Manchester City

Manchester City

Manchester City je anglický fotbalový klub, hrající Premier League. V současnosti si užívá nebývalého vzestupu a to především díky novému vlastníkovi ze Spojených Arabaských Emirátů, šejku Mansúrovi, který klub koupil v roce 2008.

Díky masivním nákupům získal tým plný hvězd v roce 2012 po 54 letech svůj celkově třetí titul v anglické nejvyšší soutěži. V uplynulém ročníku 2015-16 skončili Citzens na čtvrtém místě Trenérem je Manuel Pellegrini.

Mezi největší hvězdy klubu patří Sergio Agüero, Yaya Touré, Edin Džeko či Wilfried Bony.

Do Barcelony po Agüerovi z Manchesteru City přišel i stoper García

Barcelona po útočníkovi Sergiu Agüerovi získala druhého fotbalistu po vypršení smlouvy v Manchesteru City. Obránce Eric García se svým mateřským klubem podepíše pětiletý kontrakt obsahující výstupní klauzuli na 400 milionů eur.

Absolvent slavné barcelonské akademie La Masia strávil v Manchesteru City čtyři roky. Za A-tým anglických mistrů García odehrál 35 soutěžních zápasů, v minulé sezoně však i kvůli zdravotním problémům zasáhnul jen do 12 utkání.

Dvacetiletý stoper, který může alternovat i na kraji obrany, má na kontě sedm startů za španělskou reprezentaci a je v nominaci trenéra Luise Enriqueho na mistrovství Evropy.

Pokračovat