Manchester City

Manchester City je anglický fotbalový klub, hrající Premier League. V současnosti si užívá nebývalého vzestupu a to především díky novému vlastníkovi ze Spojených Arabaských Emirátů, šejku Mansúrovi, který klub koupil v roce 2008.

Díky masivním nákupům získal tým plný hvězd v roce 2012 po 54 letech svůj celkově třetí titul v anglické nejvyšší soutěži. V uplynulém ročníku 2015-16 skončili Citzens na čtvrtém místě Trenérem je Manuel Pellegrini.

Mezi největší hvězdy klubu patří Sergio Agüero, Yaya Touré, Edin Džeko či Wilfried Bony.

Koronaviru podlehla matka Pepa Guardioly, bylo jí 82 let
Zahraniční ligy

Pandemie koronaviru covid-19 smrtelně zasáhla rodinu trenéra Manchesteru City Pepa Guardioly.
Guardiola věnoval na boj s koronavirem v Katalánsku milion eur
Fotbal

Španělský kouč fotbalistů Manchesteru City daroval milion eur (asi 28 milionů korun) na nákup ochranných pomůcek pro nemocnice v Katalánsku.
Přeceňovaný? Pomalý? Je tu rvačka o Škriniara, Guardiola v něm vidí superstar

Slovenský stoper je zavřený ve svém milánském bytě, přesto kolem něj obrazně řečeno krouží ti nejmocnější supi fotbalového světa.
V karanténě jsou i fotbalisté Arsenalu. Kvůli nakaženému majiteli Olympiakosu
Fotbal

Epidemie koronaviru dopadla i na program dosud nezasažené Premier League. Kvůli karanténě hráčů Arsenalu se nebude hrát duel proti Manchesteru City.
Manchesterské derby znovu ovládli United
Fotbal

I druhé manchesterské ligové derby v sezoně vyhráli fotbalisté United. O domácím vítězství 2:0 nad City rozhodl gólem ve 30. minutě Anthony Martial.
West Ham živil na Anfield Road naději na senzaci. Souček kvůli zranění nedohrál

Tomáš Souček střídal v zápase na hřišti Liverpoolu v 47. minutě kvůli zranění. West Ham se pak dostal do vedení, ale nakonec lídrovi podlehl 2:3.
Na Součka spoluhráči vyjížděli. Když držel míč, měl problémy, píší v Anglii

Tomáš Souček odehrál v dresu Kladivářů celý zápas, herně ale podle ohlasů v anglických médiích nepřesvědčil.
West Ham si proti Manchesteru City neškrtl, Souček odehrál celý zápas

West Ham za celý zápas nevystřelil na branku a Citizens dokázali držet balon na svých kopačkách 68 procent hracího času.
Wolverhampton s Leicesterem hrály bez branek. Domácím vzalo gól video

Leicester propásl po bezbrankové remíze ve Wolverhamptonu možnost posunout se na druhé místo tabulky anglické ligy. Wolves jsou sedmí.
Tvrdý trest pro Manchester City. Na dva roky byl vyloučen z Ligy mistrů
Liga mistrů

UEFA potrestala anglický klub za vážné porušení pravidel finanční fair play a licenčních předpisů. City navíc musí zaplatit pokutu 30 milionů eur.
Zimní přestávka po anglicku. Součkův tým měl mít volno, místo toho bude hrát ligu

Poprvé v historii zavedla anglická Premier League zimní přestávku. Jenže řada hráčů si v zimě neodpočine ani letos.
Oslabený Arsenal zachránil remízu v derby proti Chelsea. Citizens zdolali Sheffield

Arsenal přišel na konci úvodní půlhodiny o Davida Luize. Přesto v oslabení dvakrát vyrovnal a v derby na stadionu čtvrté Chelsea remizoval 2:2.
City ztratili dvoubrankový náskok a prohráli s Wolves. Ztráta na Liverpool narostla

Fotbalisté Manchesteru City neudrželi v deseti hráčích vedení 2:0 ve Wolverhamptonu a prohráli 2:3.
Everton hrál s Arsenalem bez branek, Manchester City ve šlágru přehrál Leicester

Arsenal remizoval s Evertonem bez branek a nedokázal zvítězit ve 12 z posledních 13 duelů. Manchester City se v tabulce přiblížil Leicesteru.
Lipsko se Schickem vyzve v Lize mistrů Mourinho, City narazí na Real
Liga mistrů

Jako největší taháky programu se jeví duely Manchesteru City s Realem Madrid a Atlética Madrid s Liverpoolem.
Manchester City zvítězil v Burnley, Vydra strávil zápas proti mistrovi na lavičce

Obhájce titulu Manchester City zvítězil v anglické fotbalové lize v Burnley 4:1 a na vedoucí Liverpool ztrácí osm bodů.
Guardiola málem vyletěl z kůže, Mourinho zase slavil. Chelsea prohrála doma

Manchester City ve 14. kole anglické ligy dvakrát vedl na hřišti Newcastlu, nakonec ale jen remizoval 2:2.