Bayer Leverkusen

Fotbalový klub hrající německou Bundesligu. V uplynulé sezoně 2014/15 obsadil čtvrté místo.

Leverkusen v lize pokračuje i bez Schicka na vítězné vlně

Fotbalisté Leverkusenu i bez zraněného Patrika Schicka vyhráli třetí utkání německé ligy v řadě. Po vítězství 4:2 v 6. kole na hřišti Freiburgu nadále drží čtvrté místo a ztrácejí tři body na vedoucí duo Bayern Mnichov, Borussia Dortmund. Bayer odčinil čtvrteční porážku 0:1 v Evropské lize na hřišti Slavie.

Leverkusenu pomohl k tříbodovému zisku stejně jako v minulém kole dvěma góly Lucas Alario, který při zranění reprezentačního útočníka Schicka nastupuje na hrotu útoku. Díky jeho brankám v první půli Bayer otočil skóre. Rozhodující gól přidal v 64. minutě Nadiem Amiri. Ačkoliv Freiburgu se ještě podařilo snížit zásluhou Nilse Petersena, hostům pojistil tři body střídající Jonathan Tah.

Po čtyřech prohrách bodovali fotbalisté Herthy Berlín se záložníkem Vladimírem Daridou v sestavě. S Wolfsburgem na Olympijském stadionu remizovali 1:1 a polepšili si na 14. místo. Hosté zůstali neporaženi, uhráli již pátou remízu v sezoně a jsou desátí.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Freiburg - Leverkusen 2:4 (3. Holer, 72. Petersen - 29. a 42. Alario, 64. Amiri, 76. Tah), Hertha Berlín - Wolfsburg 1:1 (6. Cunha - 20. Baku).

1. Bayern Mnichov 6 5 0 1 24:9 15
2. Dortmund 6 5 0 1 13:2 15
3. Lipsko 6 4 1 1 12:4 13
4. Leverkusen 6 3 3 0 10:5 12
5. Mönchengladbach 6 3 2 1 9:8 11
6. Augsburg 6 3 1 2 9:7 10
7. Stuttgart 6 2 3 1 11:7 9
8. Brémy 6 2 3 1 8:8 9