Bergama v Lize mistrů. O vyrovnání se postaral čtyři minuty před koncem úvodní půle Moraes, výhru ukrajinského celku zařídil v páté minutě nastavení Solomon.

Šachtar tak odčinil domácí prohru 0:3 s Manchesterem City, naopak Bergamo prohrálo doma v evropských pohárech po 12 utkáních a po porážce 0:4 v Záhřebu stále čeká na první bod v Lize mistrů.

Juventus porazil Leverkusen 3:0. Vítězný gól vstřelil v 17. minutě Higuaín, ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidali další branky Bernardeschi a Ronaldo. Výhru 2:0 si z Moskvy odvezlo Atlético Madrid. O triumfu nad tamním Lokomotivem rozhodli ve druhé půli Felix a Thomas. Juventus i Atlético nasbíraly po dvou utkáních čtyři body.

Aktualizováno před 2 hodinami

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

před 2 hodinami

Johnson & Johnson má vyplatit 6,8 milionu dolarů muži, jemuž po léku vyrostla prsa

Muži, který tvrdí, že nebyl varován, že používání antipsychotického léku Risperdal může způsobit růst prsou, zaplatí americká farmaceutická a kosmetická společnost Johnson & Johnson (J&J) 6,8 milionu dolarů (přes 154 milionů Kč), a ne osm miliard dolarů. O dnešním rozhodnutí odvolacího soudu ve Filadelfii informovala agentura Reuters. Důvod snížení náhrady škody soud ve zveřejněných dokumentech neuvádí.

O odškodnění ve výši osm miliard dolarů soud rozhodl loni 8. října. Agentura Reuters tehdy napsala, že výsledná suma bude po odvolání výrazně nižší a první soudní rozhodnutí je varovným signálem pro firmu.

před 3 hodinami

Slovinští házenkáři na ME porazili i Island a mají čtvrtou výhru

Překvapivě úspěšné tažení slovinských házenkářů evropským šampionátem nepřerušil ani Island, který jim na úvod druhé čtvrtfinálové skupiny podlehl 27:30. Osmý tým předloňského mistrovství Evropy vyhrál i čtvrtý zápas na turnaji a míří za postupem do semifinále. V něm byli Slovinci na Euru zatím jen jednou, když v roce 2004 na domácí půdě vybojovali stříbrné medaile.

Stoprocentní bilanci si drží také jeden z favoritů Norsko. Vicemistři světa porazili Maďarsko 36:29 a vedou tabulky před Slovinskem. Norové vedli po 18 minutách už 15:5. Sedmi góly se podílela na jasné výhře jejich hvězda Sander Sagosen.

Kromě Slovinců překvapují dál také portugalští házenkáři, kteří hrají na mistrovství Evropy po 14 letech. Spolupořadatele turnaje Švédy deklasovali 35:25 a obhájci stříbrných medailí jsou na pokraji vyřazení. Portugalci jsou v tabulce třetí.

Slovinské reprezentanty vede od úspěchu k úspěchu švédský trenér Ljubomir Vranjes, který mužstvo převzal teprve před měsícem. Šestačtyřicetiletý rodák z Göteborgu jako hráč získal tři evropské tituly a jedno světové zlato. V minulosti už trénoval srbskou a maďarskou reprezentaci. Nyní vede souběžně se slovinským výběrem švédský IFK Kristianstad. V základní skupině se svými svěřenci vyzrál i na národní tým své rodné země.

Mistrovství Evropy házenkářů:

Čtvrtfinálová skupina II (Malmö):

Slovinsko - Island 30:27 (15:14), Norsko - Maďarsko 36:29 (20:12), Portugalsko - Švédsko 35:25 (15:12).

1. Norsko 2 2 0 0 70:57 4
2. Slovinsko 2 2 0 0 51:46 4
3. Portugalsko 2 1 0 1 63:59 2
4. Maďarsko 2 1 0 1 53:54 2
5. Island 2 0 0 2 45:54 0
6. Švédsko 2 0 0 2 44:56 0